Προς το περιεχόμενο

Όταν η άγνοια οδηγεί σε πεταμένα χρήματα και... μηχανήματα


gdp77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είδα να αναφέρει κανείς πως δεν τα πετάνε πάντα τα μηχανήματα, αλλά ορισμένα που δεν είναι τόσο παλιά τα καβατζώνουν οι καθηγητές για το σπίτι τους.

Άρα η αγορά νέων μηχανημάτων προσφέρει και δωρεάν παλιότερα μηχανήματα για μερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν είδα να αναφέρει κανείς πως δεν τα πετάνε πάντα τα μηχανήματα, αλλά ορισμένα που δεν είναι τόσο παλιά τα καβατζώνουν οι καθηγητές για το σπίτι τους.

Άρα η αγορά νέων μηχανημάτων προσφέρει και δωρεάν παλιότερα μηχανήματα για μερικούς.

 

Είμαι πολύ αθώος;;;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό...

Καλά βιβλίο υλικού δεν υπάρχει σε κάθε σχολείο;

Πώς το ξεχρεώνουν; Πρωτόκολλο καταστροφής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι πολύ αθώος !:-D

 

οι έλληνες ξεπερνάνε τον ¨τύπο¨

και πάνε κατ'ευθείαν στην ¨ουσία¨ !:mrgreen:

 

Καλά βιβλίο υλικού δεν υπάρχει σε κάθε σχολείο;

Πώς το ξεχρεώνουν; Πρωτόκολλο καταστροφής;

 

όλα αυτά μπορούν να γίνουν κανονικά !

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω υπολογιστες απο το 1990

 

και πραγματικα ολα αυτα τα χρονια εχω σιχαθει να ακουω ΜΑΛ**** απο τον καθε Microsoft fanboy ο οποιος νομιζει οτι ολοι χρειαζονται εναν supercomputer με την super duper καρτα γραφικων και αβερτα μνημη για να τρεχουν παιχνιδια στα γεματα τρυπες ασφαλειας-κωλοβαρα (χωρις λογο)-τινγκα στα bugs λειτουργικα της MS

 

Windows χρησιμοποιω γιατι στην ηλικια μου δεν εχω ορεξη να παιδευτω για να κανω τις δουλειες μου

 

αλλα ελεος επιτελους, δεν εχει ολος ο κοσμος τις ιδιες απαιτησεις ουτε τις ιδιες προτεραιοτητες

 

μπραβο σου φιλε που τολμησες και αξιοποιησες το παραπεταμενο PCακι και μην ακους τπτ

 

εχω στησει και εγω Linuxaki σε ενα PS3 το οποιο τρεχει αψογα με ελαχιστη μνημη (190MB), χωρις dedicated drivers ακομα και ειδα τι σημαινει σταθεροτητα

 

και κατι τελευταιο, σκεφτομαι ποσα χρηματα σε αναβαθμισεις και αδειες windows δεν θα πηγαιναν χαμενα αν ο καθε ετοιματζης κομπιουτερας στο δημοσιο εστηνε LINUX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στησει και εγω Linuxaki σε ενα PS3το οποιο τρεχει αψογα με ελαχιστη μνημη (190MB), χωρις dedicated drivers ακομα και ειδα τι σημαινει σταθεροτητα

 

 

αγορασες προσφατα PS3 και σου εχει μεινει στο μυαλο? LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασες προσφατα PS3 και σου εχει μεινει στο μυαλο? LOL

 

Όχι, αυτό που γράφει εννοεί. Στο ps3 μπορείς να εγκαταστήσεις linux κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασες προσφατα PS3 και σου εχει μεινει στο μυαλο? LOL

 

προσφατα οχι

 

δεν εκανα λαθος LINUX σε PS3 με τις ευλογιες της Sony μαλιστα

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_for_PlayStation_3

 

 

ΥΓ με την παραμικρη μαλ**** των Vista εχω σεταρει Linuxaki και στο PC στεγνα (ελπιζω με την βοηθεια των παιδιων εδω μεσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατα οχι

 

δεν εκανα λαθος LINUX σε PS3 με τις ευλογιες της Sony μαλιστα

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_for_PlayStation_3

 

οκ δεν εχω ασχοληθει ποτε μου με παιχνιδομηχανες και δεν το γνωριζα, νομιζα πως ηθελες να γραψεις PIII, LOL την επαθα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα επικροτώ την προσπάθεια του gdp77 για την επαναχρησιμοποίηση "ξεπερασμένου" hardware. Αλλά το ίδιο θα έλεγα ακόμα κι αν είχε αποφασίσει να βάλει Win98.

 

Πέρα απ' αυτό έχω ΒΑΡΕΘΕΙ να βλέπω fans του Linux να κατηγορούν με κάθε ευκαιρία (ακόμα και χωρίς να δίνεται κάποια) τα Windows. Για να αποδείξεις ότι κάτι είναι καλό δεν είναι απαραίτητο να το συγκρίνεις με κάτι άλλο πόσο μάλλον να αρχίσεις να φτυαρίζεις προς την άλλη πλευρά και να φτάνεις σε ακραίες περιπτώσεις στα όρια της λασπολογίας (δεν αναφέρομαι απαραίτητα σ αυτό το thread).

Ο σκοπός του να αναδείξεις κάτι καλό (αλλά σχετικά "άγνωστο") είναι να προσελκύσεις κάποια άτομα προς αυτό. Όσοι ήδη το χρησιμοποιούν, γνωρίζουν τα πλεονεκτήματά του. Δεν ξέρω αν ο ιδανικός τρόπος να κάνεις κάτι τέτοιο είναι να επιτίθεσαι προς την άλλη πλευρά και να περιμένεις να "προσυλητιστούν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το ίδιο θα έλεγα ακόμα κι αν είχε αποφασίσει να βάλει Win98.

 

Το xUbuntu , είναι multiuser, ασφαλές, έχει support, τρέχει όλες τις μοντέρνες εφαρμογές. Σε τι ακριβώς συγκρίνεται με τα 98;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό βρήκες να σχολιάσεις; :>

Εννοούσα πως το θετικό για μένα είναι πως βρέθηκε ένας τρόπος αξιοποίησης υλικού που προοριζόταν για τα σκουπίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα πως ήταν ευνόητο το τι εννοώ αλλά μάλλον έκανα λάθος.

Επαναδιατυπώνω.

Εννοούσα πως το θετικό για μένα είναι πως βρέθηκε ένας τρόπος αξιοποίησης υλικού να χρησιμοποιηθούν οι υπολογιστές που προοριζόταν για τα σκουπίδια για τη χρήση για την οποία κατασκευάστηκαν.

Αλλά δεν ήταν αυτό το νόημα του αρχικού (edit: ασάφεια εκ μέρους μου) μου post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νόημα του αρχικού post

υπονοεί και γνώση της ιστορίας και των πρακτικών της Μ$

και των "μηχανισμών" που είναι "προσανατολισμένοι" σε ένα τέτοιο κόσμο (της άκριτης κατανάλωσης), μέσα στον οποίο είμαστε πολλές φορές "αναγκαστικά" ενταγμένοι" λειτουργικά και νοητικά

όλοι

.

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...