Προς το περιεχόμενο

amsn


SirBlindness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειάαααααααααααααα.... ρε παιδιά ψάχνω για post που να λέει για AMSN στο ubuntu και δεν βρίσκω... ούτε στο google βρήκα κάτι κατατοπιστικό είμαι και νέος στο ubuntu και δεν νιώθω... :S μπορεί να μου πεί κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Στο Mandriva που το δοκιμασα ειναι μεν παρα πολυ καλο, αλλα πρεπει να εχει καποιο bug κι ετσι χρησιμοποιει τη cpu 100% οποτε δε το προτεινω...

 

Οσο για το Ubuntu, sudo και GeorgeMan δε πανε μαζι, οποτε δε ξερω να σου πω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς θες;

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να το εγκαταστήσεις από το synaptic και να δεις τις λειτουργίες του χρησιμοποιώντας το.

 

Την τελευταία φορά που είχα κάνει εγκατάσταση απο το synaptic είχε πρόβλημα με τα ελληνικά.Καλύτερα θα ήταν απο την σελίδα του amsn:

 

http://www.amsn-project.net/linux-downloads.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πλέον δεν έχει και τα ελληνικά εμφανίζονται μια χαρά είναι η τελευταία έκδοση του προγράμματος και γενικά λειτουργεί άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αφού το λέω το πακέτο που υπάρχει στο ubuntu και μπαίνει μέσω synaptic δεν χρειάζετε ούτε script ούτε τίποτα. Τα ελληνικά του εμφανίζονται απλά άψογα μετά την εγκατάσταση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια. Στα windows στο MSN εχω καποιους χρηστες μεσα σε δικα μου groups. Τα groups αυτα πως μπορω να τα εμφανισω και στο aMSN? Οι χρηστες μου βγαινουν ολοι μαζι στο Online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...