Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλος θελει να παρει gamepad για το Pc. τυπου xbox-ps

θελει να ειναι συμβατο με το rocket league. χωρις θεματα, Plug and play ενα πραγμα. εχει κανεις κατι να προτεινει? budget 30ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλος θελει να παρει gamepad για το Pc. τυπου xbox-ps

θελει να ειναι συμβατο με το rocket league. χωρις θεματα, Plug and play ενα πραγμα. εχει κανεις κατι να προτεινει? budget 30ε

 

https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html

 

https://www.skroutz.gr/s/4432543/SpeedLink-Torid-Wireless-Gamepad-%CE%92lack-PC-PS3.html

 

https://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες γνωμες γιαυτα εδω? http://www.e-shop.gr/gembird-jpd-st03-double-vibration-gamepads-p-PER.584273
Ειναι και σε "εκτπωση". Ξερω οτι δε περιμενω πολλα σε αυτη την τιμη αλλα τουλαχιστον θα δουλεψουν ή μετα απο 2-3 session θα ειναι αχρηστα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να αλλαξω το gamepad και να παρω του xbox one. αυτο εδω http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/heiristiria/microsoft-xbox-one-new-controller-heiristirio-leyko/prod8220695pp/

 

με ενα bluetooth adapter θα κανει δουλεια? εχω windows 10 στο pc.

να ρωτήσω, είναι εύκολο να ξεχωρίσεις τα νέα χειριστήρια με bluetooth σε σχέση με τα παλιότερα; 

τα νέα θα αντικαταστήσουν πλήρως τα παλιά; και στις παλιότερες κονσόλες θα δουλεύουν και τα νέα;

 

ρωτάω γιατί ναι μεν ωραία και καλά που έχουν bluetooth αλλά εγώ προσωπικά είχα επενδύσει στο δέκτη, δεν έχω καν bt στο pc μου και αν θελήσω ποτέ να πάρω ένα δεύτερο προφανώς και θα ήθελα να πάρω ένα σαν αυτό που έχω.

 

οπότε τι παίζει τελικά; θα κυκλοφορούν και τα δύο μοντέλα παράλληλα και αν ναι θα είναι εύκολο να τα ξεχωρίσει κανείς από τη συσκευασία; 

 

βέβαια το χειριστήριο έχει ήδη φάει ένα refresh, αλλά το ξεχωρίζεις εύκολα αυτό από την υποδοχή για ακουστικά 

το πιο νέο δε βλέπω να έχει κάτι που να το κάνει να ξεχωρίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω, είναι εύκολο να ξεχωρίσεις τα νέα χειριστήρια με bluetooth σε σχέση με τα παλιότερα; 

τα νέα θα αντικαταστήσουν πλήρως τα παλιά; και στις παλιότερες κονσόλες θα δουλεύουν και τα νέα;

 

ρωτάω γιατί ναι μεν ωραία και καλά που έχουν bluetooth αλλά εγώ προσωπικά είχα επενδύσει στο δέκτη, δεν έχω καν bt στο pc μου και αν θελήσω ποτέ να πάρω ένα δεύτερο προφανώς και θα ήθελα να πάρω ένα σαν αυτό που έχω.

 

οπότε τι παίζει τελικά; θα κυκλοφορούν και τα δύο μοντέλα παράλληλα και αν ναι θα είναι εύκολο να τα ξεχωρίσει κανείς από τη συσκευασία; 

 

βέβαια το χειριστήριο έχει ήδη φάει ένα refresh, αλλά το ξεχωρίζεις εύκολα αυτό από την υποδοχή για ακουστικά 

το πιο νέο δε βλέπω να έχει κάτι που να το κάνει να ξεχωρίζει 

Το επισημο controller για Windows 10 ειναι του κανονικου XboxOne το οποιο θα εξακολουθει να πωλειται αρα και τα controller του ξεχωριστα.Σε αυτο μην φοβασαι δηλαδη.

Παιδες γνωμες γιαυτα εδω? http://www.e-shop.gr/gembird-jpd-st03-double-vibration-gamepads-p-PER.584273

Ειναι και σε "εκτπωση". Ξερω οτι δε περιμενω πολλα σε αυτη την τιμη αλλα τουλαχιστον θα δουλεψουν ή μετα απο 2-3 session θα ειναι αχρηστα?

 

 

Δεν μου πολυ γεμιζουν το ματι να σου πω την αληθεια και δεν την πολυ ξερω και την εταιραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε να παρω ενα gamepad καλης ποιοτητας και γενικα να ειναι συμβατο με τα παιχνιδια του steam αλλα και gta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπερα,

Να ρωτήσω κατα πόσο θα βοηθήσει εναν υποψήφιο οδηγό μια τιμονιέρα με 3 πεντάλ και λεβιέ; 

 

Ευχαριστώ

 

Δεν ξέρω αν το ρωτάς στα σοβαρά, αλλά φαντάζομαι μέχρι το σημείο να μάθει σε ποιά θέση βρίσκονται τα φρένο/γκάζι/συμπλέκτης και τι είναι ο λεβιές. Από 'κει και πέρα καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μάθεις να οδηγείς από παιχνίδια είναι σχετικό το ποσό καλό είναι..

 

Εγώ όταν ξεκίνησα μαθήματα έπαιζα gran tourismo και το χειρότερο San Andreas στο ps2 οπότε αν εξαιρέσουμε τα πετάλια που τα συνηθισα γρήγορα η αποψη που είχα για την οδήγηση ειχε τρομάξει το δάσκαλο και μου έλεγε όντως ότι οδηγώ σα να παίζω παιχνίδι :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Να ρωτήσω κατα πόσο θα βοηθήσει εναν υποψήφιο οδηγό μια τιμονιέρα με 3 πεντάλ και λεβιέ; 

 

Ευχαριστώ

 

αν σκοπεύεις να ασχοληθείς με αγωνες ταχυτητας, τοτε ναι μπορει να σε βοηθησει λιγο..  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η μια αποψη.

Η αλλη αποψη λεει οτι αν δεν εχεις ηδη και αλλες συσκευες(πλεον κανα τηλεκοντρολ τηλεορασης ή κανενα ρολοι κυριως) σε χρηματα θα του ερθει ακριβοτερα(μαζι με φορτιστη)αν αγορασει eneloop απο το να παρει το plug and play φορτιστη.

Επισης το πισω καπακι απο τα πολλα βαλε βγαλε ειναι επιφοβο(ειδικα αν παιζει γενικα πολυ)στο μελλον να σπασει κανενα ''δοντακι''.

 

Πιο παλια οντως οι επαναφορτιζομενες μπαταριες θα ηταν η σιγουρα καλυτερη λυση.

Οποιος εχει δοκιμασει να αλλαξει ενσωματομενη μπαταρια σε DS3 γιατι τα επαιξε θα πει οτι καλυτερα επαναφορτιζομενες ΑΑ. Και οταν τελικα την αλλαξα ειδα μικρη διαφορα γιατι η μπαταρια που αγορασα ηταν παλια φουρνια και ειχε χασει πολυ δυναμη.

 

Αλλα ακομα και αφαιρουμενη proprietary μπαταρια να εχει ενα χειριστήριο, δεν σου εγγυαται κανεις οτι στο μελλον που θα τα παιξει θα βρεις να αγορασεις. Και δεν μιλαω για ληγμενες που εχουν ξεμεινει στοκ.

 

Στο pc παιζω με το ασυρματο xbox controller που ειχα αγορασει το 2007 με το 1ο μου (R.I.P.) xbox. Αν δεν χαλασουν και σε ικανοποιουν ακομα δεν υπαρχει λογος να αλλαξεις χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω και εγώ μια ερωτησούλα : Το xbox one s controller που είναι με bluetooth (αν δεν κάνω λάθος) το αναγνωρίζει το MacOS και το Steam? (Για να παίζω μέσω streaming απο το macbook?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...