Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+10 κιλά στο σκουατ σήμερα. Βέβαια έκλεψα λίγο γιατί δεν πήγαινα μέχρι τέρμα κάτω -θέλω να περπατάω νορμάλ αύριο. +15 στην πρέσα, χωρίς να κλέψω εκεί. +10 και στις γάμπες. Δυναμώνουμε, δυναμώνουμε.

 

 

Dakon, θα έλεγες όχι στην αγύμναστη Σκάρλετ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μετα απο πολυ καιρο ειπα να δοκιμασω deadlift[πανε αρκετοι μηνες].Δοκιμασα και εβγαλα σχετικα ευκολα 120 κιλα χ 6 επαναληψεις.Δεν ηθελα αλλα μιας και ειχα παρα πολυ καιρο.Θα δοκιμασω 140-150 μεσα στην εβδομαδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίπου ίδιο ύψος έχουμε B)
κάνεις bulking/cutting η δεν ασχολείσαι με την διατροφή σου και γυμνάζεσαι απλά ?
αν ναι σε τι φάση εισαι τώρα?
εγώ θέλω να αρχίσω Κετο Αύγουστο (θα έχω τα φράγκα να το κάνω σωστά) αλλα δεν ξέρω , ειμαι μπερδεμένος
αν δεν είχα το στρατό που με κράτησε πίσω θα ήμουν σε κέτο απο 1/6
χμμμμμμμμ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίπου ίδιο ύψος έχουμε B)

κάνεις bulking/cutting η δεν ασχολείσαι με την διατροφή σου και γυμνάζεσαι απλά ?

αν ναι σε τι φάση εισαι τώρα?

εγώ θέλω να αρχίσω Κετο Αύγουστο (θα έχω τα φράγκα να το κάνω σωστά) αλλα δεν ξέρω , ειμαι μπερδεμένος

αν δεν είχα το στρατό που με κράτησε πίσω θα ήμουν σε κέτο απο 1/6

χμμμμμμμμ.....

Πλεον δεν αχολουμε με διατροφες.Αλλα ουτε γλυκα και τετοια τρωω.Οτι εχω για μεσημερι βραδυ,+ 2 ακομα γβευματα [γιαουρτακια μπανανες κτλ],και 2 σκουπ πρωτεινη την ημερα [αλλα δεν τρωω βρομικα σοκολατες κτλ,αντε κανα γυροπιτο μια φορα την εβδομαδα].Αλλα το μακαρονι και το ρυζι ρεει αφθονο B) .

Μονο οι 4 πανω κοιλιακοι φαινονται αλλα λιγο,και δεν εχω σκοπο να το ριξω στο αεροβιο.Θα μεινω οπως ειμαι τωρα,και χειμωνα θα προσπαθησω να βαλω λιγα ακομα κιλα.Τα πολυ αδυνατα σωματα δεν τα πολυγουσταρω, :-D

Δεν καταλαβαινω γιατι μερικα ατομα πανε γυμναστηριο αν δεν εχουν στοχο να βαλουν κιλα πανω τους.Απλα να γινουν κομματια?Και μυς ουτε λογος.Με το που βαζουν ενα t-shirt πανω τους ,δεν καταλαβαινεις καν οτι γυμναζονται.

Θα μου πεις θελουν να κανουν σωμα παραλλιας.Δεν νομιζω να πρεπει να πας γυμνναστηριο για να κανεις κοιλιακους και να εχεις φλεβες στα μπρατσα.Παρε ενα 10κιλο και κανε αεροβιο και σε 2-3 μηνες εισαι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί κάνουν βάρη για να δυναμώσουν. Δεν είναι ανάγκη να είσαι φουσκωτός για να είσαι δυνατός. Ούτε είναι στόχος όλων το φούσκωμα. Μερικοί γουστάρουν να μη φαίνεται ότι γυμνάζονται.

 

Οι κοιλιακοί γίνονται κατά 90% από τη διατροφή, όχι το γυμναστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εμένα μου αρέσει το αδύνατο σώμα
αν δεις τι χέρι είχα στα 74kg θα σου φανεί περίεργο
αλλα είχα ρίξει πολύ το λίπος τότε
για κοιλιακούς χέστηκα προς το παρών
αυτό που λες για τους αδύνατους με κοιλιακούς και φλέβες στα χέρια είναι -10kg του κανονικού τους βάρους και κάτω
έχουν χαμηλό λίπος και φαίνονται αυτά , δεν έχουν αξιόλογους μυς , ακρίδες/οδοντογλυφίδες που λέμε
σαν να έχει βυζιά μια χοντρή
εγώ στα 74kg είχα πάνω στα δικέφαλα χοντρές φλέβες αλλα γενικά θέλω να κινούμε σε bulking εως 80 και cutting 70-72 πάνω κάτω
αερόβιο είχα κάνει πριν κάτι χρόνια θυμάμαι αλλα το βαριέμαι :-D

προτειμώ να βάλω κανα 2 ασκήσεις παραπάνω εκείνη τη μέρα που έχω γκάβλες  παρά να κάνω αερόβια και παπαριές

μου είχε πει μια φορά ενας γνωστός στο χώρο με διακρίσεις : τους βλέπεις αυτούς στο διάδρομο ? θα γίνουν μαραθωνοδρόμοι
:lol: :lol: :lol: :lol: 
30-60 λεπτά διάδρομο σε κάθε πρωπόνηση και να ψευτοπροπονούνται και με βάρη έτσι για να λένε οτι κάτι κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...