Προς το περιεχόμενο

ημερολογιο today σε Linux


cervantes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια απορια...

 

υπαρχει αντιστοιχο ημερολογιο του today σε λινουξ το οποιο να αποθηκευει τις σημαντικες ημερομηνιες σε αρχειο .xml οπως το today???

 

υπαρχει καμια αλλη ιδεα για το πως μπορω να χρησιμοποιησω το υπαρχον αρχειο .xml σε αλλη εφαρμογη? ειναι αρκετα κουραστικο να τις ξαναγραφω ολες απο την αρχη...

 

επισης, θα προτιμουσα να αποφυγω τη λυση του wine...

 

ευχαριστω εκ των προταιρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει και λέγεται eortologion

δυστυχώς δεν μπορώ να βρω αυτή την στιγμή από που κατέβασα αυτό που έχω

στο google βρήκα το http://www.kde-look.org/content/show.php/eortologion?content=62043

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκατεστησα τα screenlets αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω σωστα το eortologion. μολις το επιλεξω σαν θεμα τοτε το Karamba screenlet γινεται αορατο...

 

καμια συμβουλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εγκατεστησα αλλα μου εμφανιζει απλα ενα αδειο παραθυρο χωρις καμια πληροφορια...

 

διαπιστωσα οτι αν σε κονσολα πρωτα παω στον αντιστοιχο φακελο και μετα τρεξω το GUI.sh τρεχει μια χαρα αλλα αν δημιουργησω ενα launcer ή τρεξω απο κονσολα "sh programs/eortologion/GUI.sh" τοτε δεν λειτουργει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εγκατεστησα αλλα μου εμφανιζει απλα ενα αδειο παραθυρο χωρις καμια πληροφορια...

 

το superkaramnba ή to screenlet ?

 

Η καλύτερη λύση για μενα για το εορτολογιο ειναι rss screenlet όπως εχω κάνει εδώ :

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2161456&postcount=99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννουσα το screenlet. το rss screenlet δεν βολευει καθως δεν μπορω να προσθεσω διαφορα γενεθλια/επετειους που ειναι ο κυριως λογως για τον οποιο το θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...