Προς το περιεχόμενο

vista+linux=???


evansdr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε τωρα να εξηγησεις σε καποιον που απλως εντυπωσιάζεται απο καποια εφφε ενος gui την δυναμη του unix....

Οτι να ναι...

 

Σορρυ φιλε μου που δεν γενηθηκαμε Linouxαδες!!!

 

Κι εσυ που εισαι γνωστης γτ δεν μου απαντας???

 

ο σκοπος αυτου του forum, αυτος ειναι... και πολλοι αλλοι λογοι βεβαια!

 

δηλ γνωμη σου ειναι οτι πρεπει να ειρωνευεσαι τους καινουριους χρηστες του Linux ή να

 

τους ενθαρρυνεις-συμβουλευεις?

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ chek2fire, φαινεται να ξερεις αρκετα απο Linux!

 

Ubuntu 8.04 & Compiz

 

Μπορεις να εξηγησεις λιγο τι ειναι Compiz???

 

και

 

εχω κατεβασει το ubuntu-8.04-desktop-i386

 

το εχει μεσα το Compiz???

 

Thanks!

Πολύ αναλυτικό για το compiz και τις ρυθμίσεις του. ;)

http://vistakiller.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, τι ειναι αυτο που εντυπωσιάζει στο linux? το compiz

τι ειναι αυτο που οι windows users βλέπεουν και τους τρέχουν τα σάλια για linux? το compiz

Εχω δει ασχετους απο πληροφορικη , αντε λίγο χρηστες windows που να βλεπουν σε οθονη το compiz και να λένε : τι είναι; linux;

 

αρα : ο καλυτερος αντιπροσωπος του linux ειναι το compiz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον συνονοματο προλαλίσαντα με μια απλή διαφορά.... δεν είναι το compiz o καλύτερος αντιπρόσωπος του λινουξ. Δυστυχώς για το λινουξ, το λίνουξ είναι ο μοναδικός αντιπροσωπος και αποκλειστικός διανομέας του compiz. ΚΑι ο νοών ....εεεε....νοείτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον συνονοματο προλαλίσαντα με μια απλή διαφορά.... δεν είναι το compiz o καλύτερος αντιπρόσωπος του λινουξ. Δυστυχώς για το λινουξ, το λίνουξ είναι ο μοναδικός αντιπροσωπος και αποκλειστικός διανομέας του compiz. ΚΑι ο νοών ....εεεε....νοείτο

 

Γιατι δυστυχώς??Οκ συμφωνώ ότι καλό θα ήταν όποιος ξεκινάει να ασχολίται με linux να το κάνει επειδή θέλει να ασχοληθεί και να μάθει αλλά αυτοί που θα ξεκινήσουν έτσι είναι λίγοι.Νομίζω όμως οτι δεν έχει τόσο σημασία το γιατί ξεκινάς να ασχοληθείς με κάποιο λειτουργικό όσο το πως θα το χρησιμοποιήσεις όταν πια θα το έχεις μάθει.Άλλωστε όταν πας να πείσεις κάποιον ότι το linux αξίζει εκτός απο τα γνωστά επιχειρήματα (σταθερό,δεν έχει ιους κλπ) νομίζω οτι όλοι χρησιμοποιούν και το compiz.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικά plugins είναι και χρηστικά , όπως το expo το scale το Shift Switcher που το εκλεψαν στο aero και καλα με το μοναδικο αυτο plugin τα vista πλασαρονται σαν 3d desktop !!

και φυσικά το fire. φτιαχνεις μια καρδιά με φωτιά, και το πρωι που παει η κοπέλα σου στο pc το βλέπει και ερωτευεται το compiz και σου κάνει την ζωη ευκολότερη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ chek2fire, φαινεται να ξερεις αρκετα απο Linux!

 

Ubuntu 8.04 & Compiz

 

Μπορεις να εξηγησεις λιγο τι ειναι Compiz???

 

και

 

εχω κατεβασει το ubuntu-8.04-desktop-i386

 

το εχει μεσα το Compiz???

 

Thanks!

 

Το έχει μέσα το compiz. Αν δεν θέλεις να κάνεις κανονική εγκατάσταση δοκίμασε να το εγκαταστήσεις μέσω wubi και να το δοκιμάσεις με αυτόν τον τρόπο. Οσο για τα εφέ και για το σετάρισμα του δες εδώ

 

http://vistakiller.blogspot.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχει μέσα το compiz. Αν δεν θέλεις να κάνεις κανονική εγκατάσταση δοκίμασε να το εγκαταστήσεις μέσω wubi και να το δοκιμάσεις με αυτόν τον τρόπο. Οσο για τα εφέ και για το σετάρισμα του δες εδώ

 

http://vistakiller.blogspot.com/

 

Ευχαριστώ!

 

Ειμαι καινουριος σε Linux OS και πιστευω οτι θα μεινω ευχαριστημενος!

 

(οχι μονο απο τα 3d γραφικα)

 

Θα το βαλω και θα σου πω εντυπωσεις!

 

Τα χρεισιμοποιεις καιρο τα ubuntu 8.04???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ φιλε μου που δεν γενηθηκαμε Linouxαδες!!!:lol:

 

Κι εσυ που εισαι γνωστης γτ δεν μου απαντας???

 

 

 

 

Γιατι παρα πολυ απλα αν βαλεις την λεξουλα compiz σε μια μηχανη αζαζητησης στο net θα βρεις περιπου 3.540.000 αποτελεσματα....

 

Φιλικα παντα:-)

 

 

Ψαχτο πρωτα στο google σαν ανθρωπος και αν δεν λυσεις καποια απορια σου τοτε γιαυτο ειναι τα forum.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι παρα πολυ απλα αν βαλεις την λεξουλα compiz σε μια μηχανη αζαζητησης στο net θα βρεις περιπου 3.540.000 αποτελεσματα....

 

Φιλικα παντα:-)

 

 

Ψαχτο πρωτα στο google σαν ανθρωπος και αν δεν λυσεις καποια απορια σου τοτε γιαυτο ειναι τα forum.!!

 

Ok φιλος!

 

Thanks!

 

Εγω αρχισα να ρωταω γτ μεσα απο το forum ενημερώνωμε για Linux:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...