Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με video playback σε Ubuntu


rodez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Εδω και μερικες μερες εχω εγκαταστησει το 7.10.Ολα ειναι υπεροχα εκτος απο το γεγονος οτι τα video κινουνται εξαιρετικα αργα και τα DVD ακομα χειροτερα.Νομιζω οτι αυτο συνεβei υστερα απο την ενεργοποιηση του compiz.Εχω τον τελευταιο driver της ΑΤΙ (8.3).Δοκιμασα καποια πραγματα πουβρηκα στο forum του Ubuntu (να αλλαξω σε Xv πχ ) αλλα δεν εγινε τιποτα.Εχεις κανεις καμια ιδεα? Ειναι κριμα γιατι ειναι τοσο υπεροχο κατα τα αλλα που σκεφτομουν να ξεfορτωθω εντελως τα windows!

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

display: :1.0 screen: 0

OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org

OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

OpenGL version string: 1.2 (2.1 Mesa 7.0.1)

 

Περασα τους drivers με το envy.To ΑΤΙ control panel λεει οτι εχω 8.47

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα με nvidia όμως. Δοκίμασε να κατεβάσεις το mplayer που περνάει κ κάποια codecs σωστά. Στο δικό μου διόρθωσε το πρόβλημα στην αναπαραγωγή. Βέβαιαέχει περάσει καιρός απο την τελευταία φορά που έβαλα Ubuntu... Δοκίμασε πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τι φένετε δεν έχεις καν περασμένους τους driver αλλά το σύστημα σου χρησιμποιεί τους γενικούς mesa. Δοκίμασε ξανά εγκατάσταση των driver και δώσε μετά το restart ξανά την ίδια εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα προσπαθησα να εγκαταστησω ξανα τους drivers αλλα τωrα δεν ξεκιναει καν!! Ξεκινησα με recovery αλλα τιποτα.Θα τα ξαναπερασω και θα σας πω.Παντως και ενοσω οι driver ηταν κανονικα περασμενοι ειχα προβλημα.Θα ξαναπροσπαθησω και θα σας πω.Ευχαριστω anyway.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...