Προς το περιεχόμενο

ligo help plz


ibiza_fr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οδηγοί για ATI υπάρχουν. Για την ποιότητά τους όμως... Δεν έχω ακούσει καλά λόγια. Ίσως οι καινούριοι που έβγαλε να είναι καλύτεροι. Για το Ubuntu υπάρχουν και έτοιμα πακέτα νομίζω στα repositories του.

 

http://ati.amd.com/products/catalyst/linux.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλισπερα παιδια....εβαλα τους drivers της ati...μετα οταν μου ελεγε να γραψω στο konsole sax2 -r το εκανα....μου την αναγνωρισε κανονικα σαν hd2600 και μου ειπε οτι θελει επανεκκινιση....κανω και με το που πρεπει να μπει στο kde μου βγαζει μαυρη οθωνη....και μπορω τωρα να μπω μονο failsafe mode και δεν ξερω τι πρεπει να γραψω...κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Κοίτα,πρέπει να διορθώσεις το αρχείο /etc/X11/xorg.conf

Τώρα τί διόρθωση πρέπει να κάνεις,αυτό δεν το ξέρω ακριβώς αλλά επειδή λογικά θα πρέπει να έχει κρατηθεί και ένα αρχείο backup ,δηλαδή το /etc/X11/xorg.conf~ ή μπορεί να στο έχει xorg.conf.1 ή xorg.conf_backup ,κάτι τέτοιο πάντως,

θα κάνεις rm /etc/X11/xorg.conf ,για να το αφαιρέσεις και μετά θα κάνεις ένα rename

αλλά δεν ξέρω πως γίνεται σωστά ,δεν έχω και χρόνο τώρα για να το ψάξω ,μή σε κάψω..

Αν κάποιος μπορεί να στο πει πιστεύω να λυθεί το πρόβλημα.

Βέβαια θα φορτωθούν οι παλιότερες ρυθμίσεις ,πρέπει να το ψάξεις για την κάρτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι μου εχει δημιουργησει 2 διαμερισματα στον δισκο και δεν ξερω πως αλλαζω αλλα θα το ψαξω....τωρα με θεμα καρτας μου εφυγε η πιστη να την φτιαξω και στο τελος τα ειδα ολα....μαυρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...