Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Avant Window Navigator


Gouzouni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς θα ήθελα να σας πω ένα μεγάλο ΧΑΙΡΕΤΑΙ μιας κ είμαι καινούργιος στη κοινότητα αυτή κ ακόμα πιο καινούργιος σε ότι αφορά στα linux.

Μόλις πριν λίγες μέρες εγκατέστησα τα linux και πάνω κάτω έχω καταλάβει πως είναι μανίκι να τα φέρεις στα μέτρα σου.Για μένα έστω.Να με λοιπόν κ ζητάω την βοήθειά σας σε ένα από τα πολλλάαα προβλήματα που συνάντησα στα linux.

Παραθέτω το πρώτο.:mrgreen:

 

Eγκατέστησα τον Avant Window Navigator (το πως μην με ρωτήσετε) και ενώ δούλευε καλούτσικα την πρώτη μέρα,άρχισε μετά να μου βγάζει κάτι περίεργα..

Έτρωγε σκαλώματα-Μία άσπρη γραμμή εμφανίζεται στο τέλος της μπάρας-Πολλές φορές ύστερα από πολλά κοληματάκια που πιστέυω προέρχονται απο το AWN,έχανα κ τα περιθώρια των παραθύρων με τα -+χ κ όλλα.Οπως φαντάζεστε restart κάθε φορά που μου το κάνει.Την άσπρη γραμμή την αντιμετώπισα αφαιρόντας ένα applet που λογικά δεν δούλευε.Τα υπόλοιπα όμως συνεχίζουν να με ταλαιπωρούν.!πχ έχω ενεργοποιήσει την επιλογή auto hide και πολλές φορές κρύβονται τα εικονίδια μόνο κ η μπάρα μου μένει μπάστακας εκεί.

Επείσης δεν μπορώ να δω από εκεί το παράθυρο του Firefox όταν το έχω ανοικτό ώστε να το μεγιστοποιήσω.

Μήπως έχω κάνει πατάτες στο setup του?Υπάρχει τρόπος να δω αν η εγκατάσταση έχει γίνει σωστά?Plz help

 

Info..έχω amd 64 3200+/Ubuntu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς θα ήθελα να σας πω ένα μεγάλο ΧΑΙΡΕΤΑΙ μιας κ είμαι καινούργιος στη κοινότητα αυτή κ ακόμα πιο καινούργιος σε ότι αφορά στα linux.

Μόλις πριν λίγες μέρες εγκατέστησα τα linux και πάνω κάτω έχω καταλάβει πως είναι μανίκι να τα φέρεις στα μέτρα σου.Για μένα έστω.Να με λοιπόν κ ζητάω την βοήθειά σας σε ένα από τα πολλλάαα προβλήματα που συνάντησα στα linux.

Καλώς όρισες στο forum και στη κοινότητα του Linux.

Δες έναν οδηγό για ubuntu 7.10 εδώ: http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=38929&st=0&start=0, που εμένα με βοήθησε πάρα πολύ στη πρώτη μου επαφή. Υπάρχουν και άλλοι πολλοί, αλλά αυτόν έχω πρόχειρο.

Μέσα σε αυτόν θα βρείς και για το AWN.

Ελπίζω να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση αλλά δυστυχώς έχω προβλήματα δυσλειτουργίας των εφαρμογών μου.Δηλαδή το πρόβλημά μου ακόμα είναι πως να τα κάνω να δουλέψουν σωστά.

Α κ κάτι άλλο ενοχλητικό...Μου πετάγεται συνεχώς στο forum ενα popup flashaki μου φαίνεται κ απλά δεν μπορώ να το κλείσω!Δεν με αφήνει να διαβάσω lol.

Firefox έχω κ από ότι κτλβένω το plugin του flash του δεν τα πάει κ τόσο καλά.ουφ πονοκέφαλος.Υπομονή :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...