Προς το περιεχόμενο

Drastically Speed up your Linux System with Preload


gtroza

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Drastically Speed up your Linux System with Preload

 

http://www.techthrob.com/tech/preload.php

 

.

 

Ότι ακριβώς χρειαζόμουν βλέπεις 512 ddr έχω, αλλά δεν υπάρχει αρνητική πλευρά...του θέματος;Δεν αποτελει μειονέκτημα οτι δεσμεύει το 80% της μνήμης ,και κατα συνέπεια να βρίσκει πόρους στο hard drive και κάποια στιγμή να τζουφήσει ο καημένος?

 

Υ.Γ: το εγκατέστησα κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι το χρησημοποιουνε πχ για τον firefox ωστε οταν ξεκιναει το συστημα να φορτωνει και να ειναι ετοιμος να ανοιξει οταν χρειαστεις, αλλα ενταξει το να περιμενεις 2-3 δευτερολεπτα δεν νομιζω οτι ειναι υποθεση, ασε που ειναι συνεχεια φορτωμενο το preccesus στη μνημη.

 

*Το εχω δει σε πολλα φορουμ σαν το tip για να ξεκιναει γρηγορα ο firefox

sans plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο Chemical

Ότι ακριβώς χρειαζόμουν βλέπεις 512 ddr έχω, αλλά δεν υπάρχει αρνητική πλευρά...του θέματος;Δεν αποτελει μειονέκτημα οτι δεσμεύει το 80% της μνήμης ,και κατα συνέπεια να βρίσκει πόρους στο hard drive και κάποια στιγμή να τζουφήσει ο καημένος?

 

απο το άρθρο

I've heard concerns about Preload's RAM usage, so I want to make it clear that Preload will not drain your system memory! On my system with 1GB of RAM, preload has given itself 83670kb as it's maximum available memory size; and of that, it's only using 35% of that at the moment!

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...