Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι συγκεκριμένες δεν κάνουν να φάνε δυο εβδομάδες
απλά με λίγα λόγια κόβουν τους υδατάνθρακες και όταν κάνουν carb up οι μυς τουμπανιάζονται (μαζεύουν νερά) και αναδεικνύονται  
θυμάμαι μετά απο ένα μηνα σε κέτο είχα κάνει carb up και είχα μείνει μαλάκας με αυτό που έβλεπα.  Φυσικά δεν κράτησε , ηταν παροδικό , μονο το αποτέλεσμα της κετο έμεινε (και το γάμησα που πήγα στρατό)

αμα βρω κουράγιο και λεφτά θα μπω ξανά σε κέτο για κανα δυο μήνες
αλλα τώρα χωρίς βοήθημα και να συνεχίσω τις προπονήσεις μου ως έχει κετο δεν κάνω για κανένα λόγο.
θυμάμαι την τελευταία φορά πέρσι το καλοκαίρι είχα βαρέσει τέτοιες φρίκες που για ήθελα πχ να χτυπήσω κάποιον για κάτι ασήμαντο. Νεύρα , πολλά νεύρα , αλλα το αποτέλεσμα αξίζει 1000%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το παν μέτρον άριστον είναι για τους απλούς ανθρώπους. Αυτός που αγωνίζεται σε κάτι ή για κάτι δε μπορεί να το λέει αυτό. Όποιος κάνει μπάνιο σε πισίνα δεν είναι κολυμβητής, όποιος σηκώνει βάρη δεν είναι Powerlifter ¨η αρσιβαρίστας. Είμαστε απλοί τύποι που πλατσουρίζουμε και σηκώνουμε βάρη. Μπορεί να είμαστε καλύτεροι σε αυτό το πράγμα από πολλούς αλλά δεν είμαστε αυτό που λέμε ότι είμαστε πριν διαγωνιστούμε. Τα κορίτσια του fitness είναι γυμνασμένα αλλά αυτό που τις ξεχωρίζει είναι ότι διαγωνίζονται. Το ποσοστό λίπους πρέπει να πέσει.Δεν κοιτάνε το μέτρον άριστον, θέλουν να κερδίσουν. Η σπρίντερ δεν κοιτάει το στήθος της . Κοιτάει να βγει πρώτη. Και τα κορίτσια των 100 δεν έχουν στήθος , μειώνει τη προσπάθειά τους? Μπορούμε να λέμε εμείς ότι θέλουμε αλλά σπρίντερ δεν είμαστε σίγουρα. Ούτε μοντέλα fitness.

 

Food for thought

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι συγκεκριμένες δεν κάνουν να φάνε δυο εβδομάδες

 

 

Δεν μιλούσα γι'αυτές. Μιλούσα για τα fashion models. Νεύρα είχες λόγω κέτωσης;

 

Το παν μέτρον άριστον είναι για τους απλούς ανθρώπους. Αυτός που αγωνίζεται σε κάτι ή για κάτι δε μπορεί να το λέει αυτό. Όποιος κάνει μπάνιο σε πισίνα δεν είναι κολυμβητής, όποιος σηκώνει βάρη δεν είναι Powerlifter ¨η αρσιβαρίστας. Είμαστε απλοί τύποι που πλατσουρίζουμε και σηκώνουμε βάρη. Μπορεί να είμαστε καλύτεροι σε αυτό το πράγμα από πολλούς αλλά δεν είμαστε αυτό που λέμε ότι είμαστε πριν διαγωνιστούμε. Τα κορίτσια του fitness είναι γυμνασμένα αλλά αυτό που τις ξεχωρίζει είναι ότι διαγωνίζονται. Το ποσοστό λίπους πρέπει να πέσει.Δεν κοιτάνε το μέτρον άριστον, θέλουν να κερδίσουν. Η σπρίντερ δεν κοιτάει το στήθος της . Κοιτάει να βγει πρώτη. Και τα κορίτσια των 100 δεν έχουν στήθος , μειώνει τη προσπάθειά τους? Μπορούμε να λέμε εμείς ότι θέλουμε αλλά σπρίντερ δεν είμαστε σίγουρα. Ούτε μοντέλα fitness.

 

Food for thought

 

Γι'αυτό ακριβώς δεν κάνουν για σωματικά πρότυπα, μπορεί να κάνουν για πρότυπα δύναμης/ικανότητας τι να σου πω, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Σε γενικές γραμμές θα προτιμούσα τα γυναικεία πρότυπα να είχαν περισσότερο να κάνουν με φιτνες και λιγότερο με κιλά - θα ήταν τουλάχιστον πιο υγιές. Αλλα οτιδήποτε ακραίο τίθεται ως πρότυπο δημιουργεί και προβλήματα - πχ. ανορεξία βουλιμία στις γυναίκες και στους άντρες το λεγόμενο bigorexia.

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου ως προς την προσπάθειά τους κτλ, διαφωνώ ως προς το αν αυτό θα έπρεπε να είναι στόχος για εμένα πχ. που δεν πρόκειται να αγωνιστώ - να αποκτήσω τέτοιο σώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μα δε λέμε για στόχους. Ο καθένας έχει διαφορετικό. Αλλά και η υπερβολή έχει τη θέση της, σαν το κάτι παραπάνω, αρκεί να μη μας πιάνει μανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλούσα γι'αυτές. Μιλούσα για τα fashion models. Νεύρα είχες λόγω κέτωσης;

 

 

 

λόγο χαμηλών υδατανθράκων (κάτω απο 20gr)

ενα απο τα side effects της keto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λόγο χαμηλών υδατανθράκων (κάτω απο 20gr)

ενα απο τα side effects της keto

 

Χμ, εγώ είχα νεύρα μόνο τις πρώτες 2 μέρες. Μετά συνήθισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θεωρω οτι αν η γυναικα προσεχει, γυμναζεται σε λογικα πλαισια και εχει μια σωστη την διατροφη της, εμενα μου κινει το ενδιαφερον.. (Οχι ολες μην παρεξηγηθω)

 

 

Τωρα ειμαι απο κινητο και δεν μπορω να ανεβασω φωτο.

 

Τωρα που το ξανασκεφτομαι εχω πιασει το εαυτο μου να κοιταει και γυναικες με καλαισθητα πιασιματα.. Οχι χοντρες...

 

Δεν θα ελεγα οχι και παλι, αρκει να ξερει το εκμεταλλευτε σαν πλεονεκτημα και οχι να το παραγ@μαει...

 

Πχ οι μελαμψες γυναικες που εχουν εντονα χαρακτηριστικα(ειδικα στο πισω μερος) εμενα με κανουν να τις κοιταω .. Γουστα ειναι αυτα..

 

Πχ προτυπο αυτο -> ciara....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα τον παρεδώσε τι γνώμη θα είχε να μαζεύαμε τα tips για τις δίαιτες, γυμναστικές κ.τ.λ. σε ένα Jumbo Thread και μου είπε r U talking to me? όχι περίμενε, αυτός ήταν ο De Niro. Ο paredwse είπε go ahead! Οπότε νάτο.

 

Ένα αγαπημένο άρθρο απο το ZenHabits.net (πολλά από ότι ποστάρω εδώ τα έχω μαζέψει με τον καιρό απο εκεί) έτσι για αρχή.

 

 

 

4 Simple Steps to Start the Exercise Habit

πολύ χρήσιμο άρθρο και όχι μόνο ΄όσον αφορα  στη γυμναστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με το πιάσιμο, εγώ πιάνομαι κάθε φορά, όποια μυική ομάδα κι αν γυμνάζω, συνήθως τη στιγμή που γυμνάζομαι, γιατί πάντα πάω μέχρι muscle failure. Την επόμενη μέρα πάντως είμαι καλά, υπάρχει μια αχνή υπενθύμιση του προηγούμενου πιασίματος.

 

Εκτός από τα πόδια, εκεί είμαι για κλάματα, για 2-3 μέρες. 

 

Απ΄ότι βλέπω, κι άλλοι έχετε τα ίδια ζόρια με τα πόδια. Θα φτιάξει ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, εγώ είχα νεύρα μόνο τις πρώτες 2 μέρες. Μετά συνήθισα.

δεν είχα νεύρα γιατί πεινούσα , έτσι απο το πουθενά

πως έλεγχες οτι βρίσκεσαι σε κέτοση ? είχες πάρει τα test sticks ή δεν το έλεγχες καθόλου ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές έκανα πόδια, δυστυχώς ζόρισα λίγο περισσότερο τις γάμπες και παρόλο που εχθές ήμουν ελαφρώς πιασμένος σήμερα δεν μπορώ ούτε να σηκωθώ. Αν καταφέρω να σηκωθώ αναγκάζομαι να περπατάω σαν κάβουρας δακρύζοντας σε κάθε βήμα. Χρόνια είχα να την πατήσω έτσι...

 

Voltaren emulgel και depon δεν έκαναν τίποτα. Υπάρχει κάτι πέρα από το σάπισμα όλη μέρα στο κρεβάτι που μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...