Προς το περιεχόμενο

θελω λινουξ και παραθυρα


st2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο????

 

1 - dual boot

 

2 - windows με wubi(ubuntu)

 

3 - windows και σε virtual machine gnu/linux( δεν πιστευω να το προτεινει κανεις αυτο αλλα το εβαλα ως επιλογη για την αρχη της δημοκρατικοτητας :-) )

 

4 - gnu/linux και σε virtual machine windows

 

5 - άλλος συνδυασμος ???

 

 

gnu/linux σκετο θα το ηθελα πολυ αλλα δυστυχως οχι ακομα λογω δουλειας

 

και μια υποερωτηση ποιο προγραμμα προτεινετε για virtual machine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα το 4....

Εγω εχω το virtualbox και ειναι πολυ καλο

 

+1 και στα δύο

 

..αλλά γενικότερα ότι βολεύει τον καθένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις σας μαλλον παω για 4 αλλα θελω να μου πειτε αν το virtualbox που προταθηκε μπορει να πει σε φουλσκριν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις σας μαλλον παω για 4 αλλα θελω να μου πειτε αν το virtualbox που προταθηκε μπορει να πει σε φουλσκριν???

ναι μπορει μια χαρα, βαζες και τα addons για να εχεις πιο καλα γραφικα και θα εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει και seamless mode. Σου τρέχει την εφαρμογή χωρίς το υπόλοιπο background των windows. Φαίνεται δηλαδή σαν να τρέχει native στο Linux.

 

Πάντως αν θέλεις υποστήριξη για παράξενες συσκευές η λύση αυτή δεν θα πιάσει. Π.χ. η κάρτα τηλεόρασης δεν θα παίξει μέσα από Virtual Machine οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις μάλλον πας για dual boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει και seamless mode. Σου τρέχει την εφαρμογή χωρίς το υπόλοιπο background των windows. Φαίνεται δηλαδή σαν να τρέχει native στο Linux.

 

Πάντως αν θέλεις υποστήριξη για παράξενες συσκευές η λύση αυτή δεν θα πιάσει. Π.χ. η κάρτα τηλεόρασης δεν θα παίξει μέσα από Virtual Machine οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις μάλλον πας για dual boot.

 

Ωστόσο οι τυπικές συσκευές USB2 δουλεύουν μια χαρά.

Έτσι, εκτυπωτές, σαρωτές, παράξενες φωτογραφικές μηχανές, κτλ, δουλεύουν χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...