Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τελικα δε πηγα σημερα, ειπα να ξεκουραστουν οι μυες & να παω αυριο μηπως ειναι καλυτερα.

 

@yin εδω θα μαστε να τα λεμε. Ας περασει ο πρωτος, δυσκολος μηνας να ναι ολα κομπλε και συνεχιζουμε.

 

Εν τω μεταξυ ακολουθησα τις συμβουλες σας, τερμα τα φρουτα το βραδυ. Σημερα παω σε μποφτεκι γαλοπουλας με σαλατα και κοτατζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κομπλέ θα είναι μωρέ, απλά θα έχεις λίγο παραπάνω πιάσιμο στην αρχή. Αλλά ναι δε χανόμαστε, μπορούμε να πουμε στον dakon να σου δώσει συμβουλές για πρόγραμμα και σε 3 μηνάκια θα ξαναπερπατήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχχαχα!!! Οχι κ ετσι ρε παιδια ειπαμε... Απλα μου κανε εντυπωση γιατι αλλη φορα που χα ξεκινησει παλι μετα απο καιρο αγυμνασιας, δεν ειχα τετοιο θεμα, κ λεω μην επεσα σε καμια νυχτωμενη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και μία συμβουλή...όταν θα έχει περάσει κανάς μήνας και θα είσαι εξοικειωμένη μην συνεχίσεις αυτά τα παιδικά που κάνετε τώρα που παίρνετε σβάρνα ότι όργανο σας δείχουν οι γυμναστές και κάνετε.

Τι ακριβώς εννοείς, γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No pain, no gain margarita B)

Ειδικά αν είσαι μετά από καιρό απραξίας/αγυμνασίας το πιάσιμο είναι λογικό. Εμένα πάντως με πιάνει 2 μέρες μετά την προπόνηση, όχι την αμέσως επόμενη.

Αυτό που έχω ακούσει, και θα ήθελα και τη γνώμη σας, είναι ότι οι διατατικές ασκήσεις βοηθάνε να ξεπιαστείς πιο εύκολα και να αναρρώσεις ο μυς. Προσωπικά, κάνω συνέχεις διατάσεις αλλά αν είμαι έντονα πιασμένος δυσκολεύομαι να τεντώσω χέρια πόδια. Αλλά το προσπαθώ.

Και η γνώμη μου για κοιλιακούς, μη κάνετε κοιλιακούς στα όργανα!! Δοκιμάστε ασκήσεις εδάφους που γυμνάζουν όλον τον κορμό. Αν βρω videaκια θα postάρω τι εννοώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς, γιατί;

Γιατί με τα ελεύθερα βάρη γυμνάζεις πολύ πιο συνολικά το σώμα σου κ υπαρχουν ασκησεις που κινητοποιουν μεγαλο ποσοστο των μυων σου. Στα μηχανηματα απομονωνεις τις μυικες ομαδες και μπορεις ευκολα να δημιουργησεις και ανισορροπιες μεταξυ τους. Αλλο να κανεις καποιες ασκησεις σε μηχανηματα συμπληρωματικα κι αλλο ΜΟΝΟ αυτα.

 

Μπδγ εμεις οι γυναικες εχουμε εναν πολυ καλο λογο να κανουμε βαθυ καθισμα - και δεν εννοω τους γλουτιαιους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς, γιατί;

γιατι οι "γυμναστές" στα gym ειναι στην πλειοψηφία τους άσχετοι και σου δίνουν λάθος συμβουλές 

έχω δει περίπτωση που έλεγε σε κοπελιά να συνεχίσει να κάνει προσαρμογής 1-1,5 μηνα μετά 

και γενικά πρέπει να ψαχτείς λίγο στο θέμα 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No pain, no gain margarita B)

Ειδικά αν είσαι μετά από καιρό απραξίας/αγυμνασίας το πιάσιμο είναι λογικό. Εμένα πάντως με πιάνει 2 μέρες μετά την προπόνηση, όχι την αμέσως επόμενη.

Αυτό που έχω ακούσει, και θα ήθελα και τη γνώμη σας, είναι ότι οι διατατικές ασκήσεις βοηθάνε να ξεπιαστείς πιο εύκολα και να αναρρώσεις ο μυς. Προσωπικά, κάνω συνέχεις διατάσεις αλλά αν είμαι έντονα πιασμένος δυσκολεύομαι να τεντώσω χέρια πόδια. Αλλά το προσπαθώ.

Και η γνώμη μου για κοιλιακούς, μη κάνετε κοιλιακούς στα όργανα!! Δοκιμάστε ασκήσεις εδάφους που γυμνάζουν όλον τον κορμό. Αν βρω videaκια θα postάρω τι εννοώ..

Το πότε πιάνει τον καθένα το πιάσιμο είναι διαφορετικό. Πριν κάμποσες σελίδες πίσω το είχαμε συζητήσει.

 

Οι διατάσεις πρέπει πάντα να είναι μέρος του προγράμματός μας. Μόνο καλό έχουν τα προσφέρουν. 

 

 

Μπδγ εμεις οι γυναικες εχουμε εναν πολυ καλο λογο να κανουμε βαθυ καθισμα - και δεν εννοω τους γλουτιαιους.

Έχω φάει σκάλωμα...γιατί άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα σαλατα..

 

Μαρουλι,στηθος κοτοπουλο, αγγουρι, γιαουρτι μεσα σαν σως.. Πολυ γευστικη...

 

Την αφησα στο ψυγειο 1 ωρα+ και μολις εβγαλα εβαλα το γιαουρτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...