Προς το περιεχόμενο

Problem or not a Problem with firestarter???


Chemical

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας

Απο την ημέρα που αναβαθμισα το 7.04->7.10 έχω ένα προβληματάκι με το firestarter ...

Ανοίγει κανονικά αλλά κάποια στιγμλη το system tray icon "χάνεται",έλεγξα τον πίνακα διεργασιών και παρατηρησα οτι όντως έχει κλείσει η εφαρμογή...πράμμα ου σημαίνει οτι είναι πιθανό να έχει έτσι σχεδιαστεί στο να μην καταλαμβάνει μνήμη απο την στιγμή που δεν χρησιμοποιείται...έχω κάνει reinstall αλλά το φαινόμενο εξακολουθεί να υπάρχει.

Γνωρίζοντας οτι το firestarter είναι απλά ένας iptables manager και όχι το κύριο firewall

δεν μπορώ με σιγουριά να καταλάβω τί ακριβώς συμβαίνει...

Ορίστε και τα source list μου μήπώς βοηθήσει.

http://paste.stgraber.org/1688

 

OffTopic :Μόλις προέκυψε πρόβλημα με το amsn παρακάτω μία εικόνα ==1000 λέξεις...

screenshot1bg7.th.png

 

Υ.Γ Αμάν με αυτό το banner τις WIND ακόμα να καταλάβετε οτί ενοχλεί τα ματάκια μας κάντε κάτι.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το amsn δοκίμασε απεγκατάσταση σβήσιμο του κρυφού φακέλου στο home .amsn και εγκατάσταση ξανά. Φαντάζομαι τα backport δεν τα έχεις ενεργοποιήσει γιατί η νέα έκδοση του amsn η τελευταία δλδ που είχε ανέβει στα repositories είναι διαφορετική από αυτή που βλέπω.

Οσο για τον firestarter κλασική περίπτωση κρασαρίσματος του προγράμματος. Παράξενο αν και σε μένα μερικές φορές τον έχω χάσει όπως και εσύ. Στο linux τα προγράμματα όταν κρασάρουν το κάνουν τελείως αθόρυβα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...