Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το power clean ειναι πολυ καλη ασκηση, θυμαμαι ηταν το αγαπημενο μου οταν εκανα το starting strenght, κριμα να λειπει απο οποιοδήποτε πρόγραμμα που εχει στοχο τη δυναμη.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Προσαγωγούς, απαγωγούς με έβαζαν εμένα να κάνω.

 

Αν μου έγραφαν και μηχάνημα για γλουτούς, θα πήγαινα να τους τον δείξω να πειστούν ότι δεν τον έχω κόψει :P

Θυμάμαι να βλέπω πρόγραμμα από γυμναστή πριν 2,5 χρόνια και να του λέω "αυτή την άσκηση για τον κώλο δεν την κάνω". Μου λέει "ρε μην είσαι βλάκας...όλα τα γκομενάκια κώλο κοιτάνε". 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟυ το έκανα edit , είναι το ίδιο με το πρώτο απλά με το 50% των κιλών. Αν έκανες με 60 θα πας στα 30. Θα το βρεις και μόνη σου. 

 

¨Ανετα κάθομαι μετά τη δευτέρα να μου ρίξεις κλωτσιά . Αν φτάσει το πόδι σου δηλαδή. 

 

Το 5χ10 σημαίνει ένα νορμάλ βάρος , δεν είναι τόσο βαρύ πρόγραμμα, και καλά. kukukukukuku.

 

Αν κάνεις επικληνή με αλτήρες, κράτησέ το. Οι αλτήρες διορθώνουν και φτιάχνουν πολλά πράγματα. Για αυτό σου προτείνω και κωπηλατικη με αλτήρα. 

 

 

Νομίζω με προκαλεί, να ξέρετε.

 

Πάντως για τον nicoc και όποιον άλλο μιλά για γυναικεία προγράμματα, έχετε υπόψιν σας ότι 1. αυτά είναι λίγο μαλακίες 2. δεν είναι όλα τα γυναικεία σώματα ίδια - όπως δεν είναι και όλα τα αντρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το power clean ειναι πολυ καλη ασκηση, θυμαμαι ηταν το αγαπημενο μου οταν εκανα το starting strenght, κριμα να λειπει απο οποιοδήποτε πρόγραμμα που εχει στοχο τη δυναμη.. 

 

Δύσκολο να βρεις χώρο να το κάνεις και να μη γκρινιάζουν και δύσκολο να το προπονήσεις. Είναι σούπερ άσκηση πάντως όπως δεν το συζητάμε. 

 

Είναι ένα νορμάλ σοβαρό πρόγραμμα για να ανεβάσεις το squat σου. Και κατά συνέπεια και τα υπόλοιπα. Ε , λίγη κούραση μωρέ , στο πρόγραμμα είναι. 

 

Front squat από άλλη μια μυώδη γυναίκα

 

Και ένα βιντεάκι , έτσι παλιό και δικό μας, για να δούμε λίγο ταχύτητες (top comment γαμεί) και λίγα front squats στο τέλος

http://www.youtube.com/watch?v=K837AwoIpFI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To front squat είναι squat με τη μπάρα μπροστά. Δεν είναι lunges ,είναι χειρότερο.

 

 

Επίσης ελπίζω να μη μου συνιστάς να κάνω τέτοιο πράγμα (το είδα μόλις στο youtube). Εδώ τραβάω γραμμή και το παραδέχομαι ανοιχτά ότι κωλώνω τραγικά να κάνω τέτοιο πράγμα, ειδικά μόνη μου χωρίς προπονητή από δίπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι να βλέπω πρόγραμμα από γυμναστή πριν 2,5 χρόνια και να του λέω "αυτή την άσκηση για τον κώλο δεν την κάνω". Μου λέει "ρε μην είσαι βλάκας...όλα τα γκομενάκια κώλο κοιτάνε". 

 

Κλαίω :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι να βλέπω πρόγραμμα από γυμναστή πριν 2,5 χρόνια και να του λέω "αυτή την άσκηση για τον κώλο δεν την κάνω". Μου λέει "ρε μην είσαι βλάκας...όλα τα γκομενάκια κώλο κοιτάνε". 

 

Μετά τη φάτσα, αλλά admittedly, ισχύει. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι να βλέπω πρόγραμμα από γυμναστή πριν 2,5 χρόνια και να του λέω "αυτή την άσκηση για τον κώλο δεν την κάνω". Μου λέει "ρε μην είσαι βλάκας...όλα τα γκομενάκια κώλο κοιτάνε". 

ισχύει

 

Νομίζω με προκαλεί, να ξέρετε.

 

Πάντως για τον nicoc και όποιον άλλο μιλά για γυναικεία προγράμματα, έχετε υπόψιν σας ότι 1. αυτά είναι λίγο μαλακίες 2. δεν είναι όλα τα γυναικεία σώματα ίδια - όπως δεν είναι και όλα τα αντρικά.

δηλαδή θες να μου πεις οτι οι γυναίκες κάνετε προγράμματα για μυική υπερτροφία ? γιατι αυτές που το κάνουν τις λέτε άντρες στις φωτογραφίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κάψεις , αλλα επειδή θα κάψεις παραπάνω θερμίδες

οχι επειδή έκανες συγκεκριμένα αερόβια

 

 

Ολα θερμίδες καινε , και τα βάρη θερμίδες καίνε. Με τον ίδιο τρόπο που θα κάψουν λίπος τα βάρη θα κάψει και η αερόβια αν είσαι υποθερμιδικά. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί τα βάρη είναι καλά για κάψιμο λίπους και η αερόβια δεν είναι.

 

ακόμα και αν υποθέσουμε οτι η αερόβια δεν καίει καθόλου λίπος directly η καλύτερα θερμίδες που αντλούνται απο λίπος όπως λες ( σημείωση: εγώ κάνω αερόβια μετα απο 16 ωρες νυστείας με το fasting και έχουν χωνευτεί τα πάντα.. απο πού θα έρθουν οι 400 θερμίδες που καίω όταν κάνω αερόβια?)

 

H αερόβια χρειάζεται αν κάποιος θέλει να προπονείται 5-6 φορές την εβδομάδα. Στο κάτω κάτω χωρίς την αερόβια θα πρέπει να πάς χαμηλότερα σε θερμίδες απο οτι θα πήγαινες με αυτήν και μπορεί δυσκολεύεσαι να συμπληρώσεις την πρωτεΐνη που χρειάζεσαι αν ξεφτιλίσεις την δίαιτά σου στα τάρταρα (1500 θερμίδες κτλ). Με την αερόβια γίνεται πιο σωστη δουλεια.  

 

Είναι αρκετοί λόγοι αυτοί για να μην σνομπάρεται η αερόβια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ελπίζω να μη μου συνιστάς να κάνω τέτοιο πράγμα (το είδα μόλις στο youtube). Εδώ τραβάω γραμμή και το παραδέχομαι ανοιχτά ότι κωλώνω τραγικά να κάνω τέτοιο πράγμα, ειδικά μόνη μου χωρίς προπονητή από δίπλα.

 

Είναι πιο ασφαλές από το κανονικό squat και οι γυναίκες μπορείτε να το κάνετε πολύ εύκολα λόγω ευλυγισίας. Δε σου λέω κάντο. Απλά δίνω ιδέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αερόβια και τα μυαλά στα κάγκελα ρε. Κολύμβηση, τρέξιμο, body power. Σας βλέπω όλους σε πάγκους και σε κωπηλατικές με τα chicken legs σας και από πλαστικότητα μηδέν και σας λυπάται η ψυχή μου.

 

Ντούκια, ε ντούκια :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει

 

δηλαδή θες να μου πεις οτι οι γυναίκες κάνετε προγράμματα για μυική υπερτροφία ? γιατι αυτές που το κάνουν τις λέτε άντρες στις φωτογραφίες 

 

Nαι κοίταξε να δεις εγώ δεν έχω καμία διάθεση να γίνω σαν αυτές στις φωτογραφίες. Αλλά δεν έχουν όλες οι γυναίκες σώματα με πόδια αδύνατα κτλ. Αν το σώμα μιας γυναίκας είναι μυώδες τα ελεύθερα βάρη βοηθάνε πάρα πολύ και όχι μόνο από αισθητική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αερόβια και τα μυαλά στα κάγκελα ρε. Κολύμβηση, τρέξιμο, body power. Σας βλέπω όλους σε πάγκους και σε κωπηλατικές με τα chicken legs σας και από πλαστικότητα μηδέν και σας λυπάται η ψυχή μου.

 

Ντούκια, ε ντούκια :P

 

Ε όχι και chicken legs. Τόσο squat έχουμε ρίξει. Η πλαστικότητα έχει λίγα θέματα αλλά εντάξει , οι διατάσεις σπίτι βοηθάνε πολύ. Το body power , ε είναι λίγο γενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρη ότι αύριο το πρωί που θα ξυπνήσω νηφάλια θα μετανιώσω οικτρά αυτό το πρόγραμμα στο οποίο μόλις συναίνεσα.

 

Επίσης LRoi το ένα δεν αναιρεί το άλλο, πλαστικότητα vs ελεύθερα βάρη. Τα 'παμε και 2-3 σελίδες πίσω - δε θυμάμαι να σου τα ξαναπώ =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...