Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κρυο παλευεται, η ζεστη οχι.. Και γυμνος να μεινεις παλι θα ζεστενεσαι... Μονο στην μπανιερα κεει να κατσεις και να πεφτουν ανα μιση ωρα 30 παγακια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οχι αλλα τωρα το σκεφτομαι...

 

Δεν εχω πιει απο το πρωι κιολας..

 

Λες να χτυπισω εναν...

Ναι πιές ένα 30-45 λεπτά πριν την προπόνηση και βλέπεις αν σε πιάνει. Εγώ πίνω έναν espresso διπλό με λίγη στέβια και πραγματικά ξυπνάω ολόκληρος και δεν βγάζω ατονία στην προπόνηση όπως είχα παρατηρήσει πριν.

 

Παω σε λιγο και εχω δικεφαλους και τρικεφαλους σημερα, πως σας φαινεται το προγραμμα??

 

Ειναι Tri-Set δηλαδη πανε A1+A2+A3 χωρις ξεκουραση ενδιαμεσα, αυτο ειναι για σημερα εχω και αλλη μερα χερια με αλλο προγραμμα(χερια κανω 2 φορες τη βδομαδα)

 

A1. Reverse EZ barbel curl - 3 X 6-8

A2. Hammer Curl - 3 X 6-8

A3. EZ Barbel Curl - 3 X 6-8

 

B1. Reverse triceps pushdown - 3 X 8-10

B2. Pushdown rope - 3 X 8-10

B3. Triceps Pushdown - 3 X 8-10

 

Και η αλλη μερα δικεφαλα εχει ως εξης:

 

Barbel Curl - 3 X 10-12

Incline Dumbell curl - 3 X 10-12

EZ Barbel Curl - 3 X 10-12

Concentration Curls - 3 X 10-12

 

Πως σας φαινεται??

Εμένα μου αρέσει έτσι όπως το έχεις φτιάξει με μία μέρα τρισετ και την άλλη απλά πράγματα. Η μόνη αλλαγή που θα έκανα θα ήταν στις ασκήσεις. Την ημέρα του τρι-σετ να παίξεις με πιό απομονωτικές που αιματώνουν περισσότερο τα δικέφαλα-τρικέφαλα + μεγαλύτερο εύρος επαναλήψεων και όχι 6-8 αλλά 10-12 και την άλλη μέρα παίζεις σε βασικές και βαριά.

 

Παράδειγμα:

Α1  κάμψεις με στραβόμπαρα 3*10-12

Α2  Κάμψεις δικεφάλων σε επικλινή 3*όσες βγουν (πάνω από 8 όμως)

Α3  Κάμψεις δικεφάλων στο cross-over με τις ψηλές τροχαλίες 3*όσες βγουν...εδώ μείωσε πολύ τα κιλά και πάλεψε να βγουν πάνω από 10.

 

Άλλη μέρα:

Κάμψεις δικεφάλων με ίσια: 4 * 6-10

Σφυριά: 4*8-10

 

Πως σου φαίνεται ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το εκανα @bosei.... Πιστευω θα με πιασει...

 

Καλα εσυ διπλο εσπρεσο .. Πρεπει να πηγαινεις σαν κομπρεσες... ;-)

Ωραίος...μετά πες αν όντως σε έπιασε.

 

Εγώ όντως είμαι τυχερός που με πιάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα διπλος εσπρεσο δεν ειναι και για να μην σε πιασει...

 

Θα ποσταρω... Αλλα αν με πιασει και δωσω με πολυ ορεξη με βλεπω αυριο με καροτσακι.. Χαχαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα διπλος εσπρεσο δεν ειναι και για να μην σε πιασει...

 

Θα ποσταρω... Αλλα αν με πιασει και δωσω με πολυ ορεξη με βλεπω αυριο με καροτσακι.. Χαχαχα...

Μην το λες...ο dakon νομίζω είχε πει ότι δεν τον πιάνει ο καφές.

 

Γενικά αν κανείς πίνει πολλούς καφέδες μέσα στην ημέρα δύσκολα να τον πιάσει όπως πρέπει ένας καφές. Γι αυτό κι εγώ πίνω μόνο τις ημέρες προπόνησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καφές είναι στανταρια για πολους πριν την προπόνηση, υπαρχουν και αλλες καφρίλες που κάνουν κάποιοι (καφέδες με pepsi)

 

 

Εγώ δεν πίνω καθόλου καφέ εβερ αλλά την ώρα της προπόνησης ακούω thrash / heavy / speed metal με ακουστικα τέρμα volume και κρατάω την αδρεναλίνη μου ψηλά. Μου αρκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα squat και deadlift που θέλω να ακούσω μουσική δεν μπορώ γιατί ή μου φεύγουν τα ακουστικά ή φεύγει το κινητό από την τσέπη. Γι αυτό αρκούμε στους ήχους που βγάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες...ο dakon νομίζω είχε πει ότι δεν τον πιάνει ο καφές.

 

Γενικά αν κανείς πίνει πολλούς καφέδες μέσα στην ημέρα δύσκολα να τον πιάσει όπως πρέπει ένας καφές. Γι αυτό κι εγώ πίνω μόνο τις ημέρες προπόνησης.

όπως εγώ που μπορώ να πιω ενα μικρό κουτί νες καφέ με την μία και να μην πάθω τίποτα, ο κολλητός κόντεψε να πάει νοσοκομείο (μαλακιζόμασταν for fun)

αλλα αν δεν πιώ καφέ πριν την προπόνηση με πιάνουν διάφορα

γενικά αν δεν πιώ καφέ τις πρώτες 2-3 ώρες που θα ξυπνήσω με πιάνει δυνατός πονοκέφαλος και μια φορά που δεν είχα πιεί όλη μέρα έκανα και πυρετό. Ήπια ενα καφέ βραδιάτικο και έσιαξα .

Δεν ξέρω κατα πόσο ειναι λογικό αλλα αυτό έπαθα.

 

τώρα κοιτάω να μαζεψω money να πάρω κανένα pre-workout γιατι αρχίζει και με πειράζει στο στομάχι ο πολύς καφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα squat και deadlift που θέλω να ακούσω μουσική δεν μπορώ γιατί ή μου φεύγουν τα ακουστικά ή φεύγει το κινητό από την τσέπη. Γι αυτό αρκούμε στους ήχους που βγάζω.

 

 

10-best-iphone-armbands-7655c5ab29.jpg

 

 

Παίζει να είναι το πιο σημαντικό πράμα που έχω στην τσάντα του γυμναστηρίου.  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως εγώ που μπορώ να πιω ενα μικρό κουτί νες καφέ με την μία και να μην πάθω τίποτα, ο κολλητός κόντεψε να πάει νοσοκομείο (μαλακιζόμασταν for fun)

αλλα αν δεν πιώ καφέ πριν την προπόνηση με πιάνουν διάφορα

γενικά αν δεν πιώ καφέ τις πρώτες 2-3 ώρες που θα ξυπνήσω με πιάνει δυνατός πονοκέφαλος και μια φορά που δεν είχα πιεί όλη μέρα έκανα και πυρετό. Ήπια ενα καφέ βραδιάτικο και έσιαξα .

Δεν ξέρω κατα πόσο ειναι λογικό αλλα αυτό έπαθα.

 

τώρα κοιτάω να μαζεψω money να πάρω κανένα pre-workout γιατι αρχίζει και με πειράζει στο στομάχι ο πολύς καφές.

 

όπως εγώ που μπορώ να πιω ενα μικρό κουτί νες καφέ με την μία και να μην πάθω τίποτα, ο κολλητός κόντεψε να πάει νοσοκομείο (μαλακιζόμασταν for fun)

αλλα αν δεν πιώ καφέ πριν την προπόνηση με πιάνουν διάφορα

γενικά αν δεν πιώ καφέ τις πρώτες 2-3 ώρες που θα ξυπνήσω με πιάνει δυνατός πονοκέφαλος και μια φορά που δεν είχα πιεί όλη μέρα έκανα και πυρετό. Ήπια ενα καφέ βραδιάτικο και έσιαξα .

Δεν ξέρω κατα πόσο ειναι λογικό αλλα αυτό έπαθα.

 

τώρα κοιτάω να μαζεψω money να πάρω κανένα pre-workout γιατι αρχίζει και με πειράζει στο στομάχι ο πολύς καφές.

 

Περίεργα πράγματα...

Το μόνο κακό του καφέ είναι ότι ανάλογα βέβαια και τι έχεις φάει πριν σε χτυπάει στο στομάχι καμία φορά.

 

Για pre-workout σκέφτομαι κι εγώ όταν θα θέλω κάτι παραπάνω από ξύπνημα αλλά από reviews που διαβάζω και από συζητήσεις σε φόρουμ είναι λίγο κορώνα γράμματα αν θα σε πιάσει...πολλούς τους φτάνει να μην κοιμούνται το βράδυ και σε μερικούς υπνηλία!!!

10-best-iphone-armbands-7655c5ab29.jpg

 

 

Παίζει να είναι το πιο σημαντικό πράμα που έχω στην τσάντα του γυμναστηρίου.  :wub:

Δεν παίζει να πάρω κάτι τέτοιο...υπομονή θα κάνω γι αυτές τις τελευταίες προπονήσεις του καλοκαιριού και μετά από σεπτέμβρη θα κατεβάσω κάτω ηχοσύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...