Προς το περιεχόμενο

Ποιόν media player χρησιμοποιείτε;


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μεχρι στιγμης για μουσική όλοι amarok ! Παιδια τι καταπληκτικό προγραμμα ειναι αυτο

Δεν υπάρχει πιο αποδεχτή εφαρμογη στο linux. Και ήταν το πρωτο προγραμμα που μ εκανε και κόλλησα στο linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ dimitrisg θα ερθω εγω να κανω την διαφορα και να πω οτι χρησιμοποιω exaile για μουσικη και τοτεμ για ταινιες. δυστυχως ο amarok και το kaffeine δε θελουν να δουλεψουν στο γκνομε μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ dimitrisg θα ερθω εγω να κανω την διαφορα και να πω οτι χρησιμοποιω exaile για μουσικη και τοτεμ για ταινιες. δυστυχως ο amarok και το kaffeine δε θελουν να δουλεψουν στο γκνομε μου..

 

ο exile μπορει να μην ειναι amarok αλλα ειναι πολυ ποιοτικός και ικανοποιητικότατος

 

Παντως απ οτι ξερω πολλοί με gnome τρέχουν amarok. Υπάρχει καποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ; Εγω πχ τρεχω εφαρμογες gnome χωρις κανενα προβλημα

 

 

Εχω και τον Totem (πολυ καλος), εγκαθιστατε στην Mandriva με την εγκατασταση. Για default ερχετε το kaffeine αλλα εγω το άλλαζω σε kplayer για 2-3 λειτουργίες που μου αρεσουν, μία απο αυτες μπορω να πατησω το κουμπακι να ξαναπαιζει το video ατελείωτα. Στο kaffeine δεν το έχει. Επίσης στους υπότιτλους αλλαζω το encoding απο την λίστα που έχει ετοιμη. Και αλλες χρηστικες λειτουργιες και κυρίως η εμφανιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει επιλογή start play on start.

Επίσης αν είσαι σε kde με δεξί κλικ στο αρχείο υπάρχει τέτοια επιλογή.

Ακόμα μπορεί να γίνει αν ανοίγουμε τα αρχεία με amarok -p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόλυτη λύση για μουσική είναι Amarok!

Για βίντεο sMplayer, παίζει τα πάντα... τον δουλεύω και στα xp και δεν υπάρχει ούτε 1 αρχείο που να μην μου έχει παίξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ dimitrisg θα ερθω εγω να κανω την διαφορα και να πω οτι χρησιμοποιω exaile για μουσικη και τοτεμ για ταινιες. δυστυχως ο amarok και το kaffeine δε θελουν να δουλεψουν στο γκνομε μου..

 

 

Εγώ τρέχω Amarok σε Gnome χωρίς κανένα πρόβλημα :-)

 

Σου βγάζει κάποιο error το Amarok??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν τον ηξερα τον smplayer φαινεται πολυ λειτουργικός και ενφανισιακα πανεμορφος.Λες και ειναι πρόγραμμα KDE4

Εχει την ιδια εμφανιση με το avidemux , τι ειναι qt4 ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...