Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω έχω καταφέρει να κάνω 70. Μιλάμε ότι είμαι άχρηστη για γυναίκα στο σκοινάκι - που δεν υπάρχει και κοριτσάκι που να μην έχει παίξει με το συγκεκριμένο παιχνίδι. ΑΧΡΗΣΤΗ.

To σκοινακι συνηθιζεται μας είχαν φερει να κανουμε μετα την προπονηση στην ομαδα μια χρονια, στην αρχη δεν μπορουσα να κανω σχεδον καθολου, 4-5 αλματακια και μετα ξανα από την αρχη, με τον καιρο και μεσα σε 1 μηνα έκανα διπλά, ανάποδο, με εναλλάξ τα ποδια κλπ Πολυ καλή γυμναστικουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι ρε, είναι γαμάτο απλά δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να κάτσω να κάνω και αυτό. Το κάνω απλά όχι τόσο τακτικά ώστε να σημειώσω άμεσα σημαντική βελτίωση ξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιιιιιιιι αρρώστησα! Και φυσικά θα γινόταν πεμπτη βράδυ με το πσκ μπροστά. Πάει και η πρώτη βδομάδα του προγραμματος. Κχιε γαμώ -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλα και αναποδο δεν εχω δοκιμασει...

 

Εναλλαξ κανω αλλα θελει πιο καλο συντονισμο...

 

Μιση ωρα σχοινακι και μετα εισαι πτωμα..

 

Ποτε δεν το δοκιμασα.. Μονο για ζεσταμα το κανω.. 3*100 με διακυμανσεις πχ στο σετ μπορει να το κανω ετσι.. 25 χαλαρα, 25 γρηγορα με εναλλαγη ποδιου, 25 με ενωμενα ποδια και ξανα γρηγορα..

 

Ή χωριζω τα σετ και κανω 100 επαναληψεις με εναλλαξ, εναλλαγη, ενωμενα ποδια μαζι με μιση στροφη κορμου αριστερα δεξια.. ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω κι εγώ μεγάλα νούμερα γαμώτο.

 

Να πω ότι πριν 7 μήνες που ξεκίνησα σοβαρά γυμναστήριο εντάσοντας τα βασικά Lifts στο πρόγραμμά μου και με διατροφή για τα νούμερά μου νομίζω έχω κάνει μεγάλη πρόοδο.

 

Θυμάμαι πριν 7 μήνες έκανα DL 70 κιλά για 6 επαναλήψεις με πολύ ζόρι και με πολύ αδύναμη πλάτη. Σήμερα έκανα με τρελή ζέστη μετά από προπόνηση upper body και μετά από 8 ασκήσεις 100 κιλά για 8 επαναλήψεις (στα 73 κιλά εγώ) και είχα κι άλλο να δώσω.

 

Το μόνο που δεν ανεβαίνει ρε γαμώτο είναι ο πάγκος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γατάκι. 20 κιλά χ 12 3 σετ. ατς! (τη μπάρα που ειναι καμια 20αρια κιλά δεν την μετράμε;; ) :P

Γιατί τα 20 της μπάρας δεν τα σηκώνεις; :ρ

 

Μπδγ, κατέβασε επαναλήψεις, αύξησε βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γατάκι. 20 κιλά χ  12  3 σετ. ατς!  (τη μπάρα που ειναι καμια 20αρια κιλά δεν την μετράμε;; ) :P

τα μετρας

 

Θέλω κι εγώ μεγάλα νούμερα γαμώτο.

 

Να πω ότι πριν 7 μήνες που ξεκίνησα σοβαρά γυμναστήριο εντάσοντας τα βασικά Lifts στο πρόγραμμά μου και με διατροφή για τα νούμερά μου νομίζω έχω κάνει μεγάλη πρόοδο.

 

Θυμάμαι πριν 7 μήνες έκανα DL 70 κιλά για 6 επαναλήψεις με πολύ ζόρι και με πολύ αδύναμη πλάτη. Σήμερα έκανα με τρελή ζέστη μετά από προπόνηση upper body και μετά από 8 ασκήσεις 100 κιλά για 8 επαναλήψεις (στα 73 κιλά εγώ) και είχα κι άλλο να δώσω.

 

Το μόνο που δεν ανεβαίνει ρε γαμώτο είναι ο πάγκος...

 

Μηπως εχεις αδυναμους ωμους?Παιζεις πολλα κιλα στους ωμους,γιατι οι ωμοι παιζουν μεγαλο ρολο στις πιεσεις.

 

Σωκράτη κτηνάρα.

Ειχα φαει ενα παγωτο πριν. B) :cool: B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μηπως εχεις αδυναμους ωμους?Παιζεις πολλα κιλα στους ωμους,γιατι οι ωμοι παιζουν μεγαλο ρολο στις πιεσεις.

 

 

Όχι, οι ώμοι δεν είναι αδύναμοι. Ντάξει...κάποτε θα έρθουν και τα τριψήφια στον πάγκο...σιγά-σιγά αλλά θα έρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...