Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To απλό είναι σχετικό. 6-12; 6 ή 12; Η 10; Γιατί μπορεί να αντέχω 40 κιλά ξέρω γω πάγκο 4 επαναλήψεις 12 άρες αλλά έχω κι άλλες ασκήσεις μπροστά μου. Μέχρι να μάθω πόσα κιλά αντέχω στο βάθος όλων των ασκήσεων θέλει λίγο ψάξιμο, αυτό είναι όλο ρε πζηλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

To απλό είναι σχετικό. 6-12; 6 ή 12; Η 10; Γιατί μπορεί να αντέχω 40 κιλά ξέρω γω πάγκο 4 επαναλήψεις 12 άρες αλλά έχω κι άλλες ασκήσεις μπροστά μου. Μέχρι να μάθω πόσα κιλά αντέχω στο βάθος όλων των ασκήσεων θέλει λίγο ψάξιμο, αυτό είναι όλο ρε πζηλέ!

Δεν είναι 6 ή 12 είναι 6 με 12...αυτό σημαίνει μπορείς να χρησιμοποιήσεις άπειρους συνδυασμούς (12-10-8-6, 6-8-10-12, 12-10-10-8 κ.ο.κ.) στην πορείς θα δεις τι δουλεύει καλύτερα σε εσένα.

 

Το τι κιλά θα βάλεις μετά από 1-2 προπονήσεις θα το έχεις ξεκαθαρίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To απλό είναι σχετικό. 6-12; 6 ή 12; Η 10; Γιατί μπορεί να αντέχω 40 κιλά ξέρω γω πάγκο 4 επαναλήψεις 12 άρες αλλά έχω κι άλλες ασκήσεις μπροστά μου. Μέχρι να μάθω πόσα κιλά αντέχω στο βάθος όλων των ασκήσεων θέλει λίγο ψάξιμο, αυτό είναι όλο ρε πζηλέ!

 

 

Είναι όντως 1-2 προπονήσεις στο ίδιο σημείο. Και να χάσεις 1-2 επαναλήψεις, σιγά το θέμα. Και δε θέλει ψάξιμο, θέλει γράψιμο, σε ένα log. Κάντο και θα με θυμηθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα. Ναι, αλλά δεν χρειάζεται να βάζω άλλα κιλά στις 12, άλλα στις 10 κοκ? Στην αρχή το πήγαινα 12-10-8-6 με σταδιακή αύξηση κιλών μέχρι που μου είπε το φιλαράκι να πάω στατικά κιλά και 4χ12 πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περιθώρια είναι δικιά σου απόφαση, αλλά δύσκολα θα φτάνεις 12 με δυνατά κιλά. Από ένα σημείο και μετά δεν ανεβαίνουν οι επαναλήψεις και πραγματικά κουράζουν τον μυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι αν αποφασισεις να κανεις 4 σετ *12 επαναληψεις να μην ανεβαζεις κιλα.. Αλλα να κανεις με τα ιδια.

 

Αν εχεις διαφοροποιημενα σετ πρεπει να ανεβοκατεβαζει κιλα αλλοως δεν θα νιωθεις τιποτα... Αν στις 12 επαναληψεις σηκωνεις πχ στις καμψεις δικεφαλων 20 κιλα κογικο ειναι οτι δεν θα μεινεις στο τελευταιο σετ των 6 επαναληψεων παλι στα 20 θα ανενβαζει τουλαχιστον 2.5 κιλα ωστε να νιωσεις το καψιμο.. Αλλιως παρε σκετη την μπαρα και κανε το ιδιο αποτελεσμα θα εχεις/νιωθεις...

 

Θελει πολυ καλη και σωστη διατροφη για σενα..

 

Απο τι νομιζω εκτος απο αδυνατος, τα κιλα που βαζεις θα μπαινουν αχαρα.. Πχ στην κοιλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σε πω. Σαν σωματοδομή είμαι κλασικός εκτομορφικός. Παντως τα πόδια μου από το ποδήλατο τόσο καιρό έχουν δυναμώσει αισθητά και έχουν "φουσκώσει" αρκετά. Γενικά αν πάρω κιλά (ευτυχώωωως) δεν πανε σε λίπος αλλά σιγουρα θα προσέχω τι κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα κοιμηθηκα απο της 9:00 μεχρι της 15:00. Πρωινο δεν εφαγα,κατευθειαν μεσιμεριανο, γεμιστα.

 

Εκατσα καμια ωριτσα, χτυπισσα ενα ελληνικο διπλο, μετα εφαγα ενα μηλο. Εκατσα κανενα μισαωρο ακομη και κατα της 17:30 πηγα για gym...

 

Παιδια τετοια ορεξη και ενεργεια δεν ξαναειχα. Μακαρι να ηταν ολες οι μερες προπονησης ετσι. 

 

Ανεβασα κιλα στις πιεσεις στηθους (με μετρο παντα),στο τελος κανω και ενα σετ σχοινακι ετσι για ξεμουδιασμα. Βγαζω 100 επαναληψεις, σημερα εβγαλα 300 επαναληψεις και πηγαινε κι'αλλο. Αλλα το εκοψα γιατι αυριο εχω ποδια μην τα μαμησω απο σημερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bosei

 

Παρασκευή ξεκινάω κέτο (ckd) BMR 2054 (79kg Atm -> ?)
βολεύει η μέρα για να προλάβω να διώξω τα άσχημα της αρχής τις πρώτες 2-3 μέρες σε Σ/Κ off
συμπληρώματα anavite και psyllium husk (τα psyllium μη δεν μπορώ να αφοδευσω όπως την πάτησα την πρώτη φορά  :lol: )

θα πάρω και κάτι απο φαρμακείο να έχω backup plan , δεν την ξαναπατάω 
και ofc κέτοστιξ να βλέπουμε τι κάνουμε 


ημέρες .

1) 85% λιπαρά /15% πρωτεΐνη - BMR-5% (1951 calories)
2) 75% λιπαρά /25% πρωτεΐνη - BMR-10%  (1848calories)

3) 65% λιπαρά /35% πρωτεΐνη - BMR-15% (1745 calories)

4) 70% λιπαρά /30% πρωτεΐνη - BMR  (2054calories)
5) 70% λιπαρά /30% πρωτεΐνη - BMR-10% (1848calories)

6) 65% λιπαρά /35% πρωτεΐνη - BMR-15%  (1745 calories)


Μέχρι εδώ ο ΥΔ δεν θα ξεπεράσει τα 30γρ και θα είναι απο φυτικές ίνες only (όσο είναι δυνατών δλδ) 

7) (CARB-UP) BMR+30% 2670 calories
υδατάνθρακας-> 1869 calories -> 467γρ
λιπαρά->267 calories ->29,6γρ
πρωτεΐνη->534 calories -> 133,5γρ

τροφές δεν γράφω γιατι μερικοί θα είναι σε δίαιτα και θα τους ταράξω  :lol:  :lol:  :lol: 
θα γεμίσει το ψυγείο κάθε τύπου λουκάνικα/μπέικον/πανσέτες και οτι μου τη βαρέσει 

τν παραπάνω την έχω δοκιμάσει ξανά πριν μπω στο στρατό και το αποτέλεσμα ηταν καυλα 
μετά πηγα φαντάρος και βλαστήμησα τη ζωή μου (δεν πρόλαβα να το χαρώ , 2-3 μηνες @##@%$@#)
anyway thats all 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά , μπορεί να γράψω αυριο που θα τις βγάλω
θέλω να πάω απο το supermarket να δω τι μου αρέσει  :D

σίγουρα όμως θα έχει μπέικον , τυρί με υψηλά λιπαρά . πανσέτα , λουκάνικα , μαγιονέζα κλπ

πρέπει να ψάξω στο super θα έχει πολύ πράμα , ώρα να δοκιμάσουμε και νέες γευσεις χαοαχοαοχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυρι μαλλον κατσικισιο ε?? 

 

Με ενα τηγανι στο χερι θα εισαι..

 

Ποσα αυγα τρως? 

 

Μετα απο αυτο θα πας να κανεις καμια αιματολογική να δεις που βρισκεσαι ή στα @@ σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@bosei

 

Παρασκευή ξεκινάω κέτο (ckd) BMR 2054 (79kg Atm -> ?)

βολεύει η μέρα για να προλάβω να διώξω τα άσχημα της αρχής τις πρώτες 2-3 μέρες σε Σ/Κ off

συμπληρώματα anavite και psyllium husk (τα psyllium μη δεν μπορώ να αφοδευσω όπως την πάτησα την πρώτη φορά  :lol: )

θα πάρω και κάτι απο φαρμακείο να έχω backup plan , δεν την ξαναπατάω 

και ofc κέτοστιξ να βλέπουμε τι κάνουμε 

 

 

ημέρες .

1) 85% λιπαρά /15% πρωτεΐνη - BMR-5% (1951 calories)
2) 75% λιπαρά /25% πρωτεΐνη - BMR-10%  (1848calories)

3) 65% λιπαρά /35% πρωτεΐνη - BMR-15% (1745 calories)

4) 70% λιπαρά /30% πρωτεΐνη - BMR  (2054calories)
5) 70% λιπαρά /30% πρωτεΐνη - BMR-10% (1848calories)

6) 65% λιπαρά /35% πρωτεΐνη - BMR-15%  (1745 calories)

Μέχρι εδώ ο ΥΔ δεν θα ξεπεράσει τα 30γρ και θα είναι απο φυτικές ίνες only (όσο είναι δυνατών δλδ) 

 

7) (CARB-UP) BMR+30% 2670 calories

υδατάνθρακας-> 1869 calories -> 467γρ
λιπαρά->267 calories ->29,6γρ
πρωτεΐνη->534 calories -> 133,5γρ

 

τροφές δεν γράφω γιατι μερικοί θα είναι σε δίαιτα και θα τους ταράξω  :lol:  :lol:  :lol: 

θα γεμίσει το ψυγείο κάθε τύπου λουκάνικα/μπέικον/πανσέτες και οτι μου τη βαρέσει 

 

τν παραπάνω την έχω δοκιμάσει ξανά πριν μπω στο στρατό και το αποτέλεσμα ηταν καυλα 

μετά πηγα φαντάρος και βλαστήμησα τη ζωή μου (δεν πρόλαβα να το χαρώ , 2-3 μηνες @##@%$@#)

anyway thats all 

 

Νίκο θες να "κόψεις" κι άλλο ε? γιατί είναι αρκετά λίγες οι θερμίδες...

 

Επίσης δεν έχω κάνει ποτέ κέτο αλλά φαντάζομαι σε δύναμη θα είσια πολύ πεσμένος λόγω ελάχιστου υδατάνθρακα...δεν χωράει κρεατίνη στα συμπληρώματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο θες να "κόψεις" κι άλλο ε? γιατί είναι αρκετά λίγες οι θερμίδες...

 

Επίσης δεν έχω κάνει ποτέ κέτο αλλά φαντάζομαι σε δύναμη θα είσια πολύ πεσμένος λόγω ελάχιστου υδατάνθρακα...δεν χωράει κρεατίνη στα συμπληρώματα ?

 

καμία σχέση, άκουμε που σου λεω

το σώμα αντί για γλυκογόνο καίει κετόνες (λίπος) και εσύ του δίνεις λίπος με τη σέσουλα

αποτέλεσμα ? τρελή ενέργεια όλη μέρα :-D

άλλα συμπληρώματα δεν θα βάλω γιατι δεν έχω και φράγκα atm όμως δεν χρειάζονται κιόλας απαραιτήτως

 

 

Τυρι μαλλον κατσικισιο ε?? 

 

Με ενα τηγανι στο χερι θα εισαι..

 

Ποσα αυγα τρως? 

 

Μετα απο αυτο θα πας να κανεις καμια αιματολογική να δεις που βρισκεσαι ή στα @@ σου...

 

όχι ρε τι κατσικίσιο ? γκούντα κλπ , αυτά που μ αρέσουν δλδ

αυγά δεν θα τρώω στην κετο , αυτό έλλειπε . Οχι οτι δεν μπαίνουν αλλα τώρα θα βγάλω γούστα

αιματολογικές έχω κάνει σε ότι και αν δοκιμάσω και πάντα ειμαι οκ

στην κέτο δεν έχεις θέματα , μόνο θετικά έχει. Το μόνο αρνητικό ειναι οτι μερικοί δεν μπορούν να την κρατήσουν. Εγώ όμως δεν έχω τέτοια θέματα , έχω απόλυτο έλεγχο στις ορέξεις μου

θα μπορούσα να κάνω οποιαδήποτε διατροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέση, άκουμε που σου λεω

το σώμα αντί για γλυκογόνο καίει κετόνες (λίπος) και εσύ του δίνεις λίπος με τη σέσουλα

αποτέλεσμα ? τρελή ενέργεια όλη μέρα :-D

άλλα συμπληρώματα δεν θα βάλω γιατι δεν έχω και φράγκα atm όμως δεν χρειάζονται κιόλας απαραιτήτως

 

 

 

 

Ξέρω ότι χρησιμοποιείς λίπος για παροχή ενέργειας αλλά δεν ήξερα τι "είδους" ενέργεια. Εννοώ ότι με υδατάνθρακες ξέρω γω μέσα στην προπόνηση όσο είσαι γεμάτος έχεις μεγάλη ενέργεια και πρηξίματα...όταν αρχίζει και πέφτει το γλυκογόνο πέφτεις και σε ενέργεια...για το πρήξιμο δεν μιλάω καν γιατί εδώ και με 200 γρ. υδατάνθρακα την ημέρα είναι αρκετά περιορισμένο ως ανύπαρκτο.

 

Στην κέτο η προπόνηση πως πάει από θέματα ενέργειας ?

 

Πάντως μία κρεατίνη με ένα 12άρι ευρω την έχεις τσιμπήσει κι αν δεν κάνεις φόρτωμα σου βγάζει χαλαρά 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...