Προς το περιεχόμενο

ΚDE panel ερώτηση.... (εκνευριστική άσπρη γραμμη)


hasodikis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι είχα ξανακάνει κάπου την ερώτηση παλαιότερα αλλά απάντηση δεν έλαβα...

όπως φαίνεται και στην φωτογραφία.... στα Kde panels στο σημείο που το πανελ βρίσκει το ντεσκτοπ υπάρχει παντα μια λεπτή λευκή γραμμή, όταν επιλέγει κανεις χρήση backround image και όχι transparent στα KDE Control center. Ξέρει κανείς πως γίνεται να μην υπάρχει αυτή η γραμμή, μου χαλάει οπτικά το θέμα μου ....

 

pqop19tz8z4t0prp7fh7_thumb.jpg

 

Αυτά

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου!!!! μόλις βρήκα αυτό

I have discovered that the white line around the panel gets it's color from whatever the window background color is set to.

 

.... &&^$$##$@$)(*(*)(_(&^%*&%&^%$^%$#@#!@$%#((*&)_(*)_

Κριμα

 

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιχύει,,,,, μαμώτο... για ένα εντελώς ακαταλαβίστικο λόγο (KDE devs with brainstorm) όταν στο πανελ χρησιμοπoιείται Backround image, το πανελ δανείζεται το χρώμα του window backround σχεδιάζοντας μια γραμμή γύρω από τον εαυτό του.... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.,...

Ο μόνος τρόπος να το αλλάγω είναι φυσικά να αλλάξω το window backround colour, κατι που φυσικά αλλάζει τελείως την όλη εμφάνιση των παραθύρων....

 

π.χ. ptt7hf2e4on37c2ah7kp_thumb.jpg

 

Ayta

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο kubuntu που το χρησιμοποιω πάνω από ένα χρόνο ποτέ δεν μου είχε εμφανιστεί κάτι τέτοιο.

 

ισχύει όντως, check2fire διάβασες σίγουρα όλα τα ποστ έτσι (είμαι σίγουρος ότι το έκανες)? δεν χρησιμοποιείς transparency αλλα πανελ backround image και στo window background sto KDE Control Center --> Appearance & Themes -->Color έχεις #FFFFF6 ????

 

Μαμωτο μόνο σε rpm διανομές συμβαίνει αυτό? O DimitrisG έχει Mandriva, εγώ PCLOS και το έχω επιβεβαιωσει στο δίκτυο σε ένα τύπο με FEDORA!!!!

 

κανείς άλλος με ΚDE?? μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει?

 

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...