Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γιατι δεν βαζεις κανενα χαλακι...

 

Σαν αυτα που βαζουν στους διαδρομους...

 

Καλυτερα να σκουπιζεσαι οταν νιωθεις οτι εισαι πολυ ιδρωμενη με την πετσετα.. Να σκουπιζεις και με κανενα αλλο πανι το πατωμα ωστε να μην υπαρχει κινδυνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ γατοκόριτσο, έχω εδώ ένα στρωματάκι το οποίο δεν πολυχρησιμοποιώ. Μήπως το θες; Χωρίς πλάκα τώρα. Είναι πιο χοντρό από τα γιογκα ματ και πιο μαλακο.</p>

Νέο πάτωμα θέλω :P .Όχι είμαι οκ με αυτο που έχω είναι πολύ ωραία ποιότητα. Απλα θέλω να σταματησει να γλιστράει. Σκέφτηκα μια πατεντα και ελπίζω αύριο να πιάσει.. σε ευχαριστώ πάντως :)

Γιατι δεν βαζεις κανενα χαλακι...

 

Σαν αυτα που βαζουν στους διαδρομους...

 

Καλυτερα να σκουπιζεσαι οταν νιωθεις οτι εισαι πολυ ιδρωμενη με την πετσετα.. Να σκουπιζεις και με κανενα αλλο πανι το πατωμα ωστε να μην υπαρχει κινδυνος...

Ναι εχω πετσέτα δίπλα αλλα και παλι κάτι θα ξεφύγει. Εκτός και αν πάρω βοηθό να με κυνηγάει με τη πετσέτα χαχαχα!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ρε κουμπάρε θα μας στραβώσεις βραδιάτικο..

μη τα πετάς έτσι αυτά :lol: :lol: :lol:

 

έτσι απο περιέργεια ποια ειναι η κατεύθυνση σου ? και σε τι κατάσταση εισαι ? έχεις καιρό που ασχολησε με το θέμα ? γιατι έτσι όπως το λες ειναι λες και μας λες χαζούς που την βγάζουμε με "γιαουρτάκι" και εσύ είσαι ο έξυπνος που τρώει οτι θέλει και δεν τον νοιάζει τίποτα στο αποτέλεσμα.

 

έτσι μου ήρθε τώρα θα πάω να φτιάξω κανένα παιχνίδι pacman στο pc και θα παω στον dev του skyrim και θα του πω χα! βλάκα , το έφτιαξα σε 1 ώρα και εσένα σου πήρε χρόνια! κάτσε και παιδέψου χαχαχαχ

 

δικαίωμα σου να θεωρείς στομάχι > σωματική κατάσταση αλλα ντάξ, άραξε

 

H κατεύθυνση μου είναι να πετύχω ένα γυνασμένο σώμα γεμάτο μυς αλλά με λίγο όγκο έτσι που να μη φαίνεται ιδιαίτερα όταν είμαι με πουκάμισο αλλά να ξεχωρίζει όταν είμαι γυμνός το καλοκαίρι στην παραλία. Όπως έχουν οι χορευτές δηλαδίς. Με λίγα λόγια, αδιαφορώ για τον όγκο, θέλω γράμμωση και δυναμη.

 

Και κυρίως θέλω υγεία. Είμαι σαράντα, όλοι οι γνωστοί μου έχουν πονάκια στο σώμα, είναι κουρασμένοι και κακοδιάθετοι -μέχρι που κάποιοι άρχισαν ήδη να αποχωρούν από το μάταιο τούτο κόσμο λόγω καρδιάς...-κι είμαι ο μόνος που έχω τη χοληστερίνη στο υπόγειο, ξυπνάω ξεκούραστος κι έχω βλαμένα κέφια all day long. 

 

Και καλύτερα να σταματήσω εδώ γιατί ειδικά εσύ με τη διατροφή που έχεις επιλέξει είσαι στο εντελώς αντίπαλο στρατόπεδο :). Θεωρώ ότι κάνεις μέγα λάθος IMHO αναφορικά με την υγεία σου.

 

Υ.Γ. Πάω να κάνω το πρωινό μου ποδηλατάκι, εν δυο εν δυο  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην απο κει....

 

 

Στην απο δω, ειναι ολοι ντυμενη..

 

Ναι εχω πετσέτα δίπλα αλλα και παλι κάτι θα ξεφύγει. Εκτός και αν πάρω βοηθό να με κυνηγάει με τη πετσέτα χαχαχα!!

Παρεχω υπηρεσιες δωρεαν...

 

Ενα καφεδακι θα με κανεις και εγω θα φροντιζω για το πατωμα...

 

Σαν τα παιδια στους αγωνες του μπασκετ που πεταγονται αραια και που με μια μαπα και γυαλιζουν το πατωμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κατεύθυνση μου είναι να πετύχω ένα γυνασμένο σώμα γεμάτο μυς αλλά με λίγο όγκο έτσι που να μη φαίνεται ιδιαίτερα όταν είμαι με πουκάμισο αλλά να ξεχωρίζει όταν είμαι γυμνός το καλοκαίρι στην παραλία. Όπως έχουν οι χορευτές δηλαδίς. Με λίγα λόγια, αδιαφορώ για τον όγκο, θέλω γράμμωση και δυναμη.

 

Και κυρίως θέλω υγεία. Είμαι σαράντα, όλοι οι γνωστοί μου έχουν πονάκια στο σώμα, είναι κουρασμένοι και κακοδιάθετοι -μέχρι που κάποιοι άρχισαν ήδη να αποχωρούν από το μάταιο τούτο κόσμο λόγω καρδιάς...-κι είμαι ο μόνος που έχω τη χοληστερίνη στο υπόγειο, ξυπνάω ξεκούραστος κι έχω βλαμένα κέφια all day long. 

 

Και καλύτερα να σταματήσω εδώ γιατί ειδικά εσύ με τη διατροφή που έχεις επιλέξει είσαι στο εντελώς αντίπαλο στρατόπεδο :). Θεωρώ ότι κάνεις μέγα λάθος IMHO αναφορικά με την υγεία σου.

 

Υ.Γ. Πάω να κάνω το πρωινό μου ποδηλατάκι, εν δυο εν δυο  B)

 

 

Ακουσε με λίγο φίλε, απο αυτά που λές φαντάζομαι οτι θέλεις κατι τέτοιο 

 

lean-body-222x300.jpg

 

Αν νομίζεις οτι μπορείς να το πετύχεις αυτό αδιαφορόντας για τον όγκο κάνεις λάθος. Τα ποσοστά λίπους που έχει ενα τετοιο σώμα είναι 9-12%. Αν πας για αυτά τα ποσοστά λίπους χωρίς να πάρεις τον απαραίτητο όγκο πρώτα θα καταλήξεις έτσι:

 

maxresdefault.jpg

 

Ξεχνα αυτά που λές περι όκου. Το χτίσιμο μυικής μάζας είναι το δυσκολότερο μέρος του bb και απαιτεί σωστη διατροφή , σωστή ξεκούραση και σωστη άσκηση , και τα τρία. Ο τύπος στην πρωτη φώτο πρίν στεγνώσει όταν ειναι με 17-20% λίπος είναι γομάρι..

 

Την διατροφή σου μπορείς να την προσαρμόσεις ανάλογα με τους στόχους σου, δεν ειναι ανάγκη να κάνεις κετο σονυ και καλά αλλά αν νομίζεις οτι θα πετύχεις τους στόχους σου τρόγοντας οτι να ναί η λίγο γιατι " δεν πας για όγκο" κανεις λάθος. Αν μας πείς υψος , βάρος, και ποσοστό λίπους με το μάτι (δες εδώ http://www.builtlean.com/2012/09/24/body-fat-percentage-men-women/ ) , μπορώ να σου πώ πιο συγκεκριμένα μια κατεύθυνση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κατεύθυνση μου είναι να πετύχω ένα γυνασμένο σώμα γεμάτο μυς αλλά με λίγο όγκο έτσι που να μη φαίνεται ιδιαίτερα όταν είμαι με πουκάμισο αλλά να ξεχωρίζει όταν είμαι γυμνός το καλοκαίρι στην παραλία. Όπως έχουν οι χορευτές δηλαδίς. Με λίγα λόγια, αδιαφορώ για τον όγκο, θέλω γράμμωση και δυναμη.

 

Και κυρίως θέλω υγεία. Είμαι σαράντα, όλοι οι γνωστοί μου έχουν πονάκια στο σώμα, είναι κουρασμένοι και κακοδιάθετοι -μέχρι που κάποιοι άρχισαν ήδη να αποχωρούν από το μάταιο τούτο κόσμο λόγω καρδιάς...-κι είμαι ο μόνος που έχω τη χοληστερίνη στο υπόγειο, ξυπνάω ξεκούραστος κι έχω βλαμένα κέφια all day long. 

 

Και καλύτερα να σταματήσω εδώ γιατί ειδικά εσύ με τη διατροφή που έχεις επιλέξει είσαι στο εντελώς αντίπαλο στρατόπεδο :). Θεωρώ ότι κάνεις μέγα λάθος IMHO αναφορικά με την υγεία σου.

 

Υ.Γ. Πάω να κάνω το πρωινό μου ποδηλατάκι, εν δυο εν δυο  B)

εντάξει δεν έχω θέμα , την άποψη σου λες 

το αν ειναι σωστή η λάθος δεν έχει σημασία 

αλλα μην προκαλείς τους άλλους γιατι υπάρχουν άτομα σε καλό επίπεδο 

που δεν ειναι λογικό να τους την λες έτσι .  :-D 

ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει οτι θέλει , peace  B)

στατικό ή κανονικό ? το στατικό ειναι βαρετοοοοοοοοοοοο

 

Ακουσε με λίγο φίλε, απο αυτά που λές φαντάζομαι οτι θέλεις κατι τέτοιο 

 

 τον απο πάνω δεν τον φτάνουν όσοι σκέφτονται στομάχι > σώμα  

ουτε καν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα καταλήξω σαν τον τύπο στη φώτο που φωτογραφίζει τον εαυτό του, shoot me :). (κάπως έτσι, με λίγο περισσότερο όγκο και λίπος, είμαι ήδη, και δε θεωρώ το σώμα αυτό αποτέλεσμα γυμναστικής...) Δεν αδιαφορώ τελείως για τον όγκο, απλά δεν είναι ο νταλκάς μου. Δε θέλω δηλαδή να γίνω σαν τον Dakon. Ο τύπος είναι ντουλάπα -και μαγκιά του ;)- αλλά εγώ έχω άλλους στόχους, that's all I'm saying.

 

Σε ποιον την είπα ρε νίκο; Τη γνώμη μου εξέφρασα ότι το να πλακώνεσαι στις ζωικές πρωτείνες είναι λάθος από πλευράς υγείας. Σαφώς διαφωνείς και είναι σεβαστό mate.

 

Υ.Γ. Είδα χτες μια ταινία, στη μέση νύσταξα και πήγα για ύπνο. Σημερα το πρωί έστησα το λαπτοπ απέναντι από το ποδήλατο και είδα την υπόλοιπη όσο έκανα γυμναστική. Τι το βαρετό βρίσκεις σ' αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα καταλαβαινω τι λεει ο yannis27gr και έχει ενα δικιο. Δηλαδη η διατροφη για χτισιμο μυικης μαζας και να πετυχεις σμιλεμενα γραμωμενα σωματα με κατω απο 9% λοιπος πχ απαιτει συγεκριμενη διατροφη η οποια δεν πρεπει να γινεται για παντα κακα τα ψεματα.Το οτι δεν τρωμε πιτσες φαστ φουντ κλπ δεν σημαινει οτι κανουμε κ την πιο σωστη και ισοροπημενη διατροφη.

και εγω πιστευω αν ειχα φτασει στην ηλικια του θα ειχα αλλαξει το πλανο της διατροφης που κανω τωρα δεν ειναι για παντα αυτο που κανουμε απο καποια ηλικια κ μετα μια σωστη διατροφη με καλη συντηρηση στο γυμ θα συνεχιζει να μας κραταει σε πολυ καλα επιπεδα σαν οργανισμους ή σωματα.

 

Τώρα καποιος δεν το νοιαζει αν ζει ή πεθανει μετα τα 40-50 ας πραξει και αναλογως ας χωσει κ χημεια με το κιλο στο σωμα του αλλα μην ψαχνεται μετα πως κατεληξε σε ενα νεκροκρεβατο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τα 26 το σωμα μπορεις να το κανεις οτι θες μετα κλαψε... Μονο συντηρηση μπορει να γινει..

 

Μεχρι εκεινη την ηλικια αναπτυσεται και διανορφωνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τα 26 το σωμα μπορεις να το κανεις οτι θες μετα κλαψε... Μονο συντηρηση μπορει να γινει..

 

Μεχρι εκεινη την ηλικια αναπτυσεται και διανορφωνεται...

Ποια ραγδαια/κατακλυσμική αλλαγη δηλαδή συμβαινει στα 26?

Οκ,από μια ηλικία και επειτα υπαρχει μία συνεχής πτωση των αναβολικών/ανδρογόνων ορμονών,αλλά σίγουρα αυτο δεν συμβαινει ουτε στα 26,όπως επίσης αυτη η μειωση επέρχεται με σχετικά αργούς ρυθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντά στα 25-26 αρχίζει σιγά-σιγά και σταματάει το πάρτυ των ορμονών που γινόταν μέχρι τα 21. Αυτό δεν σημαίνει ότι σταματάει η ανάπτυξη, απλά χρειάζεται διαφορετική προσέγγιση από άποψη διατροφής και προπόνησης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα καταλήξω σαν τον τύπο στη φώτο που φωτογραφίζει τον εαυτό του, shoot me :). (κάπως έτσι, με λίγο περισσότερο όγκο και λίπος, είμαι ήδη, και δε θεωρώ το σώμα αυτό αποτέλεσμα γυμναστικής...) Δεν αδιαφορώ τελείως για τον όγκο, απλά δεν είναι ο νταλκάς μου. Δε θέλω δηλαδή να γίνω σαν τον Dakon. Ο τύπος είναι ντουλάπα -και μαγκιά του ;)- αλλά εγώ έχω άλλους στόχους, that's all I'm saying.

 

Σε ποιον την είπα ρε νίκο; Τη γνώμη μου εξέφρασα ότι το να πλακώνεσαι στις ζωικές πρωτείνες είναι λάθος από πλευράς υγείας. Σαφώς διαφωνείς και είναι σεβαστό mate.

 

Υ.Γ. Είδα χτες μια ταινία, στη μέση νύσταξα και πήγα για ύπνο. Σημερα το πρωί έστησα το λαπτοπ απέναντι από το ποδήλατο και είδα την υπόλοιπη όσο έκανα γυμναστική. Τι το βαρετό βρίσκεις σ' αυτό; 

 

Θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω καλύτερα. 

 

Φιλε κάποιος που ειναι 100 κιλά ντουλάπα με 19-20% λίπος θα πέσει στα 86-88 όταν παει στο 8-9% δεν θα είναι πια η ντουλάπα που εβλεπες (οχι οτι θα είναι κάνας τσιλιβίθρας) , χαμηλό λίπος και ντουλάπες ειναι οσοι παίρνουν το bb πολύ σοβαρά και απαιτείται σληρή δουλειά ετών για αυτά τα αποτελέσματα. Δεν θα ξυπνήσεις μια μερα ντουλάπας επειδή ετρωγες ενα πιατο ρύζι παραπάνω :D

 

Ο όγκος είναι όγκος, αν θες την συμβουλή μου βάλε όσο πιο πολύ μπρείς ανεξαρτήτως στόχων είναι τόσο δύσκολο να αποκτηθεί και τόσο τρομερά αργη διαδικασία (ειδικα για ενα 40ρη) που μην φοβάσαι θα ξες που να σταματήσεις. Τράβα ενα όγκο το χειμώνα και γράμμωνε πριν τα καλοκαίρια όπως όλοι... Το στάδιο του μυώδους αθλητη που δεν φενεται με πουκάμισο έρχεται πολυ πιο πρίν απο τις ντουλάπες. Εφόσον εισαι ευχαριστημένος, σταματάς εκεί αρχίζεις ισοθερμιδική διατροφή και συνεχίζεις ετσι. 

 

τα παραπάνω είναι γενικότητες βεβαια έχει πολυ σημασία που βρίσκεσαι στην αρχή (ποσοστό λίπους και μυικής μάζας) για να ξές πως ακριβώς θα κινηθείς για να ποιασεις τον στόχο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...