Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα θερμίδες καινε , και τα βάρη θερμίδες καίνε. Με τον ίδιο τρόπο που θα κάψουν λίπος τα βάρη θα κάψει και η αερόβια αν είσαι υποθερμιδικά. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί τα βάρη είναι καλά για κάψιμο λίπους και η αερόβια δεν είναι.

 

ακόμα και αν υποθέσουμε οτι η αερόβια δεν καίει καθόλου λίπος directly η καλύτερα θερμίδες που αντλούνται απο λίπος όπως λες ( σημείωση: εγώ κάνω αερόβια μετα απο 16 ωρες νυστείας με το fasting και έχουν χωνευτεί τα πάντα.. απο πού θα έρθουν οι 400 θερμίδες που καίω όταν κάνω αερόβια?)

 

H αερόβια χρειάζεται αν κάποιος θέλει να προπονείται 5-6 φορές την εβδομάδα. Στο κάτω κάτω χωρίς την αερόβια θα πρέπει να πάς χαμηλότερα σε θερμίδες απο οτι θα πήγαινες με αυτήν και μπορεί δυσκολεύεσαι να συμπληρώσεις την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι αν ξεφτιλίσεις την δίαιτά σου στα τάρταρα (1500 θερμίδες κτλ). Με την αερόβια γίνεται πιο σωστη δουλεια.  

 

Είναι αρκετοί λόγοι αυτοί για να μην σνομπάρεται η αερόβια. 

δεν είπα οτι είναι κακή , είπα οτι ειναι βαρετή (οταν γίνεται μέσα σε κλειστό χώρο)

 

 

Nαι κοίταξε να δεις εγώ δεν έχω καμία διάθεση να γίνω σαν αυτές στις φωτογραφίες. Αλλά δεν έχουν όλες οι γυναίκες σώματα με πόδια αδύνατα κτλ. Αν το σώμα μιας γυναίκας είναι μυώδες τα ελεύθερα βάρη βοηθάνε πάρα πολύ και όχι μόνο από αισθητική άποψη.

 

 

 

δεν λέω για τα ελεύθερα βάρη , λεω για συνολικό πρόγραμμα

τα προγράμματα για τις γυναίκες διαφέρουν με αυτά των αντρών στο πλήθος ασκήσεων , όχι στον τύπο  B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Είμαι σίγουρη ότι αύριο το πρωί που θα ξυπνήσω νηφάλια θα μετανιώσω οικτρά αυτό το πρόγραμμα στο οποίο μόλις συναίνεσα.

 

 

Μια χαρά θα περάσεις, ακολούθα το πρόγραμμα , επαναλήψεις και τη σειρά ασκήσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά θα περάσεις, ακολούθα το πρόγραμμα , επαναλήψεις και τη σειρά ασκήσεων. 

 

Να ξες όταν δε θα μπορώ να κουνηθώ εσένα θα βρίζω πάντως.

 

Ήδη είμαι κομμάτια από τη βδομάδα που μας πέρασε και μου δημιούργησε και φοβερή υπερδιέγερση (μαζί με την απουσία τσιγάρου εδώ και αρκετό καιρό) - δεν μπορώ να ξεκουραστώ και να κοιμηθώ νορμάλ ώρες με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αερόβια και τα μυαλά στα κάγκελα ρε. Κολύμβηση, τρέξιμο, body power. Σας βλέπω όλους σε πάγκους και σε κωπηλατικές με τα chicken legs σας και από πλαστικότητα μηδέν και σας λυπάται η ψυχή μου.

 

Ντούκια, ε ντούκια :P

πρέπει να είμαι η εξαίρεση γιατι έχω μεγαλύτερα πόδια απο άλλους που τρέχουν σαν να πηγαίνουν για μαραθωνοδρόμοι

και είμαι ομοιόμορφος πάνω κάτω.  :mellow:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης LRoi το ένα δεν αναιρεί το άλλο, πλαστικότητα vs ελεύθερα βάρη. Τα 'παμε και 2-3 σελίδες πίσω - δε θυμάμαι να σου τα ξαναπώ =ρ

Κοίτα, γενικά τα βάρη, χωρίς διατάσεις είναι ψιλοθάνατος. Θέλει διατάσεις και ελάχιστοι τις παίρνουν στα σοβαρά, δυστυχώς. Φυσικά όμως το ένα δεν αναιρεί το άλλο εφόσον γίνονται σωστά οι ασκήσεις και οι διατάσεις, όπως αναφέρει και ο Dackon :)

 

Έχω ακούσει ότι με τα αναβολικά σου γίνεται γαρίδα, ισχύει;

Γαριδάκι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι με τα αναβολικά σου γίνεται γαρίδα, ισχύει;

 

Κάπου είχα ένα ντοκιμαντέρ γι'αυτο, νομίζω λέγεται the man whose arms exploded ή κάτι τέτοιο.

 

LRoi, μη ρωτάς γιατί αλλά κάνω και γιόγκα (εντάξει ναι ντρέπομαι λίγο). Καλύτερο στρετσινγκ δεν παίζει. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, γενικά τα βάρη, χωρίς διατάσεις είναι ψιλοθάνατος. Θέλει διατάσεις και ελάχιστοι τις παίρνουν στα σοβαρά, δυστυχώς. Φυσικά όμως το ένα δεν αναιρεί το άλλο εφόσον γίνονται σωστά οι ασκήσεις και οι διατάσεις, όπως αναφέρει και ο Dackon :)

 

 

Γαριδάκι :P

 

 

Δυστυχως, οπως ειπες κι εσυ, 8 στους 10 που θα δεις σε ενα γυμναστηριο, δεν κανουν διατασεις ποτε με αποτελεσμα να μην μπορουν να στριψουν ουτε μεσα σε αυτοκινητο.

 

Αναφορικα με το αλλο, θα ψιλο-διαφωνησω. Αμα τα βαρη συνδιαζονται με καποιες ωρες αεροβια την εβδομαδα, τα gains ειναι σημαντικα απο αποψη ευλυγισιας, πλαστικοτητας, εκρηξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως, οπως ειπες κι εσυ, 8 στους 10 που θα δεις σε ενα γυμναστηριο, δεν κανουν διατασεις ποτε με αποτελεσμα να μην μπορουν να στριψουν ουτε μεσα σε αυτοκινητο.

 

Αναφορικα με το αλλο, θα ψιλο-διαφωνησω. Αμα τα βαρη συνδιαζονται με καποιες ωρες αεροβια την εβδομαδα, τα gains ειναι σημαντικα απο αποψη ευλυγισιας, πλαστικοτητας, εκρηξης.

 

 

Αχμ, μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά το τρεξιματάκι "δένει" πολύ ωραία το σώμα σε συνδυασμό με τα βάρη. Αλλά το λέω τελείως εμπειρικά, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχμ, μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά το τρεξιματάκι "δένει" πολύ ωραία το σώμα σε συνδυασμό με τα βάρη. Αλλά το λέω τελείως εμπειρικά, δεν ξέρω.

 

Περα απο το "δεσιμο" του σωματος, μια αεροβια ασκηση (οποιουδηποτε τυπου) σου δινει πολλα οφελη. Αμα συνδιαζεται με σωστη δουλεια στο γυμναστηριο --> success.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι με τα αναβολικά σου γίνεται γαρίδα, ισχύει;

ίσχυε παλιά

τώρα με τα φάρμακα και τα "προστατευτικά" που παίρνεις μες τον κύκλο δεν το παθαίνεις

ο σωστός κύκλος δεν συμπεριλαμβάνει ούτε να σου γίνει γαριδάκι ούτε να κάνεις γυναικομαστία

αυτά τα παθαίνουν οι άσχετοι με το αντικείμενο που παίρνουν φάρμακα έτσι χωρίς γνώση και χωρίς κάποιον να τους συμβουλέψει(συνήθως αθλητές του χώρου αλλα υπάρχουν και γιατροί που κάνουν και αυτη τη δουλειά στη ζούλα). 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LRoi, μη ρωτάς γιατί αλλά κάνω και γιόγκα (εντάξει ναι ντρέπομαι λίγο). Καλύτερο στρετσινγκ δεν παίζει. =ρ

 

Γιατί ντρέπεσαι? Εγώ ντρέπομαι να μπω μοναδικός άντρας στην αίθουσα με τη Yoga, εσύ γιατί όμως?

 

Τρομερή άσκηση, που χρειάζεται τρομερές αντοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ντρέπεσαι? Εγώ ντρέπομαι να μπω μοναδικός άντρας στην αίθουσα με τη Yoga, εσύ γιατί όμως?

 

Τρομερή άσκηση, που χρειάζεται τρομερές αντοχές.

 

Ε κυρίως λόγω του κοινού της. Δηλ. δε φαντάζεσαι τι έχω ακούσει στο γυμναστήριο από άτομα που γράφονται για να κάνουν yoga αποκλειστικά. Επειδή σιχαίνομαι τα ομαδικά προγράμματα στη γυμναστική κάνω στο σπίτι με την ησυχία μου, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση ούτε καν να δοκιμάσω θαρρώ. Πάντως νομίζω ότι συμπληρωματικά (το τονίζω) η yoga ή/και το pilates μαζί με βάρη κτλ. είναι πολύ καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...