Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω τα ελεγχο και τα δυο...

 

Πρεπει αυτο να διαφοροποιειται απο ατομο σε ατομο.....

μπορείς και τα κουνάς ταυτόχρονα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ όταν λες κουνάς εννοείς απλά να γίνονται συσπάσεις (να φαίνεται ότι σφίγγει) ?

 

Έχω σκεφτεί πως μπορεί να μπορείς να δεις αυτό το "κούνημα" αλλά μάλλον είναι μεγάλη μανούρα για να το εξηγήσω...είσαι τόσο απεγνωσμένος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω να το λες σε εμένα αχααχαχαχ
απεγνωσμένος λεει
όρε προσπαθώ να καταλάβω γιατι δεν γίνεται στο ένα και γίνεται στο άλλο μέρος μιας μυικής ομάδας που γυμνάζεται ταυτόχρονα  :-D 
μου προξενεί εντύπωση και δεν είχα δώσει σημασία μέχρι τώρα
δεν ειναι σημαντικό  , γιαυτό στο 1ο πόστ είπα "άσχετο με το θέμα" 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω να το λες σε εμένα αχααχαχαχ

απεγνωσμένος λεει

όρε προσπαθώ να καταλάβω γιατι δεν γίνεται στο ένα και γίνεται στο άλλο μέρος μιας μυικής ομάδας που γυμνάζεται ταυτόχρονα  :-D 

μου προξενεί εντύπωση και δεν είχα δώσει σημασία μέχρι τώρα

δεν ειναι σημαντικό  , γιαυτό στο 1ο πόστ είπα "άσχετο με το θέμα" 

 

Σοβαρή εξήσηση γιατί δεν το κάνεις δεν μπορώ να σου δώσω οπότε σου λέω καλό κουράγιο και πάω να ξεραθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρή εξήσηση γιατί δεν το κάνεις δεν μπορώ να σου δώσω οπότε σου λέω καλό κουράγιο και πάω να ξεραθώ.

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι είχα πάθει ενα μικροτραυματισμό στο δεξί μέρος του στήθους πριν μπω στρατό και μου είχε αλλάξει τα φώτα. Δεν πήγα σε γιατρό τότε γιατι μπήκα στρατό και που μυαλό . anyway γάματο , τσάμπα κουραζόμαστε.  :X 

 

 

τώρα που το λες πάω και εγώ για ύπνο γιατι έχω καιρό να παω για προπόνηση ξεκούραστος . Με 3-4 ώρες ύπνο εδώ και καιρό  :-D 

καταραμένο καλοκαίρι , το χειμώνα έχουμε τον ύπνο στο τσεπάκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα σημερα στο τζαμπο ειχε μονο 5κιλα αλλα δυστυχως δεν προλαβα δω ουτε τιμη ουτε αν ειχε και ποιο πολλα κιλα.λογικα δεν θα ειναι πολυ ακριβα.

Στο skroutz τα εχει μίνιμουμ 2/κιλό...

Καταστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εχει λιγη ψυχρα..

 

Θα κανουμε καλη προπονηση...

 

Στηθος και ωμους..

 

10 η ώρα με 16 βαθμούς. Κατα τη μία που θα πάω στο γυμναστήριο θα έχει 20-22. U JELLY BIATHC? χΔ 

 

Ζήτησα από το φιλαράκι που ασχολείται χρόνια με γυμναστήρια κλπ, η κοπέλα του είναι γυμνάστρια επίσης κ μου έστειλε ενα πρόγραμμα (copy paste to Q$#$@#! από γνωστό σαιτ..)

 

 

Πιέσεις στον ίσιο πάγκο με μπάρα (Barbell Bench Press) 4 σετ χ 12-10-8-6
Ανοίγματα στον επικλινή πάγκο με αλτήρες (Dumbbell Incline Fly) 4 σετ χ 12-10-10-8 
Πιέσεις στον επικλινή πάγκο με αλτήρες (Dumbbell Incline Bench Press) 4 σετ χ 10-8-6-6
Κρος οβερ (cable crossover) 3 σετ χ 12-10-8 
Πιέσεις στον κατακλινή με αλτήρες (Dumbbell Decline Bench Press) 3 σετ χ 10-8-8
Δικέφαλα: 
Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες καθιστός (Dumbbell Incline Curl) 4 σετ χ 12-10-8-6 
Κάμψεις σφυριά όρθιος (Dumbbell Hammer Curl) 3 σετ χ 12-10-8
Συγκεντρωτικές κάμψης με αλτήρα καθιστός (Dumbbell Concentration Curl) 3 σετ χ 12

 

 

Αυτή είναι η προπόνηση της Δευτέρας, Η κοπέλα του πάντως είπε πως καλύτερο είναι να κάνω 15άρια σετ και όχι "πυραμίδες" γιατί για να "φουσκώσεις" τα μούσκουλα πρώτα πρέπει να διαθέτεις από δαύτα! :P Εγώ επειδίς είμαι κλασικός ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ διάλεξα να κάνω 12άρια για να μπορώ να βάλω λίιιιιιιιγο περισσότερα κιλά :P ενι σατζέστιονσ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Αυτή είναι η προπόνηση της Δευτέρας, Η κοπέλα του πάντως είπε πως καλύτερο είναι να κάνω 15άρια σετ και όχι "πυραμίδες" γιατί για να "φουσκώσεις" τα μούσκουλα πρώτα πρέπει να διαθέτεις από δαύτα!

ε? :blink:  :wacko:  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε φιλε, είμαι αδύνατος και πρώτα πρέπει κ καλά να αναπτύξω τις μυικές ομάδες και μετά να τις δώσω και όγκο. Κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 η ώρα με 16 βαθμούς. Κατα τη μία που θα πάω στο γυμναστήριο θα έχει 20-22. U JELLY BIATHC? χΔ 

 

Ζήτησα από το φιλαράκι που ασχολείται χρόνια με γυμναστήρια κλπ, η κοπέλα του είναι γυμνάστρια επίσης κ μου έστειλε ενα πρόγραμμα (copy paste to Q$#$@#! από γνωστό σαιτ..)

 

 

Πιέσεις στον ίσιο πάγκο με μπάρα (Barbell Bench Press) 4 σετ χ 12-10-8-6
Ανοίγματα στον επικλινή πάγκο με αλτήρες (Dumbbell Incline Fly) 4 σετ χ 12-10-10-8 
Πιέσεις στον επικλινή πάγκο με αλτήρες (Dumbbell Incline Bench Press) 4 σετ χ 10-8-6-6
Κρος οβερ (cable crossover) 3 σετ χ 12-10-8 
Πιέσεις στον κατακλινή με αλτήρες (Dumbbell Decline Bench Press) 3 σετ χ 10-8-8
Δικέφαλα: 
Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες καθιστός (Dumbbell Incline Curl) 4 σετ χ 12-10-8-6 
Κάμψεις σφυριά όρθιος (Dumbbell Hammer Curl) 3 σετ χ 12-10-8
Συγκεντρωτικές κάμψης με αλτήρα καθιστός (Dumbbell Concentration Curl) 3 σετ χ 12

 

 

Αυτή είναι η προπόνηση της Δευτέρας, Η κοπέλα του πάντως είπε πως καλύτερο είναι να κάνω 15άρια σετ και όχι "πυραμίδες" γιατί για να "φουσκώσεις" τα μούσκουλα πρώτα πρέπει να διαθέτεις από δαύτα! :P Εγώ επειδίς είμαι κλασικός ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ διάλεξα να κάνω 12άρια για να μπορώ να βάλω λίιιιιιιιγο περισσότερα κιλά :P ενι σατζέστιονσ;

Το πρόγραμμα είναι κομπλέ...κλασικό. Αφού είσαι αρχάριος όμως δεν χρειάζεσαι 5 ασκήσεις για το στήθος...με τις 3 πρώτες είσαι καλυμένος. Επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις πυραμίδα...άρχισε με straight sets...διάλεξε ένα βάρος που βγάζεις 12 επαναλήψεις και μέχρι το 4ο σετ μείνε με αυτό το βάρος...θα έχεις πέσει κοντά στις 8-10 επαναλήψεις ανάλογα με τα διαλείμματα που κάνεις.

 

Τώρα αυτό για να φουσκώσεις κτλπ δεν τα συζητάω...μείνε στις 6-12 επαναλήψεις που είναι το εύρος υπερτροφίας ("φουσκώματος") φάε καλά και περισσότερο από πριν και η ανάπτυξη θα έρθει σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε φιλε, είμαι αδύνατος και πρώτα πρέπει κ καλά να αναπτύξω τις μυικές ομάδες και μετά να τις δώσω και όγκο. Κάτι τέτοιο.

μονο που αν δεν το ζορίσεις με κιλά που δεν τα έχει για πλάκα δεν θα αναπτύξει μυς 

το σώμα αναπτύσει μυς οταν καταλάβει οτι χρειάζεται να αναπτύξει.

Οι πόνοι που έχουμε μετά απο μια καλή προπόνηση πχ είναι μυικές ίνες που έσπασαν κατα την προπόνηση μας

το σώμα σοκάρεται και αναπτύσσει μυς για να μην το ξαναπάθει .

 

sorry ειμαι απο προπόνηση και δν την παλευω να το αναλύσω όσο θα ήθελα ..

 

εγώ το πάω 8-10 και σε μερικές ασκήσεις 6-10 αλλα εκεί παίζει 5ο σετ με το τελευταίο να είναι με πολύ ζόρι για 6 reps γιατι εμένα προσωπικά με βοηθάει να ξεκολλήσω το σώμα μου.

 

λιγότερες επαναλήψεις περισότερα kg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παλουκάρια, δεν είπα ότι πάω για να κάνω βόλτα! :P Θα ακολουθήσω το πρόγραμμα για κανα μηνα με κιλα για 4 επαναλήψεις στα όρια φάση κ βλέπουμε. Θενξ φορ δι τιπσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι τόσο απλά και ακόμα ρε πούστη μου τα περιπλέκουν. 6-12 επαναλήψεις. Είσαι στις 10+? Ανέβασε λίγο τα κιλά σου. Είσαι στις 5-? Κατέβασε λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...