Προς το περιεχόμενο

Ο LaserPrinter δεν παίρνει τα χαρτιά ένα-ένα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...αλλά πολλά μαζί!

 

Αυτό μου συμβαίνει με τον HP LaserJet 4000, τον HP LaserJet 2100 αλλά και τον ΗP LaserJet 4 Plus.

Tα φάγανε τα ψωμιά τους; Άλλο πρόβλημα δεν έχουν και τυπώνουν εξαιρετικά καθαρά.

 

Υπάρχει κανένας καλός και όχι ακριβός μάστορας;

Ηelp!:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενας Epson EPL5800 που ειχα το εκανε αυτο και επειδη δεν ηθελα να τον πεταξω αναγκαζομουν και εβαζα τα χαρτια ενα ενα.

Μεχρι που ηρθε η ωρα να εκτυπωσω ενα μεγαλο αριθμο σελιδων και εφυγε στα σκουπιδια 2 η ωρα την νυχτα απο τα νευρα μου.

Μεχρι να τον αλλαξεις (γιατι δυστυχως αυτο θα κανεις) δοκιμασε οταν βαζεις σελιδες μεσα να μην ειναι πολλες και πριν τις βαλεις να της "φυσηξεις" να παρουν λιγο αερα μεταξυ τους για να χωρισουν λιγο.

Εγω ετσι το ψιλοκαταφερνα!Αλλα οσο και αν τον εψαξα δεν καταλαβα ποτε γιατι το κανει και ετσι μας αφησε νυχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια υπαρχει λυση.αυτα που χαλανε συνηθως ειναι τα rollerakia που μαγκωνουν το χαρτι.ειτε μπορεις να τ ακαθαρισεις με κατι ηπιο για να μην τα καψεις και να δωσεις μια μικρη παραταση ζωης ειτε να βρεις καποιον να στα αλλαξει.στην παλια μου δουλεια φωναζαμε καποιον και εφερνε ανταλακτικα και τους εφτιαχνε.απλα αλλαζε αυτα τα λαστιχενια ροδακια που τραβαγαν το χαρτι και ο εκτυπωτης ηταν μια χαρα.για ακριβους laser συμφερει να το κανεις .δεν συμφερει για inkjet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όχι βρε παιδιά.... Δεν τους πέταξα...

Ένα μέλος του FORUM (δεν ξέρω αν θέλει να βάλω το ψευδώνυμό του εδώ) μου έφτιαξε τους 2 από τους 3 μια χαρά. Είναι ειδικός στους εκτυπωτές ΗP. Βασικά άλλαξε τα rollerάκια που λέει ο poulinos παραπάνω και γενικά έκανε ωραίο service. Για τον LazerJet 4 Plus - που είναι αθάνατο μηχάνημα - το κόστος είναι κάπως μεγάλο οπότε θα του τον δώσω να τον φτιάξει (ίσως και να μη φτιάχνεται) όταν/άμα τον χρειαστώ. Τώρα έχω 2 που δουλέυουν και βέβαια είναι πολύ καλύτεροι από τους φτηνούς που θα αγόραζα.

 

Αν ο φίλος συμφωνεί ας postάρει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε παιδιά.... Δεν τους πέταξα...

Ένα μέλος του FORUM (δεν ξέρω αν θέλει να βάλω το ψευδώνυμό του εδώ) μου έφτιαξε τους 2 από τους 3 μια χαρά. Είναι ειδικός στους εκτυπωτές ΗP. Βασικά άλλαξε τα rollerάκια που λέει ο poulinos παραπάνω και γενικά έκανε ωραίο service. Για τον LazerJet 4 Plus - που είναι αθάνατο μηχάνημα - το κόστος είναι κάπως μεγάλο οπότε θα του τον δώσω να τον φτιάξει (ίσως και να μη φτιάχνεται) όταν/άμα τον χρειαστώ. Τώρα έχω 2 που δουλέυουν και βέβαια είναι πολύ καλύτεροι από τους φτηνούς που θα αγόραζα.

 

Αν ο φίλος συμφωνεί ας postάρει εδώ.

 

Χαίρομαι που έμεινες ευχαριστημένος! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...