Προς το περιεχόμενο

Amarok 2 Καιρός για δοκιμές :)


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα ανέβασαν στο kubuntu ένα νέο repository για όποιον θέλει να εγκαταστήσει και να παρακολουθήσει την ανάπτυξη του amarok 2. Η πηγή έχει την ονομασία Neon

 

Neon.png

 

Neon is our shiny new nightly builds service for Amarok. Neon makes it easy to follow development of Amarok by regularly providing packages for you to install.

It is set up to be usable alongside your stable version. Even though we try to keep your data secure, you should be aware that Neon is providing mostly unreleased and untested software, which might as well eat your system. Neon is intended to be used by everyone who wants to help us find bugs, keep track of development, join development or just wants to live on the bleeding edge. It is not intended to be used instead of a stable and full featured Amarok.

 

Για περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

http://amarok.kde.org/en/node/482

 

Ηδη έχω αρχίσει την εγκατάσταση και θα πω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πρώτες εντυπώσεις...

Είναι ακόμα τελείως alpha και στα πρώτα του βήματα. Του λείπουν αρκετά πράγματα και δεν είναι φυσικά για να τον έχεις σαν κυρίος player αλλά μόνο για να παρακολουθείς την ανάπτυξή του. Τράβηξα και δύο pic δείτε εδώ

 

67937158ux6.th.png

 

v1vg4.th.png

 

Από το ύφος του μάλλον προορίζετε για χρήση σε kde4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να μην είναι βαρύς και αυτός. τον λατρεύω τον amarok και τις λειτουργίες του, τον χρησιμοποιώ σαν main mp3 player σε gnome, αλλά από βάρος άλλο τπτ :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω γιατί καθε μέρα update γίνονται . Την μια μέρα εκεί που δεν υπήρχαν τα κουμπιά στην επόμενη μετά από ένα update είχαν εμφανιστεί. Είναι αρκετά alpha ακόμα και σε ρευστή κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να μην είναι βαρύς και αυτός. τον λατρεύω τον amarok και τις λειτουργίες του, τον χρησιμοποιώ σαν main mp3 player σε gnome, αλλά από βάρος άλλο τπτ :S

 

Δεν μου φαίνεται "βαρύς". Στον Pentium III @ 900 MHz και 512 mbytes RAM μια χαρά νομίζω ότι παίζει χωρίς να με επηρεάζει στις άλλες εργασίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Amarok rulez!

Ο καλύτερος audio player όλων των εποχών, στο καλύτερο DE όλων των εποχών , στο καλύτερο OS όλων των εποχων...

 

Εχμ...μήπως το παρατράβηξα? :-D :P

 

Αναμένω την stable με ανυπομονησία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πλέον έχουμε φτάσει στην alpha 2 του amarok 2 και η εικόνα του player έχει αρχίσει να ολοκληρώνετε. Να ξεκινήσω από τα σημεία που χρειάζονται βελτιώσεις η καλύτερα από τα πράγματα που θα μπουν σε μελοντικά update. Kαθημερινά πάντως παίρνω update που προσθέτουν νέες δυνατότητες στον amarok. Μέχρι στιγμής δεν δουλεύουν σωστά το cover search, δεν υπάρχει ένας μίκτης για την σωστή απόδοση της μουσικής, η μουσική συλλογή δεν εμφανίζετε μετά το scan στο playlist. Το interface του πάντως έχει αλλάξει ρυζικά και νομίζω προς το καλύτερο αλλά αυτή η εικόνα δεν νομίζω να είναι και η τελική. Δείτε εδώ μια pic

 

amarokfw8.th.png

 

Υπάρχει δυνατότητα να προσθέσουμε στην κεντική μπάρα διάφορα widget όπως για τους στοίχους για πληροφορίες από wikipedia κτλ. Aλλά και αυτό μέχρι στιγμής δεν δουλεύει τόσο σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εχουν αγχωσει με τις beta δεν ξερω τι θα δουλευει και τι όχι

πρωτα ειχαμε την επιλογη επάνω αριστερα το context για γενικές πληροφοριες του κομματιου τωρα δεν βρισκω τα μενου μου και δεν ξερω πως βαζουμε τους στοιχους αυτόματα. εχει ενα plasmoid αλλα ειναι αρχη ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα βγήκε η alpha 2 έκδοση του amarok. Ακόμα έχει αρκετά προβλήματα. Μου έκανε διάφορα κρασαρίσματα σε αρκετές στιγμές ενώ ακόμα είναι ασταθές και αρκετά αργό στην απόκρισή του. Ακόμα η διαχείριση των διάφορων widget δεν δουλεύει σωστά. Για άλλη μια φορά νομίζω οτι χρειάζετε πολύ δουλειά το πρόγραμμα. Και μια φώτο εδώ

 

amarokmi2.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς και εγώ αυτήν την εντύπωση έχω. Εχει ακολουθήσει γενικά το ύφος του kde 4 αλλά νομίζω είναι νωρίς να το κρίνουμε γιατί η εμφάνιση του αλλάζει από μέρα σε μέρα. Εχω προσθέσει μια πηγή που παρακολουθεί καθημερινά την ανάπτυξη του προγράμματος και τα πάντα είναι ακομα ρευστά. Νομίζω ότι η τελική έκδοση εμφανισιακά δεν θα έχει και μεγάλη σχέση με αυτήν εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...