Προς το περιεχόμενο

Για τα Ubuntu...


SirBlindness

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω κατεβάσει τα Ubuntu απο το site των Ubuntu και αυτό που θέλω είναι να μου προτείνετε κάποιο emulator για να διαβάζει τα .exe και αν ξέρει κάποιος από πού να κατεβάσω patches π.χ για mp3 για το photoshop 9 cs3 κλπ. ειδικά για το photoshop, γιατί το χρησιμοποιώ πολύ και είναι ίσως το μόνο που με σταματάει από το να τα εγκαταστήσω. Αν κάποιος-α ξέρει ας μου απαντήσει! Thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wine ειναι αυτο που ζητας αλλα δεν ειναι εγγυηση οτι θα σου λειτουργησει τα προγραμματα που θες. Αλλα το θεμα ειναι να μην χρησιμοποιεις windows προγραμματα καθως υπαρχει μεγαλο φασμα λυσεων στο linux, οσο για το photoshop υπαρχει η πολυ καλη λυση του GIMP το οποιο ειναι ηδη εγκατεστημενο στη διανομη σου. Αν θες να χρησιμοποιεις photoshop θα σου προτεινα να το κανεις αποκλειστικα στα windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wine αν και θεωρειτε ακομα σαν Beta προγραμμα,προσωπικη αποψη μου,ειναι να βρεις τροπο να βαλεις και την αγαπημενη σου εκδοση Windows ως Dual Boot για να τρεχεις και τις εφαρμογες που θελεις χωρις προβληματα και χωρις να ασχολεισαι 10 μερες για να περασεις ενα προγραμμα 1 Click Install σε Windows :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε βεβαια πιο μεγαλο partition στην ubuntu γιατι μην ξεχνας οτι τα προγραμματα εχουν dependancies και συχνα πιανουν αρκετο χωρο .Επισης καλο ειναι να περιοριζεις και τα windows σιγα σιγα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wine ειναι αυτο που ζητας αλλα δεν ειναι εγγυηση οτι θα σου λειτουργησει τα προγραμματα που θες. Αλλα το θεμα ειναι να μην χρησιμοποιεις windows προγραμματα καθως υπαρχει μεγαλο φασμα λυσεων στο linux, οσο για το photoshop υπαρχει η πολυ καλη λυση του GIMP το οποιο ειναι ηδη εγκατεστημενο στη διανομη σου. Αν θες να χρησιμοποιεις photoshop θα σου προτεινα να το κανεις αποκλειστικα στα windows

 

Γενικα το wine ειναι τρομερα unstable απο οτι ακουω απο αλλους που το εχουν βαλει ,και πολλες εφαρμογες που υποτιθεται οτι λειτουργουν ,ε υποτιθεται..Το gimp ειναι πολυ χρησιμο και ελαφρυ και μπορεις να φτιαξεις και να επεξεργαστεις τα παντα απο simple screenshot μεχρι fractals

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχέ, thanks blashyrkh (mighty ravendark?:P) ναί, και εγώ θέλω να τα αφήσω αλλά δεν χρησιμοποιώ μόνο εγώ το pc :eek: διστυχώς... αλλά του χρόνου μάλλον φοιτητής, οπότε θα πάρω laptop λαο θα το κάνω ότι θέλω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...