Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άυπνος και είπα να το πάω λιγο παραπέρα 

έτσι μια δοκιμή στα 110kg squat

έφυγα και τα πόδια μου έτρεμαν σαν κομπρεσέρ 

ένιωσα σαν τον Ατλα που κρατουσε τον ουρανό στους ώμους του

μεγάλη πίεση αλλα 8 reps βγήκαν 

που ειναι ο spotter όταν τον χρειάζεσαι ? να πω σε καμια κοπελίτσα? γιατι εγώ και αυτές είμαστε εκείνη την ώρα 

έπεσα γαμω το στρατό , αν δεν είχα διακόψει θα είχα φτάσει ψηλά , 9 μηνες off με κατέστρεψαν 

αλλα οκ δεν είμαι αχάριστος , για υποθερμιδική διατροφή με υδατάνθρακα στο πάτωμα καλα είμαι 

θέλω να φτάσω τα 140-150kg squat και deadlift στα 200 με 70kg σωματικό βάρος 

ζητάω πολλά ? (8 reps εννοείτε , οχι μονή)

Όταν φτάσεις σε αυτά τα νούμερα (ειδικά deadlift) άρχισε τις αγγελίες για να προπονείς powerlifters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

θα φτάσω , με τον ένα η τον άλλο τρόπο αν με πιάνεις .
έχω άτομο γνωστό στο χώρο με διακρίσεις να μου λέει υπομονή και οτι υπάρχουν όρια αλλά δεν σκαλώνω εκεί
θα προσπαθήσω και ότι γίνει. Γιατί να μην μπορώ ? θα το πάω ενα επίπεδο παραπέρα , δεν ξέρω αν θα γίνει φέτος η σε 1-2 χρόνια αλλα θα γίνει.

οι powerlifters δεν κάνουν 200kg
500kg deadlift

θα μου πεις δεν είναι 70kg ο τύπος , κάνει 1 rep

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα φτάσω , με τον ένα η τον άλλο τρόπο αν με πιάνεις .

έχω άτομο γνωστό στο χώρο με διακρίσεις να μου λέει υπομονή και οτι υπάρχουν όρια αλλά δεν σκαλώνω εκεί

θα προσπαθήσω και ότι γίνει. Γιατί να μην μπορώ ? θα το πάω ενα επίπεδο παραπέρα , δεν ξέρω αν θα γίνει φέτος η σε 1-2 χρόνια αλλα θα γίνει.

Καλά...προφανώς για να μιλάμε για τέτοια νούμερα θα υπάρχει και βοήθεια...

 

Καλό είναι να υπάρχουν τόσο μεγάλοι στόχοι αλλά καλό είναι επίσης να υπάρχουν και πιό κοντινοί στόχοι για να μην υπάρξουν και ατυχίες λόγω ανυπομονησίας, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε συ εννοείτε, πρέπει να υπάρχει κάποια προσοχή και υπομονή
αλλα ποτέ δεν είμαι ικανοποιημενος

ποτέ δεν νιώθω οκ , θέλω το παραπάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νίκο 8 ρεπς άμα τις κάνεις στα 70 κιλά σωματικό, τι να πω, βγάλε βίντεο και πόσταρε στο youtube . Και μεις θα λέμε ότι σε ξέρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα περίμενα ρε  :ph34r:. Τεσπα, βάζω κυρίως γυναίκες στα βίντεα και φωτογραφίες για να αλλάζουμε και λίγο παραστάσεις. Όλο άντρες και άντρες, δε το μονοπωλούμε κιόλας το σπορ με τα βάρη. Να τραβήξουμε και κανένα κορίτσι.

 

_290.jpgerin_stern_2p_041227630840.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα πάω για πρώτη φορά γυμναστήριο σήμερα παιδιά και δεν έχω πάει ποτέ στο παρελθόν, επειδή το έχω ψιλοάγχος θέλω να μου λύσετε μερικές απορίες.

Καταρχήν θα μπώ μέσα και τί, θα μου πεί κάποιος γυμναστής τι να κάνω ή θα αρχίσω να κοπανιέμαι :P μόνος μου σε κάποιο μηχάνημα;

Επίσης σε περίπτωση που καθώς είμαι αρχάριος παίζει να μου πούνε τίποτα πως το αντιμετωπίζετε;

 

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θέλω να φτάσω τα 140-150kg squat και deadlift στα 200 με 70kg σωματικό βάρος 

ζητάω πολλά ? (8 reps εννοείτε , οχι μονή)

 

Πρεπει να ανεβασεις και σωματικα κιλα για να φτασεις αυτα τα νουμερα με φυσιολογικους τροπους.. :P Θελεις να ανεβασεις δυναμη πρεπει να τρως καλα να κοιμασαι καλα και αναγκαστικα να παρεις μυικά κιλα αλλα δεν ειναι κατι κακο αυτο ισα ισα..  B)

 

Επειδή θα πάω για πρώτη φορά γυμναστήριο σήμερα παιδιά και δεν έχω πάει ποτέ στο παρελθόν, επειδή το έχω ψιλοάγχος θέλω να μου λύσετε μερικές απορίες.

Καταρχήν θα μπώ μέσα και τί, θα μου πεί κάποιος γυμναστής τι να κάνω ή θα αρχίσω να κοπανιέμαι  :P μόνος μου σε κάποιο μηχάνημα;

Επίσης σε περίπτωση που καθώς είμαι αρχάριος παίζει να μου πούνε τίποτα πως το αντιμετωπίζετε;

 

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

 

Μην εχεις κανενα αγχος καταρχην δεν υπαρχει λογος.. :P

 

Οταν θα πας θα πεις στον γυμναστη οτι δεν εχεις ξανακανει και να σου δειξει ασκησεις για να ξεκινησεις, αυτος θα σε βαλει σε ενα μηχανημα η ελευθερα βαρη και λογικα θα σου πει να κανεις 4x10-12 με λιγα κιλα για να μην πιαστεις πολυ. Μολις τελειωνεις μια ασκηση πας και τον ξαναβρισκεις και του λες οτι τελειωσες για να σου δειξει αλλη, λογικα θα σε περασει μια ασκηση για καθε μυικη μοναδα ετσι ωστε να πιαστεις παντου.. :P Ετσι το θυμαμαι εγω οταν πηγα πρωτη φορα, απλα μεχρι να μαθεις τις ασκησεις και να βγαλεις προγραμμα πρεπει να συμβουλευεσαι τον γυμναστη συνεχεια, μην ντρεπεσαι να ρωτας για αυτο τον πληρωνουν οχι για να χαζολογαει με τις γκομενες και τους φουσκωτους φιλους του.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aekoriginal21: Για δυο εβδομαδες θα εχεις τρελο πιασιμο παντου.. Θα κανεις κυκλικες ασκησεις(δηλαδη ασκησεις για ολα τα μερη του σωματος). Μετα θα σε βγαλει ενα προγραμμα.

 

Καλω ειναι να του πεις θελω να κανω αυτο. Πχ να χασεις κιλα, να γραμμωσεις, ωστε να σε βγαλει ενα καλο προγραμμα(λεμε τωρα), με το καιρο θα σεις πως πας και απο μονος σου θα ξερεις τι ειναι καλο για σενα.

 

Μην αγχωνεσαι, τιποτα δεν ειναι. Πανε κατα το μεσιμερακι που δεν θα εχει και πολυ κοσμο και κλαιν μαιν.. Στα @@ σου..

 

Βελτιωσε την διατροφη σου, καλο και σωστο πρωινο.

 

Παιδες σημερα για μενα η μερα ηταν πολυ σκατα. Τρακαρα με το αμαξι.. Εγω μια χαρα, μονο ενα γδαρσιμο στο ποδι απο σπασμενο πλαστικο. Ευτυχως φοραω παντα ζωνγ αλλιως θα ειχα κολησει στο μπαρμπιζ..

 

Πηγα να παρω μια στροφη και ο δρομος ειχε γλιτσα, εγω εστριψα αλλα το αμαξι πηγε ευθεια. Με αποτελεσμα να κατεβασω μια κολωνα και το αμαξι μπροστα γαμηθηκε. 1000+ ζημια..

 

Αλλα αφου εγω ειμαι καλα, δεν με νοιαζει καθολου για τα παλιοσιδερα.. Ηταν και ξενο το αμαξθ, της δουλειας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σπίτι, μόνος μου, μπορώ να πώ πως έχω φτάσει σε ένα καλό σημείο εκγύμνασης του σώματος. Έκανα ότι μπορούσα με ένα λάστιχο γυμναστικής (αντίσταση) που είχα και έχει κάνει εξαιρετική δουλειά σε χέρια (δικέφαλους τρικέφαλους ώμους). Αλλά με φούλ ρυθμούς γυμναστηρίου, δεν ξέρω ίσως αρχίσω πράγματι να πιάνομαι γιατί θα είναι μυικές ομάδες που γυμνάζω για πρώτη φορά.

Σήμερα αναγκαστικά θα πάω αργότερα αλλά απο αύριο εννοείται θα πηγαίνω μεσημέρια.

Πρέπει να πηγαίνω κάθε μέρα (εστιάζοντας σε μια συγκεκριμένη μυική ομάδα) ή πχ μέρα παρά μέρα;

Σκοπός μου είναι η ενδυνάμωση των μυών και λίιιγο η γράμμωση. 



Επίσης αν μπορείτε, προτείνετέ μου κάτι να τρώω πρίν την προπόνηση και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...