Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι να ναι ειναι τα γυμναστηρια.. Απλα τα ανοιγουν και μετα βαριουνται..

 

Υπαρχουν και κατι μαλακες που τα παρατανε οπου να ναι στα @@ τους αν μετα εσυ τα ψαχνεις ή χαθουν...

 

Εδω μερικοι δεν φορανε οταν βγαινουν βολτα αποσμητικο θα φιρεσουν στο γυμναστηριο.. Ασε που μπορει μερικοι μαο μαο να το θεωρουν και αντρουα ολο αυτο....

 

Ρε ουστ απο δω..

 

 

Σημερα κοιμηθηκα το μερσημερι ειπα το μικρο μου αδερφο σηκωσεμε 16:30 και κανε ενα καφε ... Αυτο τον καφε τον εκανε με φωναζε καμια ωρα.. Εγω το γομαρι κοιμομουνα μεχρι τη 18:30 μετα gym.. Ανεβασα κιλα στις ελξεις με τροχαλια εδω δεν θυμαμαι ποσα αλλα απο την αρχη στισ 12 επαναληψεισ και στις αρσεις θανατου 50 κιλα *6επαναληψεις...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μου είπε σήμερα ο bro οτι απο 15 του άλλου μηνα που θα μπορεί λόγο δουλειάς θα ξεκινήσει gym μαζι μου
im so happy 
1ον γιατι έχει προοπτικές να κάνει πράγματα (δύναμη , κατασκευή , ύψος) απο φυσικού και θα μπορέσω και αρχίσω ενα project πάνω του να τον κάνω top και δεύτερον γιατι θα σταματήσω να παίρνω λεωφορείο καλοκαιριάτικα (οι γύφτοι κάνουν οικονομία στο ac και ψοφάμε) :lol:  :lol:  :lol: 

καλή φάση

την άλλη παρασκευση αρχίζω κέτο , έχει να παίξει λουκάνικο/φυστικοβούτιρο/μπέικον/τυρί high fat/πανσέτα/μαγιονέζα και δεν συμμαζεύεται 
γουυυυστάρω  :devil: 

άντε να πάει καλά το πράγμα οπως την προηγούμενη φορά να την κρατήσω για καιροοοοο(απο χρόνο μέχρι και χρόνια) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσου και ας κάνω 11 προπονήσεις την εβδομάδα.

 

In other news

 

Είδα μια ώρα άσκηση endurance με kettlebell και είπα να πάω να πάρω ενα στα ιντερσπορτ.

20 ευρώ το 8κιλο και 50 το 20κιλο.

NOPE

 

fixed

ειδα σημερα στο τζαμπο ειχε μονο 5κιλα αλλα δυστυχως δεν προλαβα δω ουτε τιμη ουτε αν ειχε και ποιο πολλα κιλα.λογικα δεν θα ειναι πολυ ακριβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει κανενα καλο κυκλικο προγραμμα για αρχη (λινκ κατι τεσπα); Γιατι πηγα σε μαπα τζιμ οπως αποδειχθηκε μετα την 2η μου επισκεψη και οι τυπας/τυπισσα δεν με βοηθανε, ενω το ζητησα 2-3 φορες ευγενικα. Θα πηγαινα σε αλλο αλλα εχω πληρωσει 2μηνο και ειναι κριμα να πανε τσαμπα, δεν ειναι και λιγα με τις τιμες που παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπε σήμερα ο bro οτι απο 15 του άλλου μηνα που θα μπορεί λόγο δουλειάς θα ξεκινήσει gym μαζι μου

im so happy 

1ον γιατι έχει προοπτικές να κάνει πράγματα (δύναμη , κατασκευή , ύψος) απο φυσικού και θα μπορέσω και αρχίσω ενα project πάνω του να τον κάνω top και δεύτερον γιατι θα σταματήσω να παίρνω λεωφορείο καλοκαιριάτικα (οι γύφτοι κάνουν οικονομία στο ac και ψοφάμε) :lol:  :lol:  :lol: 

 

καλή φάση

 

την άλλη παρασκευση αρχίζω κέτο , έχει να παίξει λουκάνικο/φυστικοβούτιρο/μπέικον/τυρί high fat/πανσέτα/μαγιονέζα και δεν συμμαζεύεται 

γουυυυστάρω  :devil: 

 

άντε να πάει καλά το πράγμα οπως την προηγούμενη φορά να την κρατήσω για καιροοοοο(απο χρόνο μέχρι και χρόνια) 

 

 

Κι εγώ έχω έναν φίλο με τρελό potential σε δύναμη αλλά δυστυχώς κάνει πυγμαχία και δεν ψήνεται.

 

Να σου πω...πες λίγο πόσο θα σου κοστίζει η κέτο στο περίπου ανά μήνα ή βδομάδα...και στις πόσες θερμίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω έναν φίλο με τρελό potential σε δύναμη αλλά δυστυχώς κάνει πυγμαχία και δεν ψήνεται.

 

Να σου πω...πες λίγο πόσο θα σου κοστίζει η κέτο στο περίπου ανά μήνα ή βδομάδα...και στις πόσες θερμίδες...

δεν ξέρω πόσο θα πάει αλλα δεν νομίζω περισσότερο απο την διατροφή που ήδη έκανα γενικά 

για θερμίδες δεν ξέρω στις πόσες , αυριο θα τις υπολογίσω , στις 200 κάτω απο συντήρησης θα αρχίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ϊσως η πιο ολοκληρωμένη κίνηση με τόσο εύκολο εξοπλισμό. Πάρε και 2ερο kettlebell για τα farmers walk. δε κρατάμε μούτρα εδώ πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω έναν φίλο με τρελό potential σε δύναμη αλλά δυστυχώς κάνει πυγμαχία και δεν ψήνεται.

 

Να σου πω...πες λίγο πόσο θα σου κοστίζει η κέτο στο περίπου ανά μήνα ή βδομάδα...και στις πόσες θερμίδες...

 

Γιατι δεν ψηνεται? Αμα συνδυασεις αεροβια (πυγμαχια) με σωστη προπονηση με βαρη, τα gains ειναι τεραστια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν ψηνεται? Αμα συνδυασεις αεροβια (πυγμαχια) με σωστη προπονηση με βαρη, τα gains ειναι τεραστια.

ίσως γιατι οι περισσότεροι που συνδυάζουν και τα δύο δεν έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα

δεν μπορούν να είναι top σε δύο πράγματα συγχρόνως και διαλέγουν να είναι σε ένα απ το να είναι μέτριοι σε δύο

μπορεί και πάλι να μην γουστάρει τη φάση  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα σημερα στο τζαμπο ειχε μονο 5κιλα αλλα δυστυχως δεν προλαβα δω ουτε τιμη ουτε αν ειχε και ποιο πολλα κιλα.λογικα δεν θα ειναι πολυ ακριβα.

κατι μπλε?Γιατι εχω και εγω. B) :cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

a) ίσως γιατι οι περισσότεροι που συνδυάζουν και τα δύο δεν έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα

B) δεν μπορούν να είναι top σε δύο πράγματα συγχρόνως και διαλέγουν να είναι σε ένα απ το να είναι μέτριοι σε δύο

c) μπορεί και πάλι να μην γουστάρει τη φάση  B)

 

α) ποιοι ειναι οι περισσοτεροι που συνδυαζουν και τα δυο και δεν εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα? γιατι οι μισοι πυγμαχοι που ξερω κανουν αρκετη δουλεια στο γυμναστηριο.

 

β) το βλεπεις λαθος. το να ενταξεις ενα σωστο προγραμμα εκγυμνασης πακετο με προπονησεις πυγμαχιας ειναι οτι καλυτερο και "ανεβαζει" και τα δυο. σιγουρα, δεν γινεσαι μετριος παντως.

 

γ) αυτο ναι, κατανοητο αμα δεν ψηνεται καθως κι εγω ψιλοβαριομουν την ζωη μου στο γυμναστηριο. απλα υπαρχει η λανθασμενη εντυπωση πως τα "βαρη" σε κοβουν στην πυγμαχια επειδη σε κανουν πιο ακαμπτο. ελπιζω ο φιλος του bosei να μην απο αυτους που το πιστευουν.

Επεξ/σία από linkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ϊσως η πιο ολοκληρωμένη κίνηση με τόσο εύκολο εξοπλισμό. Πάρε και 2ερο kettlebell για τα farmers walk. δε κρατάμε μούτρα εδώ πάντως.

 

Yeap, αυτό το σώμα θέλω/είμαι κοντά στο να αποκτήσω. Dakon, εσύ πρέπει να τον θεωρείς πολύ κοκκαλιάρη, ε; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι τοπ σε κάτι είναι πολύ δύσκολο να συνδυάσεις δύο πράγματα μαζί...σκεφτείτε τώρα διπλές προπονήσεις πρωί-απόγευμα με τι δύναμη να πάει να σωστή δουλειά στο γυμναστήριο...σκεφτείτε ήδη τι πρέπει να τρώει αν θέλει να κάνει και gym...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) ποιοι ειναι οι περισσοτεροι που συνδυαζουν και τα δυο και δεν εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα? γιατι οι μισοι πυγμαχοι που ξερω κανουν αρκετη δουλεια στο γυμναστηριο.

 

β) το βλεπεις λαθος. το να ενταξεις ενα σωστο προγραμμα εκγυμνασης πακετο με προπονησεις πυγμαχιας ειναι οτι καλυτερο και "ανεβαζει" και τα δυο. σιγουρα, δεν γινεσαι μετριος παντως.

 

γ) αυτο ναι, κατανοητο αμα δεν ψηνεται καθως κι εγω ψιλοβαριομουν την ζωη μου στο γυμναστηριο. απλα υπαρχει η λανθασμενη εντυπωση πως τα "βαρη" σε κοβουν στην πυγμαχια επειδη σε κανουν πιο ακαμπτο. ελπιζω ο φιλος του bosei να μην απο αυτους που το πιστευουν.

είδα πολλούς να το προσπαθούν και απέτυχαν με αποτέλεσμα να παρατήσουν το ένα απο τα δύο

ο κολλητός είχε πολλούς που πήγαν απο βάρη για πυγμαχία να τα συνδυάσουν και τα δύο και δεν την πάλεψαν. Και τέλος αυτός που έχει το gym μου έχει την ίδια γνώμη έχοντας πολλαααα χρόνια στο χώρο.(δεν ειναι τυχαίος) Λίγοι κατάφεραν και τα συνδύασαν , αλλα είχαν λύσσα μέσα τους  :-D 

 

αν έχεις χρόνο και αντοχή για διπλές προπονήσεις ναι

μη μου πεις οτι με 3ς μέρες βάρη 3ς πυγμαχία θα γίνει top και στα δύο, δύσκολο 

σε σχέση με τον άλλο που προπονούνται 6 πυγμαχία η 6 μέρες βάρη θα είναι μέτριος 

τα βάρη δεν σε κόβουν στην πυγμαχία αλλα αν φτάσεις να γίνεις top στα βάρη και να μην μπορείς να κλίσεις τα χέρια σου τοτε ναι σε κόβουν και γυρνάνε και το σύμπαν τούμπα  :lol: (ενας ακόμα λόγος που κάποιος θα γίνει μέτριος γιατι δεν θα μπορεί αλλιώς).

 

 

και εγώ έλεγα να τα συνδυάσω βέβαια και ίσως να το κάνω σε μερικούς μηνες αν όλα πάνε καλά 

μην παρεξηγείς αυτό που λεω  , το μέτριος δεν σημαίνει κακός , μέτριοι ειναι οι περισσότεροι , λίγοι ειναι top και αυτό απαιτεί κάποιες θυσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...