Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πόσο ωραία διατροφή η κετο  :-D 
ενέργεια στο full
βγάζω μια γαμάτη προπόνηση ποδιών το πρωί 
και μετά στα καπάκια μέχρι τις δυόμισι το μεσημέρι έσπαγα το πάτωμα και τα πλακάκια της τουαλέτας και πέταγα μπάζα 
μετά απο τις 6 μέχρι τώρα το ίδιο

και αισθάνομαι κομπλέ 
ακόμα έχω ενέργεια να κάνω άλλα τόσα 

ωραία πράματα  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανενα μηνα να ξαναποσταρεις για τα αποτελεσματα...

 

Νομιζω πως ακομα ειναι νωρις...

 

Μπορει παλι να εισαι φουλ ενεργεια μπορει και οχι....

 

Θηριο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι η πρώτη φορά που το κάνω, σίγουρο αποτέλεσμα 
thx για το θηρίο 
τελευταία το άκουσα και στο gym απο άτομα που ασχολούνται 20+ χρόνια  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα γυμναστηριο και μιλησα με τη κοπελα που μου χε βγαλει το προγραμμα, κ τον υπευθυνο που ταν εκει. Μου παν να μην ανησυχω , οτι αν δεν ειχα ενοχληση θα σημαινε οτι δε καναμε τιποτα, κ οτι ζημια θα γινοτανε αν σηκωνα πολλα κιλα, ή με λαθος σταση στος ασκησεις.. Εκανα το ιδιο προγραμμα, αλλα στο τελος συμπεριελαβα και διατασεις.

Το ποδι μ ενοχλει λιγοτερο, το χερι ακομα οταν παει να τεντωσει εκει στον αγκωνα, δε τα καταφερνει καλα :P

 

Μηπως χρησιμοποιει κανεις προιοντα της powerbar? ειχα δοκιμασει καποτε μπαρα κ τζελακι, κ μ αρεσαν , μηπως να χτυπαω κανενα?

Επισης, αν παρω κανα βαρακι σπιτι να κανω τις μερες που δεν παω εκει, θα ναι too much? γυμναστηριο δηλαδη 3-4 φορες περιπου τη βδομαδα και στο ενδιαμεσο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα γυμναστηριο και μιλησα με τη κοπελα που μου χε βγαλει το προγραμμα, κ τον υπευθυνο που ταν εκει. Μου παν να μην ανησυχω , οτι αν δεν ειχα ενοχληση θα σημαινε οτι δε καναμε τιποτα, κ οτι ζημια θα γινοτανε αν σηκωνα πολλα κιλα, ή με λαθος σταση στος ασκησεις.. Εκανα το ιδιο προγραμμα, αλλα στο τελος συμπεριελαβα και διατασεις.

Το ποδι μ ενοχλει λιγοτερο, το χερι ακομα οταν παει να τεντωσει εκει στον αγκωνα, δε τα καταφερνει καλα :P

 

Μηπως χρησιμοποιει κανεις προιοντα της powerbar? ειχα δοκιμασει καποτε μπαρα κ τζελακι, κ μ αρεσαν , μηπως να χτυπαω κανενα?

Επισης, αν παρω κανα βαρακι σπιτι να κανω τις μερες που δεν παω εκει, θα ναι too much? γυμναστηριο δηλαδη 3-4 φορες περιπου τη βδομαδα και στο ενδιαμεσο αυτο?

 

Ωραιο σκυλακι στο αβαταρ δικο σου?

 

καταρχην τωρα πρωτοξεκινας γυμναστικη? να προσεξεις με τα βαρη γιατι οι κηλες δεν ειναι σπανιο φαινομενο

αν επιτρεπεται υψος και κιλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα γυμναστηριο και μιλησα με τη κοπελα που μου χε βγαλει το προγραμμα, κ τον υπευθυνο που ταν εκει. Μου παν να μην ανησυχω , οτι αν δεν ειχα ενοχληση θα σημαινε οτι δε καναμε τιποτα, κ οτι ζημια θα γινοτανε αν σηκωνα πολλα κιλα, ή με λαθος σταση στος ασκησεις.. Εκανα το ιδιο προγραμμα, αλλα στο τελος συμπεριελαβα και διατασεις.

Το ποδι μ ενοχλει λιγοτερο, το χερι ακομα οταν παει να τεντωσει εκει στον αγκωνα, δε τα καταφερνει καλα :P

 

Μηπως χρησιμοποιει κανεις προιοντα της powerbar? ειχα δοκιμασει καποτε μπαρα κ τζελακι, κ μ αρεσαν , μηπως να χτυπαω κανενα?

Επισης, αν παρω κανα βαρακι σπιτι να κανω τις μερες που δεν παω εκει, θα ναι too much? γυμναστηριο δηλαδη 3-4 φορες περιπου τη βδομαδα και στο ενδιαμεσο αυτο?

4φορες εισαι κομπλε ..

 

 

Βαλε περπατητα....Στα κενα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δικια μου ειναι :)

 

Ας πουμε ναι, γιατι ειναι μεγαλο το διαστημα που δεν εκανα κατι. 1.70-1.71 και 59κιλα. Θελω να χασω δυο.

Κατά την άποψή μου είσαι μια χαρά στα κιλά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα γυμναστηριο και μιλησα με τη κοπελα που μου χε βγαλει το προγραμμα, κ τον υπευθυνο που ταν εκει. Μου παν να μην ανησυχω , οτι αν δεν ειχα ενοχληση θα σημαινε οτι δε καναμε τιποτα, κ οτι ζημια θα γινοτανε αν σηκωνα πολλα κιλα, ή με λαθος σταση στος ασκησεις.. Εκανα το ιδιο προγραμμα, αλλα στο τελος συμπεριελαβα και διατασεις.

Το ποδι μ ενοχλει λιγοτερο, το χερι ακομα οταν παει να τεντωσει εκει στον αγκωνα, δε τα καταφερνει καλα :P

 

Μηπως χρησιμοποιει κανεις προιοντα της powerbar? ειχα δοκιμασει καποτε μπαρα κ τζελακι, κ μ αρεσαν , μηπως να χτυπαω κανενα?

Επισης, αν παρω κανα βαρακι σπιτι να κανω τις μερες που δεν παω εκει, θα ναι too much? γυμναστηριο δηλαδη 3-4 φορες περιπου τη βδομαδα και στο ενδιαμεσο αυτο?

Διατάσεις καλά έκανες που έκανες και κακώς δεν έκανες και την πρώτη φορά. Να κάνεις πάντα.

 

Όσο σημαντικό είναι το γυμναστήριο άλλο τόσο είναι και η ξεκούραση. Είναι απαραίτητο να υπάρχουν κάποια ενδοιάμεσα κενά μέσα στην βδομάδα για ανάρρωση.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαρίτα, δεν ξέρω τι πρόγραμμα σου έχουν βγάλει και πόσο εντατικά ή έντονα θα γυμνάζεσαι αλλά έχε υπόψιν σου ότι το σώμα αλλάζει πολύ με τη γυμναστική, τουτ'έστιν μπορεί να χάσεις πόντους και όχι κιλά πχ. Δώσε χρόνο και παρατήρησε τις διαφορές. Προσωπικά είμαι μόνο 2 κιλά κάτω απ'ότι ήμουν 4 χρόνια πίσω και έχω τουλάχιστον 10 πόντους διαφορά στην περιφέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δικια μου ειναι :)

 

Ας πουμε ναι, γιατι ειναι μεγαλο το διαστημα που δεν εκανα κατι. 1.70-1.71 και 59κιλα. Θελω να χασω δυο.

 

Να την χαιρεσαι πολυ ομορφο σκυλακι!!!!!

Σωματικα εισαι πολυ καλα.  Αμα θες χασε και 2 κιλα για να εχεις περιθωρειο μετα να φας και κανα σουβλακι παραπανω :P

σφιχτο σωμα έχεις ή εισαι λιγο πλαδαρη ας πουμε?

εγω δεν εκανα τοσο γυμναστηριο οσο εκανα πολεμικες τεχνες αλλα οταν ειχα παει γυμναστηριο ειχα δει τα εξης κουλά κατα την γνωμη μου.... να ερχονται χοντρα παιδια και να κανουν κοιλιακους.... αυτοι μετα απο λιγο καιρο φυσικα τα παρατουσαν γιατι δεν εβλεπαν αποτελεσμα και πως να δουν? αμα η κοιλια δεν ειναι τερμα επιπεδη και στεγνη ειτε κανεις κοιλιακους ειτε οχι ειναι δωρο αδωρο πρεπει πρωτα καποιος να αδυνατισει με αεροβια και τρεξιμο και μετα να ερθει στα βαρη και τους κοιλιακους να κτισει το σωμα του σωστα και απο την αρχη αλλιως απλα θα γινει ενας σφιχτος γεροδεμενος χωρις γραμμωση

 

εισαι χοντρουλης? κανενα προβλημα ξεκινα με ποδηλατο και αεροβια για κανα 4μηνο και μετα σιγα σιγα μπαινεις και στα αλλα αφου θα χεις χασει καμια 10αρια κιλά με 15 ενταξει 3-4 κιλα το μηνα ειναι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την χαιρεσαι πολυ ομορφο σκυλακι!!!!!

Σωματικα εισαι πολυ καλα.  Αμα θες χασε και 2 κιλα για να εχεις περιθωρειο μετα να φας και κανα σουβλακι παραπανω :P

σφιχτο σωμα έχεις ή εισαι λιγο πλαδαρη ας πουμε?

εγω δεν εκανα τοσο γυμναστηριο οσο εκανα πολεμικες τεχνες αλλα οταν ειχα παει γυμναστηριο ειχα δει τα εξης κουλά κατα την γνωμη μου.... να ερχονται χοντρα παιδια και να κανουν κοιλιακους.... αυτοι μετα απο λιγο καιρο φυσικα τα παρατουσαν γιατι δεν εβλεπαν αποτελεσμα και πως να δουν? αμα η κοιλια δεν ειναι τερμα επιπεδη και στεγνη ειτε κανεις κοιλιακους ειτε οχι ειναι δωρο αδωρο πρεπει πρωτα καποιος να αδυνατισει με αεροβια και τρεξιμο και μετα να ερθει στα βαρη και τους κοιλιακους

Μην το γενικοποιείς...δεν είναι τόσο απλό. Ο καθένας είναι διαφορετικός και θέλει διαφορετική προσέγγιση. Συνήθως όταν δεν μιλάμε για ακραίες καταστάσεις το καλύτερο είναι ο συνδυασμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εν πάση περιπτώσει και με τα βάρη μια χαρά αδυνατίζεις, εγώ όσο έκανα μόνο αερόβια προκοπή δεν είδα. Άσε που τα ξαναπαίρνεις ΤΟΣΟ εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...