Προς το περιεχόμενο

thunderbird στο linux


disqualified

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο thunderbird μου εμφανιζει περιεργες συμπεριφορες, αρχιζει σιγα σιγα και τιγκαριε τη μνημη τον εχω δει ακομα και με 350ΜΒ, εχει παρατηρησει καποιος αλλος το ιδιο?

 

ειμαι με ubuntu hardy heron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου δημιουργει πρόβλημα νομιζω ειναι ενταξει

αφου θα βρει αδεια μνημη να μην την εκμεταλευτει; Αν είναι σαν τον firefox το ιδιο κι αυτός, οση βρει την παίρνει για παρτη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ χρησιμοποιώ Thunderbird σε Hardy Heron αλλά σε εμένα δεν έχει κολλήσει ακόμα και δουλεύει κανονικά

 

Δεν έχω όμως προσέξει πόσο μνήμη τρώει

 

Θα το κοιτάξω και θα σου πω

 

Τώρα είδα και τρώει 18MB μνήμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα στην αρχη τοσο τρωει αλλα ειχα φυγει απο το σπιτι και γυρισα και ηταν στα 900ΜΒ!!! κατι δεν παει καλα

 

Θα δοκιμάσω να το αφήσω και εγώ ανοιχτώ και θα σου πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα η έκδοση που υπάρχει τώρα μου κάνει κάτι περίεργα αλλά πολύ σπάνια. Το πιο περίεργο είναι ότι όταν επιλέγο κάποιο μύνημα δεν το εμφανίζει από κάτω για να το διαβάσω και μόνο με restart του προγράμματος επανέρχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα στην αρχη τοσο τρωει αλλα ειχα φυγει απο το σπιτι και γυρισα και ηταν στα 900ΜΒ!!! κατι δεν παει καλα

 

Έχεις χοντρό memory leak. Τόση μνήμη δε δικαιολογείται να χρησιμοποιεί σε καμμία περίπτωση φυσιολογικής χρήσης. Μήπως να αρχίσεις να απενεργοποιείς add-ons μέχρι να βρεις τον «ένοχο»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον τα 900mb δεν θα τα καταναλωνει ο thunderbird αλλα όλο το σύστημα. Αν είναι ο thunderbird τοτε υπαρχει οντως ενα «προβληματάκι»

 

πατα top και κοιτα το process του thunderbird πόση μνήμη πίανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σωστα προτεινε o parsifal αρχισα να απεγκαθιστω addons και τη δουλεια την εκανε ή το webmail ή webmail hotmail.

 

θα δοκιμασω να τα ξαναβαλω, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδια συμπεριφορα των συγκεκριμενων add-on ανακαλυψα και στα windows, το προβλημα παρουσιαστηκε προσφατα καθως τα χρησιμοποιουσα καιρο και δεν ειχα παρατηρησει κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω γραψει παραπανω ειναι ενα απο τα webmail ή webmail hotmail τα οποια χρησιμοποιουνται για pop σε λογαριασμους hotmail και τα οποια λειτουργουσαν μια χαρα και μου φανηκαν παρα πολυ χρησιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...