Προς το περιεχόμενο

Compiz Fusion και σε Windows


pisio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δείτε το link

 

http://www.cubedesktop.com/

 

Είναι η αντιγραφή του compiz fusion για τα windows :mad:

 

Κοστίζει 10?. Το κατέβασα απο περιέργεια να δώ πως είναι. Μπροστά στο αληθινό compiz δεν πιάνει μία :-)

 

Μνήμη που είδα έτρωγε 45Μbyte

 

βρείκα και κάποια βίντεος στο youtube

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις την microsoft.Αλλά το χαζό είναι ότι αντί να προσθέση στα mswin ένα bash ή κάτι πιο δυνατό από το dos αντιγράφει το compiz.Αυτό κι αν είναι χαζομάρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις την microsoft.Αλλά το χαζό είναι ότι αντί να προσθέση στα mswin ένα bash ή κάτι πιο δυνατό από το dos αντιγράφει το compiz.Αυτό κι αν είναι χαζομάρα??

Δεν νομίζω να έχει να κάνει κάτι με τη microsoft αυτό το πρόγραμμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μην κατάλαβα καλά νόμιζα ότι η microsoft έφτιαξε αυτό το πρόγραμμα αντιγράφοντας το compiz.Sorry αλλά ίσως να μην κατάλαβα καλά.Αν κάνω λάθος πείτε μου παρακαλώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ....το πρόγραμμα αυτό δεν έχει καμία σχέση με την μικρομαλακή. Eχει ξεκινήσει πάνω από ένα χρόνο πριν... Υπάρχουν μάλιστα και άλλες προσπάθειες για να εξελιχθεί η επιφένεια εργασίας και γενικά ο τροπος λειτουγίας στα παράθυρα.

Επέιδή το θέμα το παρακολουθούσα στο παρελθόν, στην προσπάθειά μου να κάνω ένα πισι που αναγκαστικά είχε παράθυρα ....εεμμμ.... να μη μου θυμίζει οτι έχει παράθυρα (μεσω litestep κτλ), πρέπει να πω ότι μέχρι τότε όλές προσπάθειες ήταν χάλια, συμπεριλαμβανομένου και του cubedesktop. Αυτό που βλέπω τώρα ως τελευταία έκδοση είναι κάτι πολύ περισσότερο εξελιγμένο και ναι φαίνεται να κοπιάρει το compiz.

Μακάρι να δουλέυει καλά και να δινει πλήρεις δυνατότητες 3d desktop στα Windows, αν και δεν το νομίζω (δεν έχω σύστημα για να το δοκιμάσω). Αυτό θα είναι καλό και για το λινουξ καθώς θα πάψει να είναι ο μοναδικός αντιπρόσωπος και ο αποκλειστικός διανομέας του 3d desktop (o νοών νοείτο).

 

hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά αυτό το project μόνο τον κύβο δεν έχει; Τι θα κάνω, θα γυρίζω συνέχεια τον κύβο; Έχει κάτι άλλο από 3d desktop εκτός του κύβου;

Πάντως, ό,τι και να γίνει στα windows, ό,τι απομιμήσεις και να γίνουν, δεν πρόκειται να καταφέρει τίποτα. Και ο λόγος είναι απλός. Γιατί τα Windows δεν έχουν window manager. Ένα s στο τέλος πώς κάνει τη διαφορά ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε το link

 

http://www.cubedesktop.com/

 

Είναι η αντιγραφή του compiz fusion για τα windows :mad:

 

Κοστίζει 10?. Το κατέβασα απο περιέργεια να δώ πως είναι. Μπροστά στο αληθινό compiz δεν πιάνει μία :-)

 

Μνήμη που είδα έτρωγε 45Kbyte

 

βρείκα και κάποια βίντεος στο youtube

 

 

 

 

μπλιαχ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα αυτό δεν είναι απο την MS.

 

DIMITRISG έχεις δίκιο :-)

 

Δεν έχει όλες τις δυνατότητες απο το Compiz Fusion :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα αυτό δεν είναι απο την MS.

 

DIMITRISG έχεις δίκιο :-)

 

Δεν έχει όλες τις δυνατότητες απο το Compiz Fusion :-)

sorry τότε λάθος μου.

 

μπλιαχ....

συμφωνώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...