Προς το περιεχόμενο

Konqueror για default browser


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι αλλα μην ξεχνας πως εχουμε καλοκαιρι 2009 και εχει περασει ακόμα και η άνοιξη (spring) :lol:

 

Personally, εχω βρει τον παραδεισό μου στον συνδιασμο του konqueror, ιντερνετ και διαχειριστης αρχειων. Μου προσφερει καταπληκτική ταχυτητα, σχεδον ειναι μονιμως ανοιχτος γιατι εξυπηρετει τις περισσοτερες απο τις αναγκες μου. Βεβαια o firefox παραμενει απαραιτητος για ορισμενες ιστοσελίδες που δεν τα πανε καθολου καλα ομολογω με τον konqueror.

 

Οπως και να χει σου προτεινω να περασεις σε KDE4 και εννοειται με εγκατασταση της 2009,1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει χρησιμοποιήσει ποτέ custom stylehseets για αλλαγή της εμφάνισης των ιστοσελίδων; Σκεφτόμουν κάτι σε σκούρα χρώματα για νυχτερινό browsing. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι είναι πολύ κουραστικό το λευκό φόντο όταν δεν υπάρχει φωτισμός στο δωμάτιο/μπαλκόνι.

Βέβαια δεν είναι χαρακτηριστικό του konqueror αυτό και ίσως θα έπρεπε να ποστάρω σε άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μπορείς, αλλά το θέμα είναι ποιο είναι αυτό που θα ταιριάζει αρμονικά με τα υπόλοιπα χρώματα του window manager και θα είναι και ευχάριστο στην πλοήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οποιος δεν με πιστευει να το δοκιμασει.

Βγαζωντας την javascript, ο konqueror γινεται ο γρηγορότερος browser που εχω δει ποτε μου.

Αν διορθωσουν την javascript δεν τον φτανει ουτε ο Chrome σε ταχυτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παιζουν βιντεο βεβαια δοκιμασα να θεσω τον kmplayer στα shockwave flash αλλα τιποτα πριν το βιντεο βγαινει μυνημα με javascript

επισης γνωριζουμε τι γινεται με socks και konqueror?(tor privoxy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγραψα..αλλα με το που ανοιγει η σελιδα βγαζει μυνημα για javascript.

εσυ δηλαδη εχεις απενεργοποιημενο το javascript και μπαινοντας σε μια σελιδα βλεπεις βιντεο μεσω kmplayer?

για tor privoxy γνωριζεις?βγαζει μυνημα οτι δεν ειναι httpproxy o tor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενεργοποιημενη την javascript

 

με privoxy δεν γνωριζω , παλαιοτερα ειχα προσπαθησει να στησω το tor αλλα δεν τα ειχα καταφερει (οχι ειδικα με konqueror αλλα γενικα στο linux)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αλλες εφαρμογες μπαινει σχετικα ευκολα και βεβαια στον firefox με το torbutton προσθετο αλλα στον konqueror οσο κοιτουσα τις ρυθμισεις του δεν βρηκα τιποτα σε socks..βλακεια να μην γινεται

βεβαια εχει μια επιλογη που κρυβει τελειως την ταυτοτητα του λειτουργικου και του περιηγητη ιστοσελιδων αλλα οχι βεβαια την ip..

και κατι αλλο ετρεξα τον konqueror σαν υπερχρηστης για να σβησω τις <<χαζομαριτσες>>KDE , MIDNIGHT , DEVICES αλλα στον κανονικο τις κραταει..πως φευγουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...