Προς το περιεχόμενο

Amarok 2 Καιρός για δοκιμές :)


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

songbird για μένα αν και κατά την γνώμη μου πρέπει να του αλλάξεις το theme του αλλά και να βάλεις μερικά plugin από τα πολλά που υπάρχουν. Φοβερός player και έχει τα πάντα που μπορείς να ζητήσεις από κάποιο πρόγραμμα του είδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχει. Το κατεβάζεις από το official site κάνεις αποσυμπίεση το αρχείο που κατεβάζεις και μετά μπαίνεις στον φάκελο που έχει δημιουργηθεί και κάνεις διπλό κλικ στο αρχείο songbird και τρέχει.

Μπορείς να φτιάξεις και μια συντόμευση στα μενού σου για το πρόγραμμα με εντολή την διαδρομή του αρχείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μπήκε ο αγαπημένος Amarok 2 στο debian testing!!!

Τι χαρά και αυτή!

NOOOOOOOT!

Δεν μου δείχνει τα metadata από τους σταθμούς που ακούω, δεν μου παίζει τα mp3 μου.

Θέλω πίσω τον παλιό καλο amarok, πως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφαιρεσεις τον νεο amarok με autoremove, θα βαλεις ενα repo απο stable, apt-get update, και θα τον βαλεις απο το stable με "apt-get install -t stable amarok" και μετα θα βγαλεις το repo του stable.

 

Θυμαμαι οτι ο amarok ειχε ενα προβλημα με τα metadata στην εκδοση 2 που το φτιαξανε προσφατα. Για τα mp3 μηπως παιζει κατι με τα backends (phonon, xine κλπ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο amarok2 πρέπει να είναι το μεγαλήτερο αποτυχημένο upgrade στην ιστορία του ελεύθερου λογισμικού... Κάποτε ήμουν φανατικός του amarok και μου ήταν απίστευτο που ένα τέτοιο πρόγραμμα ήταν ελεύθερο λογισμικό.

Μετά οι λαθασμένοι σχεδιασμοί από τους developer του φέραν την κατάσταση εδώ που είναι τώρα. Εύχομαι να ξανακάνουν γρήγορα τον amarok έναν χρηστικό audio player γιατί πλέον έχουν χάσει τελείως το έδαφος από τον ανταγωνισμό(songbird)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε ο αγαπημένος Amarok 2 στο debian testing!!!

Τι χαρά και αυτή!

NOOOOOOOT!

Δεν μου δείχνει τα metadata από τους σταθμούς που ακούω, δεν μου παίζει τα mp3 μου.

Θέλω πίσω τον παλιό καλο amarok, πως;

 

δοκιμασες τον Amarok 2.1.80?

necr3z1cniqn8kdeiseu_thumb.png

muwtsz87c931sfewsz2o_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βάλουμε αυτόν τον amarok πρέπει να έχουμε kde 4.3 (τουλάχιστον από αυτά λέει ότι εξαρτάται στο debian).

Ούτε σε εμένα παίζει τα mp3. Απογοήτευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...