Προς το περιεχόμενο

Προσέγγιση κοπέλας...


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κακό για 'μενα δεν είναι πως θα την προσεγγίσεις..δηλαδή:

Είμαι για καφέ με ένα φίλο μου και στο απέναντι τραπέζι κάθονται δυο εμφανίσιμες κοπέλες.Λέω εγώ λοιπόν να πάω να πλησιάσω τη μία και ο,τι περισσέψει για το φίλο μου..:P

Το κακό όμως δεν είναι τι θα της πω ή το αν θα με απορρίψει αλλά ο,τι μια ολόκληρη καφετέρια θα βλέπει ο,τι εγώ τη πέφτω σε 2 γκομενάκια!Ε δεν είναι ξεφτίλα;Έχουμε και έναν Α' εγωϊσμό ρε αδερφέ.:P

Τώρα να πάω στο κλαμπ και να γνωρίσω γκόμενα και αυτό γίνεται (ή στα μπουζούκια π.χ.)

Πως όμως;Θα τρίβεται ο ένας πάνω στον άλλον, θα χουφτωνόμαστε μεθυσμένοι, άντε να πάμε και σε καμιά τουαλέτα για φάση και μετά εμείς οι δυο θα είμαστε ζευγάρι;Παρακμή δεν είναι ρε 'σεις;

Ο καλύτερος τρόπος για να γνωριστείς με ένα άτομο πιστεύω είναι μέσω τον κύκλο γνωριμιών σου.Ο ένας πασάρει τη φίλη του στο κολλητό μου, κάπως έτσι έχω κάνει σχέσεις μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 205
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όσο για την δερμάτινη ζώνη των φίλων που λέτε απλά μην δώσετε δικαίωμα να σας βάλει εκεί. Γιατί όπως είναι γνωστό οι γυναίκες αν βρούνε δικαιολογία θα την πούνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, καλησπέρα. Συγγνώμη αν χαλάω τη ροή της κουβέντας σας, αλλά θέλω μερικές συμβουλές αν γίνεται.

Εδώ και καιρό, στην τάξη, βλέπω κάποια βλέμματα από μια κοπέλα. Γενικά το έχω σαν αρχή να μην πλησιάζω εγώ. Ίσως είναι και λάθος. Λοιπόν, δεν ξέρω αν αυτά τα βλέμματα είναι φιλικά ή όχι. Δεν κάνουμε παρέα. Ένα γεια λέμε που και που. Ούτε καίγομαι να πηδ**ω. Μου αρέσει σα χαρακτήρας, διότι είναι κλειστή σαν κι εμένα, απ'ότι έχω μάθει και επίσης είναι πολύ κοντά στο στυλ της κοπέλας που θα ήθελα να έχω σχέση. Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Δεν καίγομαι να κάνω σχέση. Ούτε καν είμαι ερωτευμένος μαζί της. Δεν θα με χάλαγε όμως αν συνέβαινε κάτι. Είμαι υπέρ της άποψης ότι η φιλία είναι πάνω απ'όλα και πως πρέπει με κάποιον/α να γίνεις πρώτα φίλος και μετά να προχωρήσεις, αν θέλεις.

Τι προτείνετε; Να πω καμμιά χαζομάρα, χωρίς να δείξω κάτι; Να πω καμμιά χαζομάρα, δείχοντας κάτι; Να περιμένω από αυτήν; Είναι ο άντρας στη φύση αυτός που πρέπει να κάνει την πρώτη κίνηση, ή καλύτερα να το αφήνουμε στις γυναίκες αυτό;

 

Θα ακούσω με χαρά τις προτάσεις σας και τις διορθώσεις σας πάνω σε -τυχόν- λανθασμένες αντιλήψεις μου.

 

θα σου απαντησω οτι θα ελεγα σε οποιονδηποτε που θα ελεγε she is the one . η πιο συχνη ερωτηση ειναι, ααα ειναι μια κοπελα και μολις την βλεπω αισθανομαι μονοκερους να μου γαργαλανε τιν καρδια με την ουρα τους και βλεπω πολικες αρκουδες να χορευουν την λιμνη των κυκνων κλπ...

εκτος το οτι υπαρχουνε ενα σωρο γυναικες εκει εξω, για να παρεις την μια, πρεπει να μαθεις να παρεις ολες τις αλλες πρωτα.

δεν υπαρχει τροπος να σου πω, ξερεις για 10 μερες κανε αυτο, μετα 2 ωρες το αλλο.

συγγνώμη.

 

 

pablo, αν ειδες πιο πανω εκανα εναν υπολογισμο για το ποσες φορες πλησιαζουνε μια κοπελα κατα μεσο ορο.

1: η κοπελα δεν ειναι χαζη ωστε να πιει ενα ποτο τσαμπα, και μετα να σε αγνοησει

2: μετα απο τοσα πεσηματα η κοπελα σαν αμυνα μαθαινει πως να απανταει, ειναι φυσικη εξελιξη.

 

κοινως, δεν πα να κερασεις και ολη την καβα.... δεν πας να την εξαγορασεις για να κατσει να μιλαει μαζι σου.

 

χvipes ρωτα τον σωτηρη ρε μλκ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα της λες μαλακιες θα φυγει, οκ.

Αλλα αμα δεις οτι ενταξει παει το πραμα την κερνας κανα ποτο ή οχι;

οχι οχι οχι ποτε.

ειχα βγει με μια φιλη πολυ ευπαρουσιαστη οταν ημουνα ελλαδα. και τα λεγαμε και σε καποια στιγμη λεει εμενα μου την σπαει να ειμαι εξω, και να μην πληρωνει ο αντρας που θα ειμαι μαζι (γκομενος), εγω της ειπα οτι σε εχουνε καλομαθει και μετα λεμε γιατι χαλανε οι γυναικες και οτι εγω θα την εβαζα να τα πληρωσει ολα εκεινη :P

 

καλυτερα να μαθεις καποια πραγματα για συζητηση γιατι για να πεις για ποτο, ισως η κουβεντα δεν τραβαει αλλο και θες social lubricant για να τραβηξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το έχω σαν αρχή να μην πλησιάζω εγώ
ΛΑΘΟΣ
Ούτε καίγομαι να πηδ**ω
Δεν καίγομαι να κάνω σχέση. Ούτε καν είμαι ερωτευμένος μαζί της
Δεν θα με χάλαγε όμως αν συνέβαινε κάτι.
το σημαντικότερο με την περίπτωσή σου είναι να καταλάβεις τι θέλεις...πρώτος εσύ....γιατί εγώ....δεν καταλαβαίνω...(σηκώνω τα χέρια ψηλά)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα να μαθεις καποια πραγματα για συζητηση γιατι για να πεις για ποτο, ισως η κουβεντα δεν τραβαει αλλο και θες social lubricant για να τραβηξει?

βασικα γιατι ετσι εχουν (εχω) συνηθίσει και δεν γουσταρω να με πουν και τσιγκουνη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πληρωνετε ρε παραμυθιαζονται. γουσταρουν κοινως. και λογικο. Μην γινουμε σαν τους φλωρους σε αλλες χωρες που πληρωνει η γκομενα για εκεινους η μετρανε τα λεφτα μαζι πριν πλερωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό για 'μενα δεν είναι πως θα την προσεγγίσεις..δηλαδή:

Είμαι για καφέ με ένα φίλο μου και στο απέναντι τραπέζι κάθονται δυο εμφανίσιμες κοπέλες.Λέω εγώ λοιπόν να πάω να πλησιάσω τη μία και ο,τι περισσέψει για το φίλο μου..:P

Το κακό όμως δεν είναι τι θα της πω ή το αν θα με απορρίψει αλλά ο,τι μια ολόκληρη καφετέρια θα βλέπει ο,τι εγώ τη πέφτω σε 2 γκομενάκια!Ε δεν είναι ξεφτίλα;Έχουμε και έναν Α' εγωϊσμό ρε αδερφέ.:P

γιατι ξερεις εσυ ποτε και αν γνωριζοντε οσοι ειναι μεσα στην καφετερια?

οταν εισαι σε ενα μπαρ (δεν λεω club γιατι δεν μπορεις να συζητησεις εκει μεσα) και δεις μια παρεα να ειναι μαζεμενη και να γελανε. ποιος σου λεει ποσο καιρο ξερουν ο ενας τον αλλο?

οταν εισαι με παρεα, και πλησιασει καποιος αγνωστος το πρωτο πραγμα που θα σκεφτεις, ποτε θα φυγει αυτος?

υπαρχουνε εδω 2 τροποι για πλησιασμα. βουρ στον στοχο, αυτο θελει τρομερο frame στο μυαλο σου, και να εισαι ετοιμος να απαντησεις στα παντα.

ο πιο νορμαλ και πιο ευκολος ειναι να κερδισεις τον κυκλο της, γυναικες με αξια συνηθως εχουνε κοινωνικο περίγυρο. ειδικοτερα αν μιλαμε για ωραια κοπελα, και πλησιασει καποιος, και την αγνοησει, δεν νομιζεις οτι βγενει απο το autopilot και σκεφτεται..γιατι αυτος δεν μιλαει σε μενα?

δεν θα σου πω τι θα κανεις, δεν ειναι α.β.γ.δ. ουτε σου λεω πηγαινε διαβασε 10 βιβλια ελα για εξετασεις και τα λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επαρχία πάνω κάτω ξέρεις ποιός είναι απέναντι σου.Αν όμως δε σε ξέρουν και πάλι δεν είναι λίγο βλακεία;Στο μπαρ πάλι που λες αν δω κάποιον να τη πέφτει σε μια φίλη μου μέσα στη παρέα μας θα τον κοροϊδέψω από μέσα μου χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος για το αν είναι καραγκιόζης ή όχι.Απ' τη μεριά μου πάλι δε μου πάει να μπω σαν ξένος σε μια παρέα για να γνωρίσω ένα γκομενάκι που μου γυάλισε.Δε ξέρω έτσι το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εδώ είμαι και πάλι. Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα το θέμα να έχει τέτοια εξέλιξη, ανοίγοντας το είχα την αίσθηση ότι θα κλειδωνόταν μέσα σε λίγες ώρες αν όχι εξαρχής.

 

Στο θέμα τώρα, το συμπέρασμα που βγάζω μέχρι τώρα και λίγο πολύ μου ήταν γνωστό είναι ότι δεν υπάρχει καμία μαγική συνταγή. Το ζήτημα είναι πως αποκτά κανείς το θάρρος να μιλήσει σε μια κοπέλα άγνωστη - πως ξεπερνά ανασφάλειες, το φόβο της απόρριψης ή και τον εγωισμό - γιατί και αυτός παίζει μεγάλο ρόλο.

 

Για να πω την αλήθεια μου είχε ξανατύχει κάτι ανάλογο στο παρελθόν, δεν το χειρίστηκα και με τον κατάλληλο τρόπο. Είχα φθάσει στα όρια μου και πήγα τελικά και μίλησα σε μια κοπέλα από τη σχολή μου που με ενδιέφερε. Μετά από ένα αρχικό ξάφνιασμα/μούδιασμα/φόβο θα έλεγα που είχε, της εξήγησα ότι την βλέπω συχνά και ότι μου είναι πολύ συμπαθής (και εδώ λάθος κατά τη γνώμη μου) και τελικά πιάσαμε την συζήτηση και γνωριστήκαμε σε πολύ ευχάριστο κλίμα. Δεν κατέληξε κάπου βέβαια - πέρα από την ανακούφιση ότι κατάφερα και ανοίχτηκα μετά από αρκετό καιρό κόλλημα (κ πάλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε: Εσύ

Α: Αυτή

 

Ε: Είσαι η κοπέλα του Παύλου;

Α: Όχι.

Ε: ΧΑ! ΝΟΜΙΖΕΙΣ!

(σκας χαμόγελο εδώ)

Ε: Παύλος, χάρηκα!

 

Σημειώσεις:

* Όπου "Παύλος" βάλτε το δικό σας όνομα.

* Εάν όντως τα έχει με συνονόματό, Ε ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ.

* Στο "σκας χαμόγελο" part παίζει να σου "σκάσει γροθιά στο στομάχι". Ποτέ δεν ξέρεις.

 

Και Υ.Γ. Πολλές "κοπέλες" όταν πας να τις πλησιάσεις, βρίζουν. Δεν έχω καταλάβει ακόμη γιατί αλλά ιδού ο τρόπος να τις αντιμετωπίσετε.

 

Ε: Γεια σου :)

Α: ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΑΜΗΣΟΥ.

(με ενθουσιώδες ύφος)

Ε: ΜΙΛΑ ΜΟΥ ΒΡΩΜΙΚΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

 

εάν γελάσει, παίζει και να τα βρείτε, εάν δεν γελάσει προσπάθησε να τις αποσπάσεις 2-3 κουβέντες για να φανεί ότι μιλάτε και πες δυνατά "Τι εννοείς 100 ευρώ?". Αλλά το παραπάνω μόνο εάν βρίσει, έτσι;

 

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...