Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την εγκατάσταση του Fedora 8


gorgio1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι τελείως άσχετος με το Linux και προσπάθησα χθες να εγκαταστήσω το Fedora 8 το οποίο κατέβασα από εδώ. Το μήνυμα που παίρνω είναι "Could not find Kernel" και στο promt "boot" ότι και να γράψω παίρνω μήνυμα λάθους. Καμία βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω ότι δε δίνω λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζεις, αλλά, γιατί δεν δοκιμάζεις το ubuntu?

Είναι πα-νεύ-κο-λο στην εγκατάσταση και χωρίς προβλήματα. Μου πρότεινε λύση για κάθε πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι τελείως άσχετος με το Linux και προσπάθησα χθες να εγκαταστήσω το Fedora 8 το οποίο κατέβασα από εδώ. Το μήνυμα που παίρνω είναι "Could not find Kernel" και στο promt "boot" ότι και να γράψω παίρνω μήνυμα λάθους. Καμία βοήθεια?

Δε χρειάζεται να γραψεις τίποτα στο boot prompt. Απλά πατάς Enter. Πάτησες enter και στο έβγαλε αυτό ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά θεωρώ τη FEDORA σαν καλύτερη διανομή και αρκετά εύχρηστη . Δώσε μερικά στοιχεία παραπάνω:πού την εγκατέστησες;, πώς;, τι επέλεξες στο partitioning;, έχεις άλλο λειτουργικό;, ποιο;, πού(δίσκος);, τι χρώμα;

Βασικά δώσε μας στοιχεία να καταλάβουμε που έκανες λάθος. Η FEDORA γενικά μπαίνει πολύ smooth ακόμα και σε καφετιέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έβαλα το Kubuntu. Μάλλον θα είχε κατέβει το image του fedora λάθος. Αλλα τώρα έχω άλλο πρόβλημα. Ναι μεν έγινε η εγκατάσταση του Kubuntu, αλλά δεν το βλέπει ο bootmanager των windows. Καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...