Προς το περιεχόμενο

Το insomnia στην ET1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θα πω και γω την άποψη μου ως θεατής και μόνο:

-Ο Paredwse ήταν ψιλοαμήχανος+νευρικός(αν και δεν φαινόταν άσχημα αυτό) + στην αρχή κυρίως δεν ήξερε τι να πει, και μόνο συμφωνούσε με τον παρουσιαστή λέγοντας αυτονόητα πράγματα.Επίσης πολύ μαζεμένος (κλεισμένος σε ένα καβούκι :)) και δεν μάρεσε το πόδι που έφτανε μέχρι την μασχάλη...

-Ο The Edge, για μένα έρχεται τρίτος ως παρουσία στην εκπομπή.Κόμπλαρε πάααρα πολύ λέγοντας συνέχεια Εεεε, εεε εεε χωρίς στο τέλος να έχει πει κάτι ουσιαστικό.(να φανταστείς δυσκολεύτηκε να εξηγήσει τον διαχειριστικό ρόλο των 30) Αφού σε μια φάση τον διέκοψε ο παρουσιαστής γιατί η εκπομπή θα πήγαινε μέχρι το πρωί και το νόημα θα ήταν το "εεε".Απορώ και με κάποιους που θεώρησαν ότι ήταν καλύτερος από όλους επικεντρώνοντας κυρίως σε χαζά κριτήρια (πχ εμφάνιση , πάχος) Η εκπομπή λέγεται Ψηφιακή Ελλάδα και όχι καλλιστεία ανδρών 2008.Σημασία έχει με λίγα λόγια η σκέψη και η ευράδεια λόγου...

-Ο Hal9000 για μένα ήταν ο καλύτερος, διαφωνώ με όσους λένε ότι ήταν αγχωμένος, ίσα ίσα πιστεύω ότι "φαινόταν" ως ο πιο χαλαρός από όλους απαντώντας ουσιαστικά με ηρεμία και χωρίς κομπλαρίσματα (σημαντικό!).Απαντούσε στην ερώτηση και αναφέροντας και κάποια πράγματα ακόμα χωρίς "απλά να συμφωνεί με τον παρουσιαστή".Number1 από μένα.

 

Sorry για τον ρόλο του κριτή που πήρα (δεν μου ταιριάζει, ούτε μου αρέσει αλλά και ούτε συνηθίζω να τον έχω) αλλά μια φορά βγαίνουν τέτοια βίντεο στην TV.

 

Επίσης, καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να βγαίνει κάποιος στην τηλεόραση.Έτσι συνειδητά η κριτική μου είναι αυστηρή αλλά χαρακτηρίζει την παρουσία των καλεσμένων στην εκπομπή αυτή και μόνο.Δεν σημαίνει κάτι περισσότερο δηλαδή για τους ανθρώπους.

 

αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο διάολο. Τελικό CL μετέδιδαν; Πόσες κάμερες είχε στη γύρα;

 

Ρε σκύλο τι μούφες λες για παρεδωσε πληροφοριών κτλ. Πες αγόρι μου οτι σου έχει μείνει αμανάτι απο όταν μπαινοέβγαινες στα gay BBS :P

εκει τον γνώρισες ? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλή φάση. Ο paredwse μου θύμισε σαν παρουσιαστικό έναν κλειδαρά στη γειτονιά μου, και περιττό να αναλύσω το προσωπικό σοκ που έφαγα όταν τον είδα.

Αν το 'χει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες...:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια-αν και δεδομενης της συμμετοχης μας ειναι γνωστη η εκτιμηση και η προτιμηση στο χωρο-για την προσπαθεια στο συνολο της στο Ιnsomnia, και ενα επιπλεον μπραβο για την εμφανιση στην τηλεοπτικη εκπομπη προς ενημερωση.

Εκτιμω επισης και την προσπαθεια που καταβαλεται τηλεοπτικως-εστω σε τοσο περιορισμενη κλιμακα- για την καλυτερη κατανοηση του ψηφιακου κοσμου, ειδικως σε μια περιοδο που ο κυριαρχος τονος ειναι το ξεκατινιασμα και η ποταπιλα στο μεγαλειο τους.

Δεν τρελαινομαι για τον παρουσιαστη, αρκετες φορες με ενοχλει ενα πατροναριστικο που βγαζει, του τυπου, τωρα_θα_τα_πω_αργα_για_να_ τα_καταλαβετε, καθως και η υπερπροθυμια του οταν εκφραζεται με ατακες οπως: 24/24 ανοιχτο το Insomnia.

Τους τρεις εκπροσωπους τους βρηκα συμπαθεστατους, ελαφρως αμηχανους στην αρχη, αλλα ο καθενας με τον τροπο του και το υφος του εδωσε το στιγμα του. Απο εκει και μετα το πως ειναι ο καθενας εμφανισιακως γιατι να ενδιαφερει, γκομενες θα τους πιασετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα πριν λίγο την εκπομπή. Για κάποιο λόγο δεν μου έβγαλε το thread στα new posts

ή απλά δεν το είδα... Ευτυχώς ενημέρωσε ο αδερφός μου. Τον έχω μυήσει κι αυτόν.

 

Nομίζω δεν χρειάζεται να κρίνουμε πώς ήταν ο

Hal9000, ο paredwse και ο edge. Μια χαρά είσασταν παιδιά.

Άντε και vidcast section τώρα που πήρατε το βάπτισμα.

 

Όσο για την εκπομπή θα ήθελα μια πιο ολοκληρωμένη παρουσίαση της κοινότητας,

περισσότερο μιλούσε ο Βασιλάκος παρά τα παιδιά.

Βέβαια ο κόσμος που την είδε λογικά θα μπήκε στο site και θα κατάλαβε ότι δεν

είναι ένα δικτυακό helpdesk με ερωτήσεις και απαντήσεις και απαντητικό team τους

διαχειριστές. Είναι μια ουσιαστική πηγή ενημέρωσης και ψυχαγωγίας σε πολλούς

τομείς και όχι μόνο σε ότι έχει σχέση με τους υπολογιστές. Δεν πειράζει μωρέ κάτι

ήταν κι αυτό το λίγο.

 

Πραγματικά χάρηκα που σας είδα και "live" μετά από τόσα χρόνια που είμαι μέλος.

 

Καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνετε.

Το insomnia και τα μάτια σας... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε 30 υπευθηνους και τον lucifer για τις πετσετες

 

 

παντως παρεδωσε μου θυμιζεις καποιον που μου την σπαει απιστευτα, αλλα ευτιχως σαν ανθρωποι δεν εχετε σχεση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πρόλαβα :cry:. Σας παρακαλώ, όποιος μπορεί, ας το ανεβάσει.

Απ οτι βλεπω η Δημοκρατια του Insomnia εδρασε και παλι.

Το επομενο βιντεο θα ειναι με paredwse και hal στο γυμναστηριο να χτυπιουνται και εμφανιση στην εκπομη swan,μεταμορφωμενοι πλεον.

ok παιδια το βρηκα (αντιστοιχο):http://www.youtube.com/watch?v=ajtfJKwTvzI&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...