Προς το περιεχόμενο

Linux on PS2 ..παιζει?


blashyrkh+

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν απο καποιο καιρο ειχα ψαξει να βρω καποια διανομη για ps2 και τελικα ειδα πως υπαρχουν 2 βασικες η black rhino και ενα kit της sony με usb keyboard /mouse και ενα dvd

λειτουργικου που δεν θυμαμαι σε ποια διανομη βασιζεται.Λογω του οτι δεν ειχα και πολυ χρονο να ασχοληθω το αφησα και δεν εκανα τιποτα..Τωρα μου ξανακολλησε στο μυαλο λογω του οτι βοηθησα και ενα φιλο να βαλει linux στο ps3 (piece of cake)αλλα δεν ξερω αν αξιζει τν κοπο στο μηχανημα μου και τι θα χρειαστω εκτος απο το δισκακι της διανομης(black rhino) και ενα usb keyboard και mouse.Exει ασχοληθει κανεις με αυτο ,χρειαζεται και σκληρο δισκο εξωτερικο για να τρεξει απλα το λειτουργικο?(το ps3 εχει internal οποτε δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω)Αν ναι κανει καποιος οποιοσδηποτε δισκος αρκει η πρεπει να ειναι δικος του αρα πρεπει να αγορασω?Τελος γινεται να εγκαταστησω αλλη διανομη στο ps (slackware για παραδειγμα ) η θα το καταστρεψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως δεν αξίζει να τα βάλεις πάνω στο ps2... πολλές μοντίφες και έξοδα και κατα την άποψη μου καλύτερα θα ήταν να βάλεις έναν δίσκο και μετά να του βάλεις το hdd loader να παίζεις τα iso σου ( που νόμιμα κατέχεις πάντα ) απ' εκεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...