Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε δεν το διαχειρίζομαι και όπως θα έπρεπε

δίνω πόνο στον πόνο και πονάω

πριν μπω στρατό είχα δακρύσει σε προπόνηση χεριών 

μου λέει ενα gym buddy σαν να βγηκες απ το dragonball μλκ

αχχααχ , είχα το look , την έκφραση και την κραυγή χαχαχααχαχχαχα

 

anyway , το θέμα ειναι αυτό που είπες , να μην βρεθείς off

εγώ όταν το έπαθα βέβαια επέμεινα και έκανε να μου περάσει κάαααμποσους μήνες

η μαλακία ειναι οτι εμφανίζονται ξανά σε κάποια φάση  

 

Τουλάχιστον έχεις βρει πως την πατάς οπότε στο χέρι σου είναι...παίξε λίγο safe...αν έχεις ενοχλήσεις και στο πρόγραμμά σου έχεις ασκήσεις που επιβαρύνουν τον τραυματισμό βγάλε τις για 1-2 προπονήσεις μέχρι να σου περάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν μπορεί να το χωρέσει ο νους μου πως τρώγοντας λιπος και πρωτείνη χάνεις κιλά :P Αυτη η δίαιτα κάνει για τον καθένα ή για αυτούς που θενε να "στεγνώσουν";

 

 

Θέλω να φτάσω τα 80 κιλα μέχρι 30 σεπτέμβρη πχ, καλύτερα φουλ carb/prot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την εχω κάνει πάντως και δεν είμαι για κανένα λόγο στην κατηγορία "στέγνωμα". Έχασα. Επίσης ο Toufas που έχει χάσει άπειρα κιλά έκανε την ίδια δίαιτα.

 

Μπδγ ο,τι δίαιτα και να κάνεις κόβεις πάρα πολλούς υδατάνθρακες. Απλά δεν το πολυπροσέχεις. Πχ στη δίαιτα δε θα φας ψωμί και μακαρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να το χωρέσει ο νους μου πως τρώγοντας λιπος και πρωτείνη χάνεις κιλά :P Αυτη η δίαιτα κάνει για τον καθένα ή για αυτούς που θενε να "στεγνώσουν";

 

 

Θέλω να φτάσω τα 80 κιλα μέχρι 30 σεπτέμβρη πχ, καλύτερα φουλ carb/prot?

Καλά...αν πάρεις 9 κιλά σε 2 μήνες δεν θα είναι και πολύ ωραίο το αποτέλεσμα...εκτός κι αν δεν σε ενδιαφέρει...καλύτερα να τα πάρεις σε 4 κανά 4μηνο.

 

Δεν υπάρχει κατι πιο εκνευριστικό από αυτούς που τρώνε και δεν μπορούν να παχύνουν.

Υπάρχει...αυτοί που τρώνε..τα παίρνουν και δεν λιπώνουν ούτε με αίτηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τρώει και γυμνάζεται θα τα πάρει όμορφα και στρογγυλά

 

Για κάποιο περίεργο λόγο , το squat θεωρείται πως βοηθάει στην παραγωγή αναβολικής ορμόνης .

 

Χμ, με λίγο διάβασμα παραπάνω , ασκήσεις που δημιουργούν παραπάνω στρες στο σώμα προκαλούν και πιο έντονη αντιδραση για compensation. Και ένας από τους τρόπους που καταλαβαίνει το ρημάδι, είναι παραγωγή τεστοστερόνης και μυών. Μεγάλες ασκήσεις = περισσότερη τέστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ο εκνευριστικόσ κολλητός σου που ενώ κάνεις δίαιτα σου προσφέρει παγωτό επειδη δεν ξέρει ότι στις δίαιτες ο κόσμος κόβει τις ζάχαρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένας από τους τρόπους που καταλαβαίνει το ρημάδι, είναι παραγωγή τεστοστερόνης και μυών. Μεγάλες ασκήσεις = περισσότερη τέστο.

 

Πολύ ωραία όλα αυτά για εμένα μπδγ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τρώει και γυμνάζεται θα τα πάρει όμορφα και στρογγυλά

 

Για κάποιο περίεργο λόγο , το squat θεωρείται πως βοηθάει στην παραγωγή αναβολικής ορμόνης .

 

Χμ, με λίγο διάβασμα παραπάνω , ασκήσεις που δημιουργούν παραπάνω στρες στο σώμα προκαλούν και πιο έντονη αντιδραση για compensation. Και ένας από τους τρόπους που καταλαβαίνει το ρημάδι, είναι παραγωγή τεστοστερόνης και μυών. Μεγάλες ασκήσεις = περισσότερη τέστο. 

Πίστεψέ με σε 2 μήνες 9 κιλά (ειδικά αν δεν υπολογίζεις macros) δεν μπαίνουν ωραία.

 

Αυτό για την παραγωγή ορμονών από τις πολυαρθρικές είναι γνωστό και είναι ένας από τους πολλούς λόγους που δίνεται τεράστια βάση στα βασικά lifts...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πολυ αδύνατος έτσι; αλλα ούτε σκινφατ ούτε αδύνατος "stick".  Όταν είχα φτάσει απο 66 σε 73 σε 2 πάλι μήνες τα είχα πάρει και πολύ γαμώ τα κιλά. Θα δούμε. Θα τρώω και θα γυμνάζομαι προς το παρόν :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι πολυ αδύνατος έτσι; αλλα ούτε σκινφατ ούτε αδύνατος "stick".  Όταν είχα φτάσει απο 66 σε 73 σε 2 πάλι μήνες τα είχα πάρει και πολύ γαμώ τα κιλά. Θα δούμε. Θα τρώω και θα γυμνάζομαι προς το παρόν :P

ντάξει...άλλο να πας από πολύ αδύνατος σε λίγο αδύνατος. Όσο θα πλησιάζεις τα ίδια κιλά με το ύψος σου αρχίζει και αλλάζει το πράγμα...δεν μιλάω καν για να ξεπεράσεις για κάμποσα κιλά το ύψος σου τι προσπάθεια και τι γενετικά χαρισματικός να είναι κανείς για να τα πάρει όσο γίνεται πιό καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άτομο μας το τρίβει στη μούρη ε. Ότι δήλαδή είναι πολυ αδύνατοσ κι έτρωγε λέει τον αγλέουρα 2 μήνες λέει και φχαριστήθηκε φαΐ και στη τελική άντε ρε φίλε από 'κει πέρα την Αφρική δε τη σκέφτεσαι σιχτίρ ]}^{*]*[£~$#%*}^{°¥

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...