Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εν πάση περιπτώσει και με τα βάρη μια χαρά αδυνατίζεις, εγώ όσο έκανα μόνο αερόβια προκοπή δεν είδα. Άσε που τα ξαναπαίρνεις ΤΟΣΟ εύκολα.

 

Ναι αμα πλακωθεις σαν βοδι μετα στο φαι τα ξαναπαιρνεις... αμεσως μετα το χασιμο πρεπει να κανεις συντηρηση για 2 χρονια τουλαχιστον.

 

Αμα πηγαινεις γυμναστηριο και μου γυρνας σπιτι και ενω ειναι βραδακι αντι να την βγαλεις με λιγα κερασακια και κανα φρουτακι και υπνο μου πλακωσεις 3 σουβλακια με γυρο και σος εεεεε λογικο δεν ειναι?  τσαμπα εκανες γυμναστικη εκτος και αν εισαι ηδη γυμνασμενος και εχεις καλο μεταβολισμο εγω και σουβλακια να φαω τωρα δεν προκειται να παχυνω ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι αμα πλακωθεις σαν βοδι μετα στο φαι τα ξαναπαιρνεις... αμεσως μετα το χασιμο πρεπει να κανεις συντηρηση για 2 χρονια τουλαχιστον.

 

Παρντόν, αλλά όταν ανέπτυξα υγιή μυικό ιστό ανέβηκε ο μεταβολισμός μου και μπορούσα να φάω σαν άνθρωπος κι όχι να περιορίζομαι τραγικα σε θερμίδες επειδή ήμουν couch potato ή να μην μπορώ να φάω αν δεν κάνω αερόβια. Άσε που δεν κάνεις πουθενά συμβόλαιο στην αερόβια ότι θα κάψεις ΜΟΝΟ λίπος.

 

Επιπλέον οι μύες και το λίπος έχουν τελείως διαφορετικά αποτελέσματα στη ζυγαριά και πολύ συχνά τα φαινόμενα απατούν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αμα πλακωθεις σαν βοδι μετα στο φαι τα ξαναπαιρνεις... αμεσως μετα το χασιμο πρεπει να κανεις συντηρηση για 2 χρονια τουλαχιστον.

 

Αμα πηγαινεις γυμναστηριο και μου γυρνας σπιτι και ενω ειναι βραδακι αντι να την βγαλεις με λιγα κερασακια και κανα φρουτακι και υπνο μου πλακωσεις 3 σουβλακια με γυρο και σος εεεεε λογικο δεν ειναι?  τσαμπα εκανες γυμναστικη εκτος και αν εισαι ηδη γυμνασμενος και εχεις καλο μεταβολισμο εγω και σουβλακια να φαω τωρα δεν προκειται να παχυνω ευκολα

Ποιός στα λέει να τα λες αυτά ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρντόν, αλλά όταν ανέπτυξα υγιή μυικό ιστό ανέβηκε ο μεταβολισμός μου και μπορούσα να φάω σαν άνθρωπος κι όχι να περιορίζομαι τραγικα σε θερμίδες επειδή ήμουν couch potato ή να μην μπορώ να φάω αν δεν κάνω αερόβια. Άσε που δεν κάνεις πουθενά συμβόλαιο στην αερόβια ότι θα κάψεις ΜΟΝΟ λίπος.

 

Επιπλέον οι μύες και το λίπος έχουν τελείως διαφορετικά αποτελέσματα στη ζυγαριά και πολύ συχνά τα φαινόμενα απατούν.

 

Κοιτα τα πολλα γυμναστηριακα δεν τα ξερω οποτε αναλυση σε βαθος δεν μπορω να κανω 2-3 πραγματα μπορω να πω και ως εκει.... ειχα κανει λιγο γιατι δεν μου ελεγε κατι το να καθομαι και να σηκωνω βαρη προτιμησα να παω να μαθω μια τεχνη αυτοαμυνα να παιζω αγωνες και να ερχομαι σε αλληλεπιδραση αυτο με γεμιζε περισσοτερο ... μπορει να μη σε γεμιζει εσενα δεκτο και σεβαστο

 

Τωρα οταν χανεις κυριως δεν χανεις απο μυς? αρα τι να τους γυμνασεις πριν χασεις κιλα δεν ξερω παιδια εγω ειμαι της αποψης γινε πρωτα αδυνατος και μετα κτισε το σωμα σου.Και οταν λεμε κτισε το σωμα σου οχι υπερβολες και φουσκωματα ... μερικοι νομιζουν οτι το φουσκωμα ειναι δυναμη καλά ναι. Για καμια παραλια καλά ειναι... για καμια επιδειξη να κοκκορευτεις λιγο ενταξει εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βάρη σε κάνουν να χάνεις πολύ πιο γρήγορα από την αερόβια. Μια ώρα έντονη προπόνηση με βάρη είναι περίπου 400 θερμίδες (τις οποίες τις χάνεις σταδιακά όλη την μέρα βέβαια), δηλαδή σαν να τρέχεις 4 χιλιόμετρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός στα λέει να τα λες αυτά ?

 

Για να μην πω εφορου ζωης.

 

Τα βάρη σε κάνουν να χάνεις πολύ πιο γρήγορα από την αερόβια. Μια ώρα έντονη προπόνηση με βάρη είναι περίπου 400 θερμίδες (τις οποίες τις χάνεις σταδιακά όλη την μέρα βέβαια), δηλαδή σαν να τρέχεις 4 χιλιόμετρα.

 

Με μιση ωρα τρεξιμο καις 300. Πηγαινε σε ενα γηπεδο στιβου και ξεκινα να τρεχεις 1000αρακι πανω στο ταρταν με αυτο θα βελτιωσεις και τις ανασες σου και τις αντοχες σου με τα βαρη τι ακριβως βελτιωνεις? ειδικα οταν εισαι χοντρος

 

Οσο τρεχεις βελτιωνεις το καρδιοαναπνευστικο σου συστημα 

μολις τελειωσεις τρεξιμο διατασουλες προσαγωγους - δικεφαλους - τετρακεφαλους κτλπ κάμψεις κοιλιακους και έφυγες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πω εφορου ζωης.

ΟΚ...μην τα πολύ λες όμως αυτά...βλέπουν κι άλλοι το τόπικ που δεν έχουν γνώσεις. Κρίμα να τους μείνουν λάθος πράγματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την χαιρεσαι πολυ ομορφο σκυλακι!!!!!

Σωματικα εισαι πολυ καλα. Αμα θες χασε και 2 κιλα για να εχεις περιθωρειο μετα να φας και κανα σουβλακι παραπανω :P

σφιχτο σωμα έχεις ή εισαι λιγο πλαδαρη ας πουμε?

Σ ευχαριστω πολυ! Εχει και εξαιρετικο χαρακτηρα.

Χαχα ναι μωρε ετσι να υπαρχει λιγος χωρος για γυρο!

Μπαααα δεν ειναι σφιχτο..αυτος ητανε βασικα κ ο λογος που πηγα, η συσφιξη. Το να χασω βαρος δεν ειναι προτεραιοτητα..

 

 

Διατάσεις καλά έκανες που έκανες και κακώς δεν έκανες και την πρώτη φορά. Να κάνεις πάντα.

 

Όσο σημαντικό είναι το γυμναστήριο άλλο τόσο είναι και η ξεκούραση. Είναι απαραίτητο να υπάρχουν κάποια ενδοιάμεσα κενά μέσα στην βδομάδα για ανάρρωση.

 

Δε μου χε αναφερει κ αυτη τιποτα την πρωτη φορα που πηγα, δε το σκεφτηκα κ εγω.. Τουλαχιστον τωρα το ξερω και θα κανω παντα!

Συνεπως ξεχναω τα βαρακια..

 

 

@yin κανω οργανα για ποδια, χερια, στηθος, κοιλιακους, ραχιαιους +20' διαδρομο πριν και 20' ποδηλατο μετα. 3 σετ των 10-15 επαναληψεων στο καθενα, με λιγα κιλα, οχι πανω απο 10. Αυτο μου πε θα ναι το προγραμμα για 7 φορες περιπου κ μετα θα τ αλλαξουμε. 3-4 φορες εβδομαδιαιως θελω να πηγαινω.

Αυτη η καταραμενη η περιφερεια...μαλλον εκει ειναι και το δικο μου θεμα, κι οχι τοσο τα κιλα, μακαρι να χασω κ εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τα πολλα γυμναστηριακα δεν τα ξερω οποτε αναλυση σε βαθος δεν μπορω να κανω 2-3 πραγματα μπορω να πω και ως εκει.... ειχα κανει λιγο γιατι δεν μου ελεγε κατι το να καθομαι και να σηκωνω βαρη προτιμησα να παω να μαθω μια τεχνη αυτοαμυνα να παιζω αγωνες και να ερχομαι σε αλληλεπιδραση αυτο με γεμιζε περισσοτερο ... μπορει να μη σε γεμιζει εσενα δεκτο και σεβαστο

 

Τωρα οταν χανεις κυριως δεν χανεις απο μυς? αρα τι να τους γυμνασεις πριν χασεις κιλα δεν ξερω παιδια εγω ειμαι της αποψης γινε πρωτα αδυνατος και μετα κτισε το σωμα σου.Και οταν λεμε κτισε το σωμα σου οχι υπερβολες και φουσκωματα ... μερικοι νομιζουν οτι το φουσκωμα ειναι δυναμη καλά ναι. Για καμια παραλια καλά ειναι... για καμια επιδειξη να κοκκορευτεις λιγο ενταξει εισαι

 

 

 

Ναι, όχι. Μπορείς να κάνεις και τα δύο παράλληλα.

 

Και εν πάση περιπτώσει αυτή η υστερία με τα κιλά μας έχει κάνει και χάνουμε λίγο το όλο ποηντ. Ξέρεις τι προτείνεις; Να κάψει ο Χ ό,τι σκατά έχει στο σώμα του, λίπος-μύες, να στεγνώσει από υγρά δεν έχει σημασία, και μετά να αρχίσει να ξαναχτίζει μύες. Ε δεναι λογική αυτή. Όχι μόνο αυτό, όταν θα αρχίσει να χτίζει μύες θα πάρει ΣΙΓΟΥΡΑ κανα κιλό και θα έρθει το τέλος του κόσμου.

 

Το ότι εσένα σου άρεσε να κάνεις κάτι άλλο απολύτως σεβαστό - εγώ πάντα λέω ότι για να κάνει κανείς γυμναστική και να την κρατήσει στη ζωή του θα πρέπει να είναι κάτι που γουστάρει, αλλιώς θα το σταματήσει σίγουρα κάποια στιγμή. Προσωπικά σιχαινόμουν το γυμναστήριο μέχρι τη στιγμή που άρχισα να παίρνω μουσική μαζί μου και να το βλέπω σαν το alone time μου, που κάνω τη γυμναστική μου και χάνομαι μέσα στο κεφάλι μου.

 

Σε κάθε περίπτωση, ωραία η εμφάνιση δε λέω, αλλά μέσα σε όλα αυτά που λέμε παίζει κάποιο ρόλο και η σωματική υγεία. Θα φέρω πάλι παράδειγμα τον εαυτό μου πριν πέντε χρόνια που είχα φτάσει σε σημείο να μην μπορώ να παίξω πάνω από 15 λεπτά βιολί χωρίς διάλειμμα (μουσικός γαρ) γιατί πονούσε η πλάτη μου από την αγυμνασιά. Συγγνώμη, αλλά αυτό δε λύνεται με αερόβια. Ας μην χάνουμε και αυτό το ποηντ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε μου χε αναφερει κ αυτη τιποτα την πρωτη φορα που πηγα, δε το σκεφτηκα κ εγω.. Τουλαχιστον τωρα το ξερω και θα κανω παντα!

Συνεπως ξεχναω τα βαρακια..

 

 

@yin κανω οργανα για ποδια, χερια, στηθος, κοιλιακους, ραχιαιους +20' διαδρομο πριν και 20' ποδηλατο μετα. 3 σετ των 10-15 επαναληψεων στο καθενα, με λιγα κιλα, οχι πανω απο 10. Αυτο μου πε θα ναι το προγραμμα για 7 φορες περιπου κ μετα θα τ αλλαξουμε. 3-4 φορες εβδομαδιαιως θελω να πηγαινω.

Αυτη η καταραμενη η περιφερεια...μαλλον εκει ειναι και το δικο μου θεμα, κι οχι τοσο τα κιλα, μακαρι να χασω κ εγω.

Α...είδα τις μπάρες από powerbar...μην τις αγγίξεις...τίγκα στον υδατάνθρακα είναι και τα μισά από αυτούς σάκχαρα.

 

Όσο για αυτό που κάνεις στο gym πες τις άλλης να σου βάλεις και ασκήσεις για πλάτη. + μην κάνεις 20 λεπτά διάδρομο πριν...τσάμπα ενέργεια χάνεις...πήγαινε και κάνε απλά λίγο παραπάνω ώρα αερόβιο στο τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ...μην τα πολύ λες όμως αυτά...βλέπουν κι άλλοι το τόπικ που δεν έχουν γνώσεις. Κρίμα να τους μείνουν λάθος πράγματα.

 

Δηλαδη εσενα ποια ειναι η αποψη σου? οτι μολις καποιος που 20 χρονια ηταν χοντρουλης μετα απο 1 χρονο δουλειας με διαιτα κτλπ μπορει να ξαναρχισει να τρωει καθε μερα οτι γουσταρει και να μην τα ξαναπαρει? διαιτολογος δεν ειμαι αλλα το εχω δει πολλες φορες το εργο. Αν δεν προσεξεις μετα τα ξαναπαιρνεις. Σαν αυτον που τρωει καθε μερα κρουασαν βουτυρα μαρμελαδες για πρωινο μετα φουλ παχυντικο με μαργαρινες φαγητο και το βραδυ σουβλακια με κοκα κολες και να μην παχαινεις δεν προκειται να γινεις ποτε αλλο μεταβολισμο αυτος αλλο εσυ εχω δει τετοια ατομα πιστεψε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ! Εχει και εξαιρετικο χαρακτηρα.

Χαχα ναι μωρε ετσι να υπαρχει λιγος χωρος για γυρο!

Μπαααα δεν ειναι σφιχτο..αυτος ητανε βασικα κ ο λογος που πηγα, η συσφιξη. Το να χασω βαρος δεν ειναι προτεραιοτητα..

 

 

 

Δε μου χε αναφερει κ αυτη τιποτα την πρωτη φορα που πηγα, δε το σκεφτηκα κ εγω.. Τουλαχιστον τωρα το ξερω και θα κανω παντα!

Συνεπως ξεχναω τα βαρακια..

 

 

@yin κανω οργανα για ποδια, χερια, στηθος, κοιλιακους, ραχιαιους +20' διαδρομο πριν και 20' ποδηλατο μετα. 3 σετ των 10-15 επαναληψεων στο καθενα, με λιγα κιλα, οχι πανω απο 10. Αυτο μου πε θα ναι το προγραμμα για 7 φορες περιπου κ μετα θα τ αλλαξουμε. 3-4 φορες εβδομαδιαιως θελω να πηγαινω.

Αυτη η καταραμενη η περιφερεια...μαλλον εκει ειναι και το δικο μου θεμα, κι οχι τοσο τα κιλα, μακαρι να χασω κ εγω.

 

Ωραία, αν συνεχίζεις να γυμνάζεσαι εντατικά μην πανικοβληθείς αν δεν χάνεις κιλά - γενικά βγες από αυτό το σκεπτικό.

 

Δηλαδη εσενα ποια ειναι η αποψη σου? οτι μολις καποιος που 20 χρονια ηταν χοντρουλης μετα απο 1 χρονο δουλειας με διαιτα κτλπ μπορει να ξαναρχισει να τρωει καθε μερα οτι γουσταρει και να μην τα ξαναπαρει? διαιτολογος δεν ειμαι αλλα το εχω δει πολλες φορες το εργο. Αν δεν προσεξεις μετα τα ξαναπαιρνεις. Σαν αυτον που τρωει καθε μερα κρουασαν βουτυρα μαρμελαδες για πρωινο μετα φουλ παχυντικο με μαργαρινες φαγητο και το βραδυ σουβλακια με κοκα κολες και να μην παχαινεις δεν προκειται να γινεις ποτε αλλο μεταβολισμο αυτος αλλο εσυ.

 

Πηγαίνεις στο άλλο άκρο. Αν κάνει μόνο δίαιτα θα τα ξαναπάρει πολύ εύκολα τα κιλά, αλλά οι ισορροπίες αλλάζουν τελείως με τη γυμναστική - και φυσικά αναλόγως και τη γυμναστική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα η κοιλια δεν ειναι τερμα επιπεδη και στεγνη ειτε κανεις κοιλιακους ειτε οχι ειναι δωρο αδωρο πρεπει πρωτα καποιος να αδυνατισει με αεροβια και τρεξιμο και μετα να ερθει στα βαρη και τους κοιλιακους να κτισει το σωμα του σωστα και απο την αρχη αλλιως απλα θα γινει ενας σφιχτος γεροδεμενος χωρις γραμμωση.

 

εισαι χοντρουλης? κανενα προβλημα ξεκινα με ποδηλατο και αεροβια για κανα 4μηνο και μετα σιγα σιγα μπαινεις και στα αλλα αφου θα χεις χασει καμια 10αρια κιλά με 15 ενταξει 3-4 κιλα το μηνα ειναι καλα.

α)Το να κανει κανεις κοιλιακούς-ραχιαιους και γενικά ασκησεις που ισχυροποιούν τον κορμό εχει πολλαπλά οφέλη  και αυτά δεν περιορίζονται σε μια στενή μεση με γραμμωμενους κοιλιακούς.Επίσης,ακόμα και καθαρά εμφανισιακά να το δεις το θέμα,αν καποιος χωρίς ιδιαίτερα μεγαλα ποσοστα λίπους(εννοω να μην θέλεις γεωτρηση για να βρεις τους κοιλιακούς),κανει κοιλιακούς-->αυξησει την μυική τους μαζα και λίγο τον μυικό τονο,τότε θα υπάρξει βελτίωση και στην εμφανιση της περιοχής!

 

β)Καταλαβαίνω τις εννοιες του αυξανω την δυναμη μου,την μυική μου μαζα,ελαττωνω το σωματικό μου λίπος.

Τι σημαινει χτίζω το σωμα μου σωστα και απο την αρχη?

 

γ)''αλλιως απλα θα γινει ενας σφιχτος γεροδεμενος χωρις γραμμωση''.Φανταζομαι εννοεις οτι αν καποιος με extra κιλα κανει βαρη,θα ''πετρωσει'' το λίπος.ΟΧΙ,απλα ΟΧΙ.Η χρηση της αεροβιας ειναι χρησιμη για την υγεια λειτουργια της καρδιας,για γενική φυσική κατασταση,αλλά δεν ειναι απαραίτητα αναγκαία συνθηκη για να χασει κανεις λίπος.Υπαρχει αρκετος κόσμος που χανει λίπος,εχοντας στο προπονητικό του πλάνο,αρκετα μικρές ποσότητες αεροβιας.

 

δ)Επίσης καποιος χοντρουλης ειναι πολύ πιθανόν να κουβαλάει αρκετους μύς(ειδικα στα πόδια) οι οποίοι αναπτυχθηκαν για να διευκολύνουν στην μετακίνηση του extra φορτίου λόγω του μεγαλου σωματικού βαρους.Αν ο ανθρωπος αυτός λιώσει στην αερόβια μονο,θα χασει και καποια μυική μάζα,πραγμα μη θεμιτό,καθως ειναι γνωστο ότι η μυική μάζα ειναι ''ενεργος'' ιστος,υπο την εννοια οτι καταναλωνει ενεργεια,ακόμα και στην ηρεμία,συμβαλοντας στην διατήρηση ενος καλού-υψηλού μεταβολισμού!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όχι. Μπορείς να κάνεις και τα δύο παράλληλα.

 

Και εν πάση περιπτώσει αυτή η υστερία με τα κιλά μας έχει κάνει και χάνουμε λίγο το όλο ποηντ. Ξέρεις τι προτείνεις; Να κάψει ο Χ ό,τι σκατά έχει στο σώμα του, λίπος-μύες, να στεγνώσει από υγρά δεν έχει σημασία, και μετά να αρχίσει να ξαναχτίζει μύες. Ε δεναι λογική αυτή. Όχι μόνο αυτό, όταν θα αρχίσει να χτίζει μύες θα πάρει ΣΙΓΟΥΡΑ κανα κιλό και θα έρθει το τέλος του κόσμου.

 

Το ότι εσένα σου άρεσε να κάνεις κάτι άλλο απολύτως σεβαστό - εγώ πάντα λέω ότι για να κάνει κανείς γυμναστική και να την κρατήσει στη ζωή του θα πρέπει να είναι κάτι που γουστάρει, αλλιώς θα το σταματήσει σίγουρα κάποια στιγμή. Προσωπικά σιχαινόμουν το γυμναστήριο μέχρι τη στιγμή που άρχισα να παίρνω μουσική μαζί μου και να το βλέπω σαν το alone time μου, που κάνω τη γυμναστική μου και χάνομαι μέσα στο κεφάλι μου.

 

Σε κάθε περίπτωση, ωραία η εμφάνιση δε λέω, αλλά μέσα σε όλα αυτά που λέμε παίζει κάποιο ρόλο και η σωματική υγεία. Θα φέρω πάλι παράδειγμα τον εαυτό μου πριν πέντε χρόνια που είχα φτάσει σε σημείο να μην μπορώ να παίξω πάνω από 15 λεπτά βιολί χωρίς διάλειμμα (μουσικός γαρ) γιατί πονούσε η πλάτη μου από την αγυμνασιά. Συγγνώμη, αλλά αυτό δε λύνεται με αερόβια. Ας μην χάνουμε και αυτό το ποηντ.

 

Ναι αυτης της αποψης ειμαι. Χασε οτι εχεις πανω σου και ξαναγυμνασου μετα μπορει να ειναι και λαθος επιστημονας δεν ειμαι αλλα εσυ εχεις να χαλασεις τοσα λεφτα σε διατροφολογους και γυμναστηρια? για να κανεις το 100% τελειο προγραμμα

 

εγω αυτο που σου λεω το εχω προτεινει σε 2 ατομα οταν ειχανε ερθει στην σχολη και τωρα ειναι μια χαρα και τους κοιλιακους τους εχουνε και την γραμμωση τους στον ωμο και το στερνο και πηγαμε σημερα να τρεξουμε και βγάλανε 2 χιλιάρια χωρις να σταματήσουνε. Κοιτα ξαναειπα εγω καρναβαλι δεν θα σε κανω ετοιμο να σκασεις αυτα δεν τα γουσταρω και δεν θεωρω οτι ειναι και δυναμη. Η γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εσενα ποια ειναι η αποψη σου? οτι μολις καποιος που 20 χρονια ηταν χοντρουλης μετα απο 1 χρονο δουλειας με διαιτα κτλπ μπορει να ξαναρχισει να τρωει καθε μερα οτι γουσταρει και να μην τα ξαναπαρει? διαιτολογος δεν ειμαι αλλα το εχω δει πολλες φορες το εργο. Αν δεν προσεξεις μετα τα ξαναπαιρνεις. Σαν αυτον που τρωει καθε μερα κρουασαν βουτυρα μαρμελαδες για πρωινο μετα φουλ παχυντικο με μαργαρινες φαγητο και το βραδυ σουβλακια με κοκα κολες και να μην παχαινεις δεν προκειται να γινεις ποτε αλλο μεταβολισμο αυτος αλλο εσυ.

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί σόνι και ντε πρέπει αυτός ο 20 χρόνια χοντρός να πάρει μετά τα κιλά του "κακά" δηλαδή με τις τροφές που περιγράφεις. Αν πάρει τα κιλά ποιοτικά πίστεψέ με...μόνο κερδισμένος βγαίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...