Προς το περιεχόμενο

απο χθες δε μου δειχνουν τον καιρο τα applets


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως συμβαινει και σε σας; τα screenlets και τα superkaramba απο χτες δεν μου δειχνει τον καιρό. No information available. σαν να μην εχω συ δεση στο ιντερνετ. Η συνδεση μου δουλευει κανονικα και άλλα screenlets εχουν συνδεση με το ιντερνετ

 

εδιτ: δουλευει το superkaramba που μπορω να διαλεξω την πηγη Accuweather , to weather.com δεν μου εμφανιζει τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως συμβαινει και σε σας; τα screenlets και τα superkaramba απο χτες δεν μου δειχνει τον καιρό. No information available. σαν να μην εχω συ δεση στο ιντερνετ. Η συνδεση μου δουλευει κανονικα και άλλα screenlets εχουν συνδεση με το ιντερνετ

 

εδιτ: δουλευει το superkaramba που μπορω να διαλεξω την πηγη Accuweather , to weather.com δεν μου εμφανιζει τον καιρό.

 

Μία απ' τα ίδια!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα δεν μου δουλευει το αναλογο addon του firefox. Ειπα οτι χαλασε και το βγαλα :(

 

Μαλλον θα πηρε κανεναν server μαζι του το τσουναμι εκει στην Ινδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε η λύση ! Για παράδειγμα στο δικό μου το clearweather

στο /usr/share/screenlets/ClearWeather/ClearWeatherScreenlet.py

προσθέτουμε το &link=xoap

urlopen('http://xoap.weather.com/weather/local/'+self.ZIP+'?cc=*&dayf=10&prod=xoap&link=xoap&par=1003666583&key=4128909340a9b2fc&unit='+unit).read()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειναι οι ρυθμίσεις του clear weather? Ειχα φτιάξει να εμφανίζονται 3 applet του clearweather αλλά τώρα θέλω να εμφανίζετε μόνο ένα. Δεν μπορώ όμως να βρώ πως το αλλάζω αυτό όποτε κάνω start μου εμφανίζονται και τα 3. Εχω διαγράψει και τον κρυφό φάκελο στο home αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...