Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.ergo-log.com/index.html

 

Ένα ωραία site με έρευνες σχετικές με τον αθλητισμό και την διατροφή. Το ανακάλυψα τώρα που πόσταρε μία έρευνα ο Elliot Hulse στο facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

καλύτερα να μην έχεις υδατάνθρακα το βράδυ

βάλτον στο πρωινό->μεσημεριανό->απογευματινό το πολύ 

το βράδυ βοηθούν τα λιπαρά για να αργήσεις να χωνέψεις και να κρατήσουν μέχρι το πρωί που θα φας.

μετράς θερμίδες? ποσότητες? μακροσυστατικά ? (ιδικά υδατάνθρακα)?

 

πάντως just for the record ο υδατάνθρακας αυξάνει μεταξύ άλλων την όρεξη για μάσα

και τα λιπαρά προκαλούν κορεσμό της πείνας σας 

 

 

Για πες φαγητο για το βραδυ...

 

Καλα το γιαουρτι εννοειτε...

 

Μετραω ποσοτητες, οι θερμιδες πανω κατω κυμαινονται στα ιδια...Αφου καθε μερα τρωω τις ιδιες μεριδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες φαγητο για το βραδυ...

 

Καλα το γιαουρτι εννοειτε...

 

Μετραω ποσοτητες, οι θερμιδες πανω κατω κυμαινονται στα ιδια...Αφου καθε μερα τρωω τις ιδιες μεριδες...

τι εννοείς? να δώσω ιδέα ?

οτιδήποτε εκτός απο υδατάνθρακα

πχ κρέας με σαλάτα και λαχανικά που υπάρχουν 1002 διαφορετικά να διαλέξεις και να αλλάξεις τις γευσεις σου (μην τρως το ίδιο)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οι περισσότεροι θα τα ξερετε τα site

 

όποιος θέλει να δει  ή να αλλάξει το πρόγραμμα του,  2 σελίδες με δωρεαν προγράμματα και community

 

http://www.fitnessblender.com

 

και

 

http://www.dailyhiit.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτούς που έχουν εθιστεί να τρώνε πατατάκια όταν βλέπουν τηλεόραση, μια καλή εναλλακτική είναι τα σπόρια -ψημένα + ανάλατα.

 

Ξέρω, θα πείτε ότι έχουν πολύ υδατάνθρακα, πολλά λιπαρά, I don't care. Εμένα αυτές οι τροφές με πιάνουν και πάνε το σώμα στην κατεύθυνση που θέλω, εσείς να τη βγάζετε με κοτόπουλο και γιαουρτάκι. :)

 

Να υπάρχει και κάποιος με εναλλακτική οπτική, έτσι για την ισορροπία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη σίγουρα οι ξηροί καρποί είναι πολύ καλύτερη επιλογή από τα πατατάκια. Εξαιρετικά θρεπτικοί, οι υδατάνθρακες και τα λιπαρά τους δεν είναι τόσο θέμα. Εγώ σε κέτωση έτρωγα ξηρούς καρπούς, απλώς όχι σακούλες ξέρω 'γω, άρα κάποιος σε μία απλή ισορροπημένη δίαιτα δεν έχει θέμα - αρκεί να μην ξεφύγει σε θερμίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτούς που έχουν εθιστεί να τρώνε πατατάκια όταν βλέπουν τηλεόραση, μια καλή εναλλακτική είναι τα σπόρια -ψημένα + ανάλατα.

 

Ξέρω, θα πείτε ότι έχουν πολύ υδατάνθρακα, πολλά λιπαρά, I don't care. Εμένα αυτές οι τροφές με πιάνουν και πάνε το σώμα στην κατεύθυνση που θέλω, εσείς να τη βγάζετε με κοτόπουλο και γιαουρτάκι. :)

 

Να υπάρχει και κάποιος με εναλλακτική οπτική, έτσι για την ισορροπία.

κάτσε ρε κουμπάρε θα μας στραβώσεις βραδιάτικο..

μη τα πετάς έτσι αυτά :lol: :lol: :lol:

 

έτσι απο περιέργεια ποια ειναι η κατεύθυνση σου ? και σε τι κατάσταση εισαι ? έχεις καιρό που ασχολησε με το θέμα ? γιατι έτσι όπως το λες ειναι λες και μας λες χαζούς που την βγάζουμε με "γιαουρτάκι" και εσύ είσαι ο έξυπνος που τρώει οτι θέλει και δεν τον νοιάζει τίποτα στο αποτέλεσμα.

 

έτσι μου ήρθε τώρα θα πάω να φτιάξω κανένα παιχνίδι pacman στο pc και θα παω στον dev του skyrim και θα του πω χα! βλάκα , το έφτιαξα σε 1 ώρα και εσένα σου πήρε χρόνια! κάτσε και παιδέψου χαχαχαχ

 

δικαίωμα σου να θεωρείς στομάχι > σωματική κατάσταση αλλα ντάξ, άραξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάε πατατάκια παλικάρι μου!! ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ! 

 

 

ΓΙΑΤΙ ..

4215342066_b80d296866_z.jpg?zz=1

 

θα ανεβάσω το βραδυνό μου εξαιρετικά αφιερωμένο στη γιν!

 

 

 

 

 

post-202120-0-08560800-1374697865_thumb.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γιν σήμερα κοίταξε την πλάτη της στον καθρέφτη και είναι τόσο ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα που γράφει την πίτσα σου στα παλαιότερα των υποδημάτων της.

 

ΜΟΥΑΧ ΜΟΥΑΧ ΜΟΥΑΧ ΜΟΥΑΧ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πω ρε μανα μου, τι εισαι εσύ! Σλουρπ.

 

 

Καλα ρε απαραδεκτε, πιτσα με μαχαιροπήρουνο;

 

για το πεπόνι ειναι

δεν φαίνεται στη φωτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιτσα βραδιατικο;;;

 

Πιστευω να ειναι ολικης η ζυμη και με γαλοπουλα.. Χαχαχαχα...

 

Σημερα πηγα να κανω σαντουιτσακι(αφου αγορασα μπακετα ολικης ο φιτμαν) για αυριο.. Ειχα καμια 5-6 φετες γαλοπουλα.. Η μανα μου αποφασισε να αλλαξει την πιτσα και αντι για σαλαμι εβαλε ολη την γαλοπουλα... Με πιασαν τα νευρα μου ... Παλι αυριο η με κουλουρι θα την βγαλω ή τιποτα.. Ψωνιζω και μου τα τρωνε.. Δεν ειπα οτι δεν μπορουν να παρουν αλλα να με ενημερωσουν ωστε να παω να αγορασω.. Μην ξεμενω... Τα φιτιλια μου μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ηττα που εφαγα σημερα! Το πάτωμα (πλακάκι που γλιστράει σαν πάγος) επίσημα με πρόδωσε. Εδω και καιρο τη παλεύω με ένα χαλάκι γιόγκα για ευκολία στις ασκήσεις και για τον ήχο που απορροφά. Σήμερα σε ένα moving push up φεύγει το χαλάκι γλιστραω και στηρίζομαι απότομα στο δεξί το οποίο από το ξαφνικό βάρος λυγίζει και να σου πονος (τραβηγμα?)στην από μέσα μεριά του αγκωνα. Δοκίμασα να συνεχίσω αλλά ο πόνος γινόταν χειρότερος και αναγκαστικά έριξα ένα stretching και σταμάτησα πρόωρα.

Γατοκοριτσο-πατωμα=0-1

:( :( :(

 

Ρε συ γατοκόριτσο, έχω εδώ ένα στρωματάκι το οποίο δεν πολυχρησιμοποιώ. Μήπως το θες; Χωρίς πλάκα τώρα. Είναι πιο χοντρό από τα γιογκα ματ και πιο μαλακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...