Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν σου λεω κατι παραλογο ολοι θελουμε να φαμε καποια στιγμη ενα γλυκο ή ενα τζανκ φουντ.

Οι αλλοι τρωνε και εσυ κοιτας? μαλιστα οκ. Δεν μου εδειξες ομως το προτυπο σου 

 

Ρε φίλε γιατι έχεις κολλήσει με τα σουβλάκια και το παγωτο λες και είναι όλη σου η ζωή.. Μπορείς να φάς σουβλάκια και παγωτο μια φορά την εβδομάδα ότι δίαιτα και να κάνεις εκτός αν θες να κατέβεις αγώνες ξερω γω..

 

Προσωπικά τα σουβλάκια τα θεωρώ σκατά, δεν μου λείπουν καθόλου. Το παγωτό οκ αντί να τρώω κάθε μέρα όπως παλιά τρώω 1-2 φορές την εβδομάδα... και τί έγινε δηλαδή. 

 

Γενικά πάντως δεν μπορώ να διανοηθώ κάποιον να έχει ενα συγκεκριμένο στόχο και να μην μπορεί να τον πετύχει για τα σουβλάκια και τις μπύρες.. εδω αλλοι σκάνε σε αναπηρικό καροτσάκι φέτες και θεωρούμε τις μπύρες εμπόδιο? Ήμαρτον.. Αν δεν θες να τα κόψεις μην τα κόβεις μαγκιά σου αλλά για άλλους δεν δα είναι τοσο τραγικό θέμα. 

 

Δεν υπάρχει μέρος πάντως που να μην μπορείς να βρεις φαι που να βολεύει (εκτός από καμιά pizzaria ίσως). Προηγούμενη εβδομάδα ήμουν Ιαπωνία και το σουσι που έφαγα ήταν επικό (με το κιλό κανονικά).. Δεν έμεινα καθόλου πίσω μια χαρά πάει το πρόγραμμα. Απλά όταν ο αλλος τρώει πανσέτα με πίτες βουτηγμένη στην μαργαρίνη με σαντιγί και τρουφα  επάνω εσύ τρώς σουβλάκια με πατάτες πουρε και σαλάτα , και τι εγινε δηλαδη πωωωωωω.........

post-50390-0-37019100-1374873538_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τεσπα για μενα πολυ καλο αποτέλεσμα έχουν εδω

 

 

ψαχνω και εναν αλλον να ανεβασω που εκανε πολεμικες τεχνες και ηταν φοβερος αλλα δεν θυμαμαι ονομα κωλοτουμπες στον αερα εκανε ο τυπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πω εφορου ζωης.

 

 

Με μιση ωρα τρεξιμο καις 300. Πηγαινε σε ενα γηπεδο στιβου και ξεκινα να τρεχεις 1000αρακι πανω στο ταρταν με αυτο θα βελτιωσεις και τις ανασες σου και τις αντοχες σου με τα βαρη τι ακριβως βελτιωνεις? ειδικα οταν εισαι χοντρος

 

Οσο τρεχεις βελτιωνεις το καρδιοαναπνευστικο σου συστημα 

μολις τελειωσεις τρεξιμο διατασουλες προσαγωγους - δικεφαλους - τετρακεφαλους κτλπ κάμψεις κοιλιακους και έφυγες

 

Με τα βάρη βελτιώνεις την δύναμη και την εμφάνιση. Αν προσέχεις την διατροφή σου και περπατάς/κάνεις ποδήλατο έξω (δεν είσαι couch potato) είναι πολύ πιο αποδωτικό από το να ιδρώνεις σε γήπεδα, η αντοχή δεν με νοιάζει sorry :P

 

Επίσης τα σουβλάκια άμα τα τρως σκέτα χωρίς πίτες πατάτες κλπ μια χαρά υγιεινά είναι. Άμα προσαρμόσεις τα γεύματα σου, μπορείς να τρως γαμάτο υγιεινό φαί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα για μενα πολυ καλο αποτέλεσμα έχουν εδω

 

 

ψαχνω και εναν αλλον να ανεβασω που εκανε πολεμικες τεχνες και ηταν φοβερος αλλα δεν θυμαμαι ονομα κωλοτουμπες στον αερα εκανε ο τυπος

Οταν λες καλο αποτέλεσμα τι εννοείς? στο σώμα?

Αμα εννοείς στο σώμα, δεν είδα κάτι το σημαντικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει πρωτα καποιος να αδυνατισει με αεροβια και τρεξιμο και μετα να ερθει στα βαρη και τους κοιλιακους να κτισει το σωμα του σωστα και απο την αρχη αλλιως απλα θα γινει ενας σφιχτος γεροδεμενος χωρις γραμμωση

 

αυτά ποιος σας τα λέει γαμώ το κεφάλι μου 
Ψαχτειτε μόνοι σας και μην ακούτε ότι παπαριά σας λένε, κακό δικό σας κάνετε και στους άλλους που τις αναπαράγεται  

 

 

Τωρα οταν χανεις κυριως δεν χανεις απο μυς? αρα τι να τους γυμνασεις πριν χασεις κιλα δεν ξερω παιδια εγω ειμαι της αποψης γινε πρωτα αδυνατος και μετα κτισε το σωμα σου.Και οταν λεμε κτισε το σωμα σου οχι υπερβολες και φουσκωματα ... μερικοι νομιζουν οτι το φουσκωμα ειναι δυναμη καλά ναι. Για καμια παραλια καλά ειναι... για καμια επιδειξη να κοκκορευτεις λιγο ενταξει εισαι

ναι ,ΜΟΝΟ απο μυς χάνεις, άμα δεν ξέρεις χριστό και νομίζεις οτι τα ξέρεις όλα δεν θα αφύσεις δίγμα πάνω σου. Πλακώσου στα φρούτα και τρέχα σαν το βέγκο μέρα νύχτα και χαιρέτα τους.

 

Για να μην πω εφορου ζωης.



 

Με μιση ωρα τρεξιμο καις 300. Πηγαινε σε ενα γηπεδο στιβου και ξεκινα να τρεχεις 1000αρακι πανω στο ταρταν με αυτο θα βελτιωσεις και τις ανασες σου και τις αντοχες σου με τα βαρη τι ακριβως βελτιωνεις? ειδικα οταν εισαι χοντρος

 

 

ΕΙΔΙΚΑ οταν εισαι χοντρός με το τρέξιμο θα γαμήσεις τα γόνατα σου

------------------------------
έχεις γράψει τόσα πολλά λάθος πράγματα που δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω 
πρόσεχε τι λες γιατι θα τα διαβάσει και κανένας άσχετος και θα τα κανει, κρύμα ειναι.
θυμάμαι ενα παλικάρι με κάποια παραπάνω κιλά που είχε έρθει στο gym και όσο έκανα προπόνηση στα βάρη αυτός έτρεχε έτρεχε και μετά έρχόταν και έκανε μερικές ασκήσεις στα πεταχτά με κιλά που σηκώνουν γυναίκες συνήθως ή άτομα που κάνουν αποθεραπία μετά απο σοβαρό τραυματισμό.  Μετα απο κανα 6μηνο ήταν σαν τον Στάθη Ψάλτη :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμα πλακωθεις σαν βοδι μετα στο φαι τα ξαναπαιρνεις... αμεσως μετα το χασιμο πρεπει να κανεις συντηρηση για 2 χρονια τουλαχιστον.

 

Αμα πηγαινεις γυμναστηριο και μου γυρνας σπιτι και ενω ειναι βραδακι αντι να την βγαλεις με λιγα κερασακια και κανα φρουτακι και υπνο μου πλακωσεις 3 σουβλακια με γυρο και σος εεεεε λογικο δεν ειναι?  τσαμπα εκανες γυμναστικη εκτος και αν εισαι ηδη γυμνασμενος και εχεις καλο μεταβολισμο εγω και σουβλακια να φαω τωρα δεν προκειται να παχυνω ευκολα

α)Από που προεκυψε αυτό?

β)Λολ,τσαμπα εκανες γυμναστικη?Πες το αυτό σε όλους τους αθλητές δυναμης στις ανοιχτες κατηγορίες.Τους καημένους,δεν ξεραν να τρωνε μαρουλοφυλλα.Υπαρχει πολύς κόσμος που γουσταρει και τη γυμναστικη και το καλό φαι.Σε διαβεβαιωνω οτι ειναι σε πολύ καλυτερη μοιρα απο εναν απλα αδυνατο-αγυμναστο!

 

 

Ναι αυτης της αποψης ειμαι. Χασε οτι εχεις πανω σου και ξαναγυμνασου μετα μπορει να ειναι και λαθος επιστημονας δεν ειμαι αλλα εσυ εχεις να χαλασεις τοσα λεφτα σε διατροφολογους και γυμναστηρια? για να κανεις το 100% τελειο προγραμμα

 

εγω αυτο που σου λεω το εχω προτεινει σε 2 ατομα οταν ειχανε ερθει στην σχολη και τωρα ειναι μια χαρα και τους κοιλιακους τους εχουνε και την γραμμωση τους στον ωμο και το στερνο και πηγαμε σημερα να τρεξουμε και βγάλανε 2 χιλιάρια χωρις να σταματήσουνε. Κοιτα ξαναειπα εγω καρναβαλι δεν θα σε κανω ετοιμο να σκασεις αυτα δεν τα γουσταρω και δεν θεωρω οτι ειναι και δυναμη. Η γνωμη μου.

Το αντιλαμβανεσαι ετσι ότι για μια αλλη κατηγορία ανθρωπων πολύ πιθανον εσυ να αποτελεις το καρναβαλι?

Κατα τα αλλα σεβεσαι,απλα δεν συμφωνεις με τους σφίχτερμαν! :rolleyes:

 

Ελα ρε γκουφυ τωρα τι μυς εδω σου λεω για χοντρους που κρεμανε τα κρεατα. Εσυ δηλαδη μπορεις να βγαλεις το λιπος απο αυτους χωρις να καψεις μυς με το γυμναστηριο? γυμναστης εισαι?

Και σου ξαναλέω οτι υπαρχουν αρκετοι χοντροι,με ενα ''καλό" μυικό υπόβαθρο(αναλογιζόμενοι την συνολική τους εικόνα).

Flashnews:ΝΑΙ,ειναι δυνατόν σε ατομα αρχαρια,σχετικά αγυμναστα να μειώσεις το λίπος τους και ταυτόχρονα να εχουν καποια κερδη σε μυική μαζα-δυναμη.Μετα απο καποιο χρονικό διαστημα δυστυχως παυουν τα newbie gains και 

θα πρεπει να επικεντρωθεις σε καποιον συγκεκριμενο στόχο.

 

Ωραια και πως τα παιρνει ποιοτικα? Εννοεις να αυξησει τον ογκο? εγω δεν θελω ογκο. Η μαλλον δεν θελω πολυ ογκο ενταξει τωρα αν ο αλλος θελει να παρει ογκο και να γινει ντουλαπα δεν ξερω να του πω ειμαι ασχετος. Εγω παντως θα προτεινα αντι γυμναστηριου πολεμικες τεχνες ή στιβο ή λογικη του γυμναστηριου ειναι ενας γυμναστης ο οποιος κανει πλακιτσα με τους θαμωνες και χαζογελανε και αν σου δειξει και ποτε δεν μ αρεσε. Κανονικα την προπονησουλα σου να εχεις δασκαλο και να σε επιβλεπουν αν ειναι ετσι καθομαι και σπιτι και κανω καμψεις μονοζυγο και κοιλιακους.

Ποιοτικά τα παίρνει όταν η αυξηση των κιλων του προερχεται απο κερδη σε μυική μαζα.Ειλικρινα,ΑΠΟΛΥΤΑ σεβαστο το να μην θελεις όγκο,καποιοι αλλοι παλι,τον θελουν και τον παραθέλουν.

Μεταξυ του φτερου στον ανεμο και του ανθρωπου 1.80 και 100kg+με μικρό ποσοστό λίπους(κοινως ντουλαπα),υπάρχουν και κάποιες διαβαθμίσεις.Επίσης ντουλαπα δεν γινεσαι απο την μία μερα στην αλλη.

 

 

 

Τι να σου πω εγω τα σουβλακια τις πιτσες τα παγωτα και ολα αυτα δεν προκειται να τα κοψω ποτε θα υπαρχουν στο διαιτολογιο μου τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα :P και στην κοιλια λιπος δεν εχω γενικα δεν ειμαι χοντρος βεβαια δεν εχω αφησει τις προπονησεις.

 

Καλοκαιρι ειναι δεν γινεται να μην φας παγωτακι η μετα την θαλασσα να κτυπησεις δυο πιτογυρα με παγωμενη κοκα κολα. :D

και παλι δεν με λες αγυμναστο και ο τυπακος ο σφιχτης τρεμει να φαει ενα παγωτο ζωη ειναι αυτη? πρεπει να προβλεψεις και το σεναριο οτι θες να φας και σκατολοιδια παντα θα το θες.

1)Ποιος σου ζητησε και πότε να κόψεις τα σουβλάκια και τις πίτσες?

2)Αυτον μπορει να τον γεμιζει και να τον ικανοποιεί το όλο lifestyle,περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζαμπα παραθέτετε τόσα επιχειρήματα ρε. Δεν υπάρχει επαγγελματίας αθλητής που να μην κάνει βάρη ακόμα και golfer να είναι (πόσο μάλλον οι αθλητές πολεμικών τεχνών και mma). Τα βάρη είναι απαραίτητα για ένα υγιές αθλητικό προφίλ για άντρες και γυναίκες. 

 

Προπόνηση με βάρη η καλύτερα να το πω resistance training δεν είναι ένα πράμα, υπάρχει bodybuilding, powerlifting, strongman training, endurance tradining και explosion training άσχετα αν το πλείστο των μη επαγγελματιών αθλητών κάνει bodybuilding.. Το πόσο αυξάνεις την μυική μάζα εξαρτάται απο την διατροφή που ρυθμίζεις μόνος σου δεν είναι απαραίτητο όλοι να είναι φουσκωτοί (για κάποιο λόγο ο κόσμος νομίζει οτι τρώει λίγο στήθος κοτόπουλο τραβάει και ενα bench press και σε 2-3 μήνες είναι τουμπανο .. και ολοι φοβούνται μη φουσκώσουν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρηκα πολύ σήμερα με τα αποτελέσματα του πρώτου τριμήνου (μετά απο 1000 χρόνια επιστροφής στα gym). Το intermitten fasting πάει τέλεια με την πολύ πολυ ελαφρώς υποθερμιδική και αποφάσισα να ανεβάσω λίγο θερμίδες και να πάω full ισοθερμιδική.

 

χαίρομαι που είχα τις γνώσεις να πάω για ίσο παρόλο που όποιον ναι να είχα μιλήσει μου είχε πει να πάω για cut γιατί είχα πολύ λίπος. ΄Ηξερα ότι το σώμα μετά απο τόσα χρόνια θα διψάει να χτύσει μυικό ιστό... Χαρομαι επίσης που απο άπειρο ψάξιμο ανακάλυψα το IF που δεν το ηξερε κανένας και εντάξει θεωρητικά ... it makes sence.  Θέλω να χάσω 4-5% λίπος ακόμα στα ίδια κιλά (άντε κάνα κιλό λιγότερο ίσως) και μετά θα αρχίσω υπερ.. Σιγουρα μιλάμε για 5-6 μηνες ακόμα ίσο..

 

Δύσκολο να πιστέψει κανείς οτι οι φώτο έχουν 3 μήνες διαφορά , και όμως τόσο είναι.. Χαχαχα σαν πριν μετά περιοδικού εγινα :D

post-50390-0-71782600-1374916722_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πείτε τώρα πού θα πάρω δίσκους 1.25 kg για μεγάλη μπάρα γιατί συγχίστηκα αδιανόητα στα ιντερσπορτ πρωί πρωί.

 

Εντιτ: τώρα που το σκέφτομαι μπορώ να τραβήξω ένα χεστήριο και στο γυμναστήριο που δεν έχουν δίσκους 1.25 kg και να απαιτήσω να φέρουν. Θα στανιάρουν και τα νεύρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρηκα πολύ σήμερα με τα αποτελέσματα του πρώτου τριμήνου (μετά απο 1000 χρόνια επιστροφής στα gym). Το intermitten fasting πάει τέλεια με την πολύ πολυ ελαφρώς υποθερμιδική και αποφάσισα να ανεβάσω λίγο θερμίδες και να πάω full ισοθερμιδική.

 

χαίρομαι που είχα τις γνώσεις να πάω για ίσο παρόλο που όποιον ναι να είχα μιλήσει μου είχε πει να πάω για cut γιατί είχα πολύ λίπος. ΄Ηξερα ότι το σώμα μετά απο τόσα χρόνια θα διψάει να χτύσει μυικό ιστό... Χαρομαι επίσης που απο άπειρο ψάξιμο ανακάλυψα το IF που δεν το ηξερε κανένας και εντάξει θεωρητικά ... it makes sence.  Θέλω να χάσω 4-5% λίπος ακόμα στα ίδια κιλά (άντε κάνα κιλό λιγότερο ίσως) και μετά θα αρχίσω υπερ.. Σιγουρα μιλάμε για 5-6 μηνες ακόμα ίσο..

 

Δύσκολο να πιστέψει κανείς οτι οι φώτο έχουν 3 μήνες διαφορά , και όμως τόσο είναι.. Χαχαχα σαν πριν μετά περιοδικού εγινα :D

Φιλε δεν παιζει να εχεις 19%,Πρεπει να εισαι πιο ψηλα.Που εκανες την μετρηση?Συνεχισε την καλη δουλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες καλο αποτέλεσμα τι εννοείς? στο σώμα?

Αμα εννοείς στο σώμα, δεν είδα κάτι το σημαντικό...

 

Ενταξει αμα δεν ειδες κατι το σημαντικο δεν εχει και νοημα να το συζητησουμε παραπανω.

Παρε κρεατινες απεκτησε ψευτικο φουσκωμα και μολις βαρεθεις το γυμναστηριο το παρατησεις και κρεμασεις

θα τα πουμε τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν παιζει να εχεις 19%,Πρεπει να εισαι πιο ψηλα.Που εκανες την μετρηση?Συνεχισε την καλη δουλεια.

 

ναι για αυτό το "~" σημαίνει περίπου.. Παίζει να είμαι και 20-20.5 αλλά όχι πιο πάνω. Εχω skinfold caliper σπίτι αλλά το χρησιμοποιώ εγώ οπότε παίζει να είναι λιγο off. 

 

Και στην πρώτη φώτο παίζει να είμαι και 25%..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι για αυτό το "~" σημαίνει περίπου.. Παίζει να είμαι και 20-20.5 αλλά όχι πιο πάνω. Εχω skinfold caliper σπίτι αλλά το χρησιμοποιώ εγώ οπότε παίζει να είναι λιγο off. 

 

Και στην πρώτη φώτο παίζει να είμαι και 25%..

 

Φιλε στην κοιλια σου δεν βλεπω καμια βελτιωση. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...