Προς το περιεχόμενο

Αδυνατον υπαρχει?


witch king

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβαζωντας ενα προγραμα στον υπολογιστη μου(ο οποιοσ ηταν ιος) ξαφνικα

σβινει ο υπολοιστης, στα windows δεν μπορω να μπω, οποτε κατεβαζω ενα linux live cd

και ναι μπορς να δω να αρχεια μου, που νομιζα οτι ειχα χασει

ομωσ επειδη προσπαθω να αποφιγω το format θελω να τρεξω ενα antivurus ή antispyware

που να το διβαζουν τα linux(χωρις εγκατασταση βεβαια) αλλα να μου βρει τον ιο στα windows

 

Παρακαλω μπορειτε να μου προτεινετε ενα freeware προγραμμα που μπορει να το κανει αυτο?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει περίπτωση να κόλησες κάποιο malware μέσω linux εκτός αν το έτρεξες με wine και αυτό αρκετά απίθανο. Κάτι άλλο έχεις κάνει αλλά μόνο εσύ γνωρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι ότι ο φίλος εδώ κάτι άλλο έχει κάνει και κρέμασε το pc του γιατί

1. Δεν υπάρχει περίπτωση να κατέβασε ιούς αν το έκανε θα γινόταν με επιλογή του από τα διάφορα site που έχουν τέτοια script

2. Δεν υπάρχει περίπτωση αφού κατέβασε κάποιο τέτοιο πρόγραμμα να έτρεξε μόνο του και να κατάστρεψε τα αρχεία του εκτός αν το έτρεξε μόνος του και αυτό μόνο μέσω wine

3. Kαι να το έτρεξε μόνος του δεν υπάρχει περίπτωση να κατάστρεψε τα αρχεία του αφού μόνο ως root θα μπρούσε να το κάνει

4. και να δουλεύει σαν root ένα windows script δεν μπορεί να καταστρέψει αρχεία του ubuntu. Aκόμα και σε αυτήν την απίθανη περίπτωση θα καταστρεφόταν μόνο η εγκατάσταση των windows. Γιαυτό μάλλον κάτι έχει κάνει στραβά που δεν έχει σχέσει με ιούς αλλά και που το ξερει μόνο αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για ποιο πραγμα μιλατε; Τι σχεση εχει το wine ;

Ο φίλος δεν ειχε linux. Windows εχει και κόλλησε ιο και κατεβασε live cd το ubuntu για να πάρει τα αρχεια του.

;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε witch king οπως σου προτεινε hiren's boot cd ο φιλος pisio θα επειμεινω και γω μονο και μονο για να καταλαβεις ποσο σημαντικο εργαλειο για τα παλιογουιντοους ειναι.οσοι περισσοτεροι,τοσο πιστικοτερο ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...