Προς το περιεχόμενο

Konqueror για default browser


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

της έβαλα opera

τα σπαει

 

πιο συμβατος απο τον konqueror στα sites της microsoft και δεν εχει κρασαρει (ακόμα) στο youtube !

 

Σημειωση: εβαλα opera 9.50 και ειχε προβλημα το flash δεν έπαιζε και κατεβασα την 9.51 απο το site του opera και δουλευει οκ

 

Εγω παραμενω στον konqueror αλλά όποιος εχει προβληματα συστήνω τον opera 9.51

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κι εγώ βρήκα πιο σταθερό τον όπερα. Ο φιρεφοξ κρασάρει πολύ συχνά.

 

Ο λόγος που δεν μετέβηκα οριστικά στον όπερα είναι το γεγονός ότι όταν συγχρονίζω τα μπουκμαρκς μεταξύ windows-linux κάθε φορά προστίθενται τα by default bookmarks που σου βάζει την πρώτη φορά στην εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

εδω και μερικες μερες οταν ανοιγω ενα link απο άλλη εφαρμογη, πχ akregator, αντι να μου ανοιγει το link σε νεα καρτέλα μου το ανοιγει σε νεο παράθυρο.

Διορθώνεται; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πολύ βολικό χαρακτηριστικό του firefox είναι η αναζήτηση κειμένου μέσα σε μια σελίδα, με το πεδίο που βγάζεις στο κάτω μέρος.

Στον konqueror μέχρι τώρα έπρεπε να εμφανίζω το παράθυρο αναζήτησης με CTRL+F. Πλέον ανακάλυψα πως πληκτρολογώντας / και μετά τη λέξη που θέλω κάνει αναζήτηση στη σελίδα και βρίσκει την πρώτη λέξη. Μετά με F3 βρίσκω και τις υπόλοιπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά συγκεκριμένα. Στα καλά καθούμενα πατάς το / και γράφεις. Θα δεις στο αριστερό μέρος της status bar τη λέξη που πληκτρολογείς.

 

finday8.th.jpgthpix.gif

 

Εδώ π.χ είχα πληκτρολογήσει /topo στα καλά καθούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά συγκεκριμένα. Στα καλά καθούμενα πατάς το / και γράφεις. Θα δεις στο αριστερό μέρος της status bar τη λέξη που πληκτρολογείς.

 

finday8.th.jpgthpix.gif

 

Εδώ π.χ είχα πληκτρολογήσει /topo στα καλά καθούμενα.

 

καταπληκτικό astuce !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...