Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ε καλα,τωρα που διαπίστωσε και η ίδια οτι μπορει να κανει ελευθερες ελξεις,θα το κανει και μόνη της! :P

Δευτερα νέος προπονητικός κυκλος.Λοιπόν μεσοπρόθεσμος στόχος 15x100kg στον πάγκο,στα 86 κιλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα,τωρα που διαπίστωσε και η ίδια οτι μπορει να κανει ελευθερες ελξεις,θα το κανει και μόνη της! :P

Δευτερα νέος προπονητικός κυκλος.Λοιπόν μεσοπρόθεσμος στόχος 15x100kg στον πάγκο,στα 86 κιλά!

Μονή πόσο έχεις για να θες 15 * 100 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μωρέ, δεν έχουμε τα 140 κιλά στο γυμναστήριο. Έρχεται και κάνει κάτι του στυλ 10χ100. Κλάιν. Τι θα λέμε στον κόσμο. Έχουμε έναν που κάνει 15χ100? Θέλουμε έναν με τουλχ. 2χ140.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε μωρέ, δεν έχουμε τα 140 κιλά στο γυμναστήριο. Έρχεται και κάνει κάτι του στυλ 10χ100. Κλάιν. Τι θα λέμε στον κόσμο. Έχουμε έναν που κάνει 15χ100? Θέλουμε έναν με τουλχ. 2χ140.

wait γιατι μαλλον δεν καταλαβα.10χ100 κιλα παγκο στηθος?Γυναικα ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κοίτα μια χαρά σοφτ πορν είναι και το squat αλλά 'δω πέρα παραείναι ρε. Κωπηλατική όχι; Σήμερα έκανα ένα σετ dumbbell row και μετά από περιστατικό που καλύτερα να μη μοιραστώ πήγα και συνέχισα κωπηλατική, δεν την πάλεψα.

 

Έντιτ: επίσης το σκοινάκι καταπληκτική άσκηση αλλά γαμώ την τρέλα μου είμαι απαράδεκτη στο συντόνισμό =ρ

Σχοινακι κανω εγω για ζεσταμα...

 

3*100 επαναληψεις...τρελη φαση... Τωρα προσπαθω να μαθω να κανω εναλλαξα, κουτσο... αλλα ειναι πιο δυσκολο και πρεπει να γινεται σωστα, μην τραυματισω τα ποδια.

 

Παντα πρεπει απο κατω να υπαρχει χαλι,μοκετα, αφρολεξ για να απορροφουνται οι κραδασμοι, αλλιως υπαρχει παλι ο κινδυνος να τραυματιστουν τα γονατα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wait γιατι μαλλον δεν καταλαβα.10χ100 κιλα παγκο στηθος?Γυναικα ολα αυτα?

Χχαχαχαχαχα,οχι ρε μαν,εγω τα κανω(male,86kg).

H κοπελα που λεει ο Dakon κανει προπονηση μαζί μας και ανεβαίνει συνεχως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχοινακι κανω εγω για ζεσταμα...

 

3*100 επαναληψεις...τρελη φαση... Τωρα προσπαθω να μαθω να κανω εναλλαξα, κουτσο... αλλα ειναι πιο δυσκολο και πρεπει να γινεται σωστα, μην τραυματισω τα ποδια.

 

Παντα πρεπει απο κατω να υπαρχει χαλι,μοκετα, αφρολεξ για να απορροφουνται οι κραδασμοι, αλλιως υπαρχει παλι ο κινδυνος να τραυματιστουν τα γονατα....

 

Νομίζω έχω καταφέρει να κάνω 70. Μιλάμε ότι είμαι άχρηστη για γυναίκα στο σκοινάκι - που δεν υπάρχει και κοριτσάκι που να μην έχει παίξει με το συγκεκριμένο παιχνίδι. ΑΧΡΗΣΤΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα πρεπει να βρεις ρυθμο...Αν σκονταφτεις συνεχεια πανω στο σχοινακι δεν ειναι καλο,περισσοτερο προβλημα θα δημιουργησεις..

 

Κανε σιγα σιγα.

 

Αρχισε με 40 επαναληψεις και μετα θα ανεβαινεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω και τόσο συχνά. Το έχω περισσότερο για τις φάσεις που θέλω να κάνω αερόβια και κοιλιακούς και βαριέμαι να πάω γυμναστήριο ή είναι κλειστό (πχ. το καλοκαίρι τις Κυριακές είναι κλειστό). Άρα δεν το παλεύω και τόσο συχνά για να φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθεια ειναι..

 

Εμενα με την βιδωσε μια φορα και εκανα 300 επαναληψεις σε ενα σετ.

 

Αναλογως πως το κανεις μπορεις να γυμνασεις γαμπες,κοιλιακους, πλαγιους κοιλιακους, βασικα τα παντα.

 

Ειναι σχεδον η πιο δυσκολη αεροβια ασκηση και θελεις λιγοτερο χρονο για την καυση πχ 200 θερμιδων, απο τι με αλλη αεροβια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σύ wizzy, έχεις δοκιμάσει ελλειπτικο; Αλλη κλάση λέμε! Από ότι φαίνεται θα πάρω ποδήλατο γιατί ένα καλό ελλειπτικο είναι πανάκριβο αλλά δε τίθεται θέμα σύγκρισης.

 

Είναι πολλά τα λεφτά Αρη...

 

Ναι ρε, έχει ελλειπτικό στο γυμναστήριο της δουλειάς μου (μην ρωτάτε περισσότερα). 'Νταξ, καλό είναι, χαζεύουν κι υπόλοιποι καμιά γκομενίτσα με στρογγυλό κωλαράκι, αλλά στην τελική κλάιν... Ποδήλατο και πάλι ποδήλατο!

 

Υπάρχει και το παλιομοδίτικο τρέξιμο έξω που κοστίζει ένα ζευγάρι αθλητικά. Ή το σχοινάκι. Δε μου τα δίνετε τα υπόλοιπα να έρχομαι κάθε μέρα σπίτι σας να σας γκαρίζω να κάνετε κιάλλο σχοινάκι? Μη δίνετε φράγκο 

 

Σχοινάκι έχω ρε φίλε, αλλά θέλει τρελλή εξάσκηση το γ@μήδι... Μια δυο φορές που το δοκίμασα, έκανα καμιά δεκαριά επαναλήψεις και μετά σκόνταφτα... Ε, απογοητεύτηκα και έπιασα ξανά το τρέξιμο - που είμαι καλός, χαχαχα!

 

Πάντως, εάν ήμασταν γείτονες, θα είχα επιπλέον κίνητρο (από αυτά που σου είπα) για να γυμνάζομαι! (ναι, ξέρω, "ακούστηκε" πολύ gay αυτό, αλλά δεν είμαι, αλήθεια σας λέω)

 

Κοιτα πρεπει να βρεις ρυθμο...Αν σκονταφτεις συνεχεια πανω στο σχοινακι δεν ειναι καλο,περισσοτερο προβλημα θα δημιουργησεις..

 

Κανε σιγα σιγα.

 

Αρχισε με 40 επαναληψεις και μετα θα ανεβαινεις..

 

Ποιες 40.... Σκέφτομαι να του δώσω μια ευκαιρία ακόμα, από Σεπτέμβρη. Άμα δεν μου "κάτσει" θα το χαρίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω αγορασει καν σχοινακι...

 

Πηρα ενα χοντρο σχοινι τετοιο --> 00399.jpg εκανα και δυο κομπους για λαβες και ειναι κομπλε...

 

Εγω το πηρα ζεστα το θεμα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου yin. Με το σχοινάκι πότε δεν τα πήγαινα καλά. Για κάποιο περίεργο λόγο ξεκινάω καλά και μετά από λίγη ώρα πάντοτε καταλήγω με τη μούρη στο πάτωμα. Χίλιες φορές το imaginary σχοινάκι. Μια χαρά γυμναστική χωρίς τα μειονεκτηματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...