Προς το περιεχόμενο

geforce 8400 + 3d effects??


remalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι ανάμεσα σε 2 φορητούς. Αυτόν και αυτόν.

 

Όταν τον πάρω θα βάλω ubuntu.

Προτιμώ γενικά των ΗΡ γιατί από όσα έχω διαβάσει σε διάφορα φορα γενικότερα υπάρχουν περισσότερα προβλήματα σε ubuntu στους acer απότι στους ΗΡ (και γενικότερα για αξιοπιστία κλπ). Ισχύει αυτό ή και ο acer κομπλέ θαναι???

Το πρόβλημα είναι όμως ότι ο ΗΡ έχει χειρότερη κάρτα γραφικών. Ξέρει κανείς αν θα έχω πρόβλημα με 3δ accelaration και 3d effects????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε remalis έχω περίπου την ίδια κάρτα,και σε ubuntu,sidux,opensuse που έχω τρέξει δεν είχα πρόβλημα με 3d κλπ,αρκεί βέβαια να βάλεις τον driver aπό την nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geforce 8400 GS σε turbox μπήκε με ένα κλικ απο hardware drivers.

 

 

Πιστεύω να κοίταξες και τις υπόλοιπες συσκευές και την συμβατότητά τους με ubuntu....

 

Αν θες να τον πάρεις για να του βάλεις κυρίως ubuntu ρίξε μια ματιά και τους DELL με intel wireless....θα παίζουν τα πάντα out of box!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον driver της nvidia είχα βάλει εγώ μέσω του .run από το site.Αν σκοπεύεις να βάλεις ubuntu παίζει να υπάρχουν έτοιμοι μέσω hardware drivers που ανέφερε ο ftso πριν.Δυστυχώς δεν το γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα προτιμούσα κάποιο φορητό με Intel κάρτα γραφικών γιατί υπάρχουν ανοιχτού κώδικα οδηγοί. Όταν κάποια στιγμή η nvidia αποφασίσει πως η κάρτα γραφικών σου είναι για πέταμα δε θα μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...