Προς το περιεχόμενο

Konqueror για default browser


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Υπερπρογραμμα ο konqueror, αλλα δεν μπορω να βαλω το flash μεσα, μπαινει δηλαδη, αλλα σε πολλα sites δειχνει τα μισα...(μπορει να κανω κι εγω κατι λαθος, δεν ξερω) αλλα αν δουλευε καλα... kde μονο και μονο για αυτο το προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

[...]

Όσον αφορά στα extensions, ναι, δεν είναι τόσο επεκτάσιμος όσο ο firefox. Απ' την άλλη πλευρά δε μου έχει λείψει κάτι. Μακάρι όμως να υλοποιηθεί κάποια στιγμή στο KDE4 μια πρόταση που είχε γίνει για να είναι ruby ή python-scriptable ο konqueror· μετά θα είναι παιχνιδάκι να γράψει κανείς extensions 10 φορές καλύτερα από αυτά του firefox ;-).

 

 

Εδώ έχει ένα άρθρο σχετικά:

http://the-user.org/post/writing-konqueror-plugins-with-ruby

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους εφτιαξα το flash και δουλευει σχεδον αψογα ο konqueror

(στο hotmail δεν μπαινει, αλλα δε φταιει ο konqueror, στο yahoo δεν βγαζει την κανονικη σελιδα, και δεν ανοιγει κατευθειαν tube videos, αλλα το youtube δεν εχει προβλημα).

 

(Κανουμε install το flashplugin, και μετα παμε στον konqueror, Settings --> Plugins, παμε στο tab "Plugins" και κανουμε "scan for plugins" , και μετα apply. Επισης αν εχουμε προβλημα να μπουμε στο yahoo mail, τοτε παμε στο Browser Identification και ξεκλικαρουμε τα παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Τον δοκιμασα και εγω αλλα εχω καποια μικροπροβληματα, οταν παω να βαλω password και codename στα "κουτακια" σε διαφορες σελιδες ητε δεν μπορω να κανω κλικ η δεν μπορω να πληκτορογισω.

 

Τι να παιζει αραγε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις βαλει την webkit πρωτη

post-153295-0-08323400-1312190413_thumb.png

η khtml ειναι πολυ αργη και προβληματικη

σε μερικα <ιδιοτροπα> σαιτ μπορει να χρειαστει να αλλαξεις την ταυτοτητα του konqueror

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις βαλει την webkit πρωτη

post-153295-0-08323400-1312190413_thumb.png

η khtml ειναι πολυ αργη και προβληματικη

σε μερικα <ιδιοτροπα> σαιτ μπορει να χρειαστει να αλλαξεις την ταυτοτητα του konqueror

Οχι δεν το εχω :cry: , πως το βαζω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...