Προς το περιεχόμενο

Linage2-Warcraft3 how to


Gouzouni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει μήπως κανένας οδηγός διαθέσιμος με το πως θα καταφέρω να κάνω αυτά τα 2 παιχνίδια να παίζουν στα linux μου?any clew?Κάτι έχει πάρει το αυτί μου για wine κτλπα αλλά δεν θέλω να αρχίσω να βάζω αβέρτα ότι βρίσκω κ να μην κάνω κ την δουλειά μου στο τέλος !!

Επείσης πως θα ξέρω αν έχουν εγκατασταθεί σωστά οι οδηγοί της κάρτας γραφικών μου?Τα video σε full mode απο το youtube πάνε καρε καρε,,,Κάτι μου λέει πως θα έχω πρόβλημα με τα παιχνίδια.:cry::cry:

 

Α και κάτι τελευταίο..έχω κάτι iso αρχεία από τότε που ήμουν στα windows κ τα έβαζα σε εικονικούς δίσκους με το nero... Από ότι φαίνεται κάποια τα διαβάζει κ κάποια άλλα όχι.Προσπαθώ να το κάνω mount ένα iso αλλά μου λέει CD-ROM is NOT in ISO 9660 format:whistle:.Προσπάθησα με το acetoneiso2 να δω εάν θα καταφέρω τίποτα αλλά ούτε καν εγκατάσταση δεν είμαι ικανός να το κάνω...daamn:fear: Νιώθω σαν χρήστης όπως ένιωθα με τα windows 10 χρόνια πριν...

 

Έχω εγκατεστημένα τα χ64 ubuntu κ από ότι πήρε το μάτι μου δεν τα πάνε κ τόσο καλά με flash..εξου κ το problem με τον firefox στο youtube.ΗΕΕΕΕΕLP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη, αλλά για παιχνίδια καλύτερα κράτα ένα κομμάτι του δίσκου σου με παράθυρα

 

 

όσο για το πρόβλημα στο youtube

 

 

$sudo apt-get install flashplugin-nonfree και είσαι αρχηγός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ με τον headbanger. Αν και πλην του diablo 2 και του football manager, δεν έχω να προσθέσω πολλές εμπειρίες στο θέμα, θα σου δείξω το εξής:

Warcraft III καθώς και Lineage 2

 

Σαφώς και σε windows θα τα τρέχεις απροβλημάτιστα αλλά όχι οτι δεν γίνεται σε Linux και μάλιστα όταν μιλάμε για τόσο δημοφιλείς εφαρμογές.

Ξεκίνα το διάβασμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nullscan , διαφώνησε όσο θες, άλλα όταν πχ θες να κάνεις raid στο wow, to perfomance είναι απλά απαίσιο. στο μόνο που μπορείς να κάνεις login είναι για λίγο herbalism/gathering/chat, όχι για serious κάψιμο.αυτό μιλώντας εκ πείρας για ένα game που λιώνουμε 3(πήγαν κιολας τόσα???) χρόνια :D

 

 

για l2 δν έχω εμπειρία. παντως, κατά την γνώμη μου, όσο πιο παλιό το παιχνίδι και η μηχανή του γραφικών, τόσες περισσότερες πιθανότητες να παίξει ορθότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...