Προς το περιεχόμενο

Firefox Download Day Set


gtroza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

βασικα ειχα κατεβασει τη final σε tar και εψαξα στο google για το πως να την εγκαταστησω, δοκιμασα με το τερματικο αλλα δε ξερω αν τα καταφερα.

 

 

gtroza, επειδη ειχα μεσα rc εκδοση αν μπηκε η final δε νομιζω να αλλαξε κατι γιατι και στην rc στο about firefox 3 πρεπει να ελεγε.

 

στο synaptic λεει οτι εχω την εκδοση 3.0+nobinonly-0ubuntu0.8.04.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με συγχωρεις αλλα δε μπορω να το βρω (δε ξερω κιολας) απο ubuntu :fear:

 

μεσα απο τη σελιδα ubuntu.com???

 

σορρυ αλλα λιγο ασχετοσυνη, λιγο και η ωρα...

 

edit πολυ ασχετοσυνη λιγο η ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με συγχωρεις αλλα δε μπορω να το βρω (δε ξερω κιολας) απο ubuntu :fear:

 

μεσα απο τη σελιδα ubuntu.com???

 

σορρυ αλλα λιγο ασχετοσυνη, λιγο και η ωρα...

 

edit πολυ ασχετοσυνη λιγο η ωρα

 

οχι...πιο απλα...

πας συστημα-->διαχειριση συστηματος-->διαχειριση ενημερωσεων...απο κει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε το εκανα αυτο αλλα μου εμφανισε 2-3 ενημερωσεις καμια σχεση με firefox και απ οτι εψαξα η 3.0+nobinonly-0ubuntu0.8.04.1 που εχω ειναι rc1 .... :(

σιγουρα ανεβηκε η καινουργια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε το εκανα αυτο αλλα μου εμφανισε 2-3 ενημερωσεις καμια σχεση με firefox και απ οτι εψαξα η 3.0+nobinonly-0ubuntu0.8.04.1 που εχω ειναι rc1 .... :(

σιγουρα ανεβηκε η καινουργια;

 

αυτή είναι η 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις να βοηθήσεις για το ρεκόρ

κατέβασε απο

http://www.spreadfirefox.com/

που μάλλον κατέβασες

 

το ubuntu έχει ένα project το Ubuntuzilla

http://ubuntuzilla.wiki.sourceforge.net/

 

This is the home of the Ubuntuzilla project, which is a python script that allows the user to install the latest versions of Mozilla Firefox, Mozilla SeaMonkey, and Mozilla Thunderbird on Ubuntu Linux. Ubuntuzilla has a support forum on the Ubuntu Forums in the 3rd party projects area, which you are encouraged to use if you have any questions, comments, or suggestions.

 

που με ένα script σε python έχεις την δυνατότητα να εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση του Mozilla Firefox, Mozilla SeaMonkey, και Mozilla Thunderbird στο Ubuntu.

 

Hardy comes with Firefox3 beta by default, while the official Mozilla latest release is Firefox2. Using Ubuntuzilla on Hardy may cause problems with your addons and other firefox profile items, and thus is not recommended. If you want to use Firefox 2, it is available in Hardy repositories, and it is recommended you use them. There are also some differences in plugins location under Hardy, and we're still working on figuring that out. So in summary: Ubuntuzilla is not ready for Hardy yet, so use at your own risk.

 

δεν είναι έτοιμο όμως για "ασφαλή" εγκατάσταση του Firefox3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις να βοηθήσεις για το ρεκόρ

κατέβασε απο

http://www.spreadfirefox.com/

που μάλλον κατέβασες

 

καλα ναι απο τους πρωτους το ειχα κατεβασει αυτο

 

 

thanks για το ubuntuzilla

απ οτι καταλαβα τρεχω μια εντολη που μου ανοιγει εναν νεο firefox που μπορει να ελεγχει για ενημερωσεις built in ετσι δεν ειναι;

 

ακομα και χωρις το ubuntuzilla οτιδηποτε καινουργιο θα εμφανιζεται στο synaptic οκ?

 

 

και κατι τελευταιο , εγω τελικα με τν εκδοση που ειπα οτι εχω πιο πανω ειναι η τελευταια ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγραφα μισή ώρα αλλά σβύστηκαν

 

οι εκδόσεις του ubuntu είναι οι επίσημες του Firefox την στιγμή που βγήκε η έκδοση του ubuntu

οπότε έχεις μαλλον παλιά

 

επειδή έχουν διαφορές και εξ ατίας αυτου του γεγονότος, έγινε το project για να μπορεί κάποιος να κάνει update στην τελευταία έκδοση, αλλά δεν συνιστά να το χρησιμοποιήσεις για την έκδοση firefox 3

περίμενε κάποιον που έβαλε την έκδοση firefox απο mozilla και οχι απο ubuntu για να κάνεις σίγουρα βήματα (μάλλον ο chek2fire θα μπορεί να σου πεί)

 

https://help.ubuntu.com/community/FirefoxNewVersion

 

ακομα και χωρις το ubuntuzilla οτιδηποτε καινουργιο θα εμφανιζεται στο synaptic οκ?
After the release is made, newer versions of software packages do not get added to the repositories, with the exception of security fixes

μάλλον ότι έχει σχέση με security fixes

 

δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο (άν βοήθησα καθόλου !)

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...