Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπα, είναι ακριβό αυτό και αμα χαλάσει θα πειράξει.. :P

 

Σίγουρα παίζω άγαρμπα, αλλά εντάξει, δεν περίμενα να χαλάσει από την πρώτη μέρα.

 

Τώρα λέω να βάλω λίγη λόγκο προσεκτικά εκεί (αμα το ενώσεις με το υπόλοιπο δεν φαίνεται τίποτα) και αργότερα το ανοίγω και βάζω το αριστερό αναλογικό στο δεξί και είμαι οκ... (για μια μέρα ακόμα.. :devil: )

 

Υπαρχουν ανταλλακτικα για τα sticks...Εμενα παντως του xbox360 μετα απο σχεδον 2 χρονια φθαρθηκε το αριστερο και το αλλαξα με το δεξι!

Ειτε μπορεις να παρεις ολοκληρο το stickaki (δεν ξερω αν εχουν Ελλαδα), ειτε κατι καλυμματα που κανουν 5 ευρω η 4αδα.

Προσωπικα νομιζω τα καλυμματα χανουν σε αισθηση σε σχεση με το original αλλα συνηθίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αναλογικά του 360 έχουν λεία επιφάνεια και γλιστράνε τα δάχτυλα, ενώ στο controller του One έχουν τραχιά επιφάνεια και δεν γλιστράνε. Τα μειονεκτήματα του Elite για μένα είναι ότι δεν έχει τον αντάπτορα μέσα με τέτοια τιμή και ότι δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση σε κάτι τόσο ακριβό. Κατά τα άλλα το controller είναι high quality ότι και να λέμε. Εάν δεν έμπαινα σε έξοδα τώρα για gaming καρέκλα μπορεί να πούλαγα το One και να χτύπαγα το Elite.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω gamepad για το pc. Ειχα το Logitech F510 και αντεξε 4-5 χρονια σχεδον καθημερινης χρησης. Προβληματα δεν ειχα εκτος απο λιγες φορες που κολλουσε το right trigger τωρα τους τελευταιους μηνες. Χαλασε απο φθορα στο καλωδιο. Εχω μεινει ευχαριστημενος.

 

Σαν πρωτη επιλογη ειχα το

Logitech F710 γυρω στα 40 ευρω

αλλα εχω δυο ενστασεις. 

Α) δεν φορτιζει και θελει μπαταριες. Αν ειναι να τις αλλαζω καθε 8-10 μηνες οκ αλλα αν τις αλλαζω καθε εναν-δυο μηνες δεν θελω. Εχω διαβασει και τις δυο περιπτωσεις. Δεν ξερω τι ισχυει.

Β) ειναι 5-15 ευρω ακριβοτερο απο αλλες επιλογες οπως το Speedlink Torid, καποια Thrustmaster κ.α. Αυτα ειναι ιδιας ποιοτητας ή χανουν εμφανως καπου;

 

για δωστε τα φωτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω gamepad για το pc. Ειχα το Logitech F510 και αντεξε 4-5 χρονια σχεδον καθημερινης χρησης. Προβληματα δεν ειχα εκτος απο λιγες φορες που κολλουσε το right trigger τωρα τους τελευταιους μηνες. Χαλασε απο φθορα στο καλωδιο. Εχω μεινει ευχαριστημενος.

 

Σαν πρωτη επιλογη ειχα το

Logitech F710 γυρω στα 40 ευρω

αλλα εχω δυο ενστασεις.

Α) δεν φορτιζει και θελει μπαταριες. Αν ειναι να τις αλλαζω καθε 8-10 μηνες οκ αλλα αν τις αλλαζω καθε εναν-δυο μηνες δεν θελω. Εχω διαβασει και τις δυο περιπτωσεις. Δεν ξερω τι ισχυει.

Β) ειναι 5-15 ευρω ακριβοτερο απο αλλες επιλογες οπως το Speedlink Torid, καποια Thrustmaster κ.α. Αυτα ειναι ιδιας ποιοτητας ή χανουν εμφανως καπου;

 

για δωστε τα φωτα σας.

Δεν θα σου προτινα το f710 το ειχα.θα σου ελεγα να παρεις ps3 οσο για του 360 καλο ειναι αλλα μετα απο ενα χρονο χρισης στο φιφα μονο μου χαλασε το L1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θα σου προτινα το f710 το ειχα.θα σου ελεγα να παρεις ps3 οσο για του 360 καλο ειναι αλλα μετα απο ενα χρονο χρισης στο φιφα μονο μου χαλασε το L1

 

Να δώσει 50 ευρώ για να πάρει DS3;;; Τρολάρεις τώρα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δώσει 50 ευρώ για να πάρει DS3;;; Τρολάρεις τώρα, έτσι;

Με 30ευρω το ειχα παρει οχι δεν τρολαρο κλαιω ακομα το 40 για το φ710 που πηρα πρην 5χρονια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω gamepad για το pc. Ειχα το Logitech F510 και αντεξε 4-5 χρονια σχεδον καθημερινης χρησης. Προβληματα δεν ειχα εκτος απο λιγες φορες που κολλουσε το right trigger τωρα τους τελευταιους μηνες. Χαλασε απο φθορα στο καλωδιο. Εχω μεινει ευχαριστημενος.

 

Σαν πρωτη επιλογη ειχα το

Logitech F710 γυρω στα 40 ευρω

αλλα εχω δυο ενστασεις. 

Α) δεν φορτιζει και θελει μπαταριες. Αν ειναι να τις αλλαζω καθε 8-10 μηνες οκ αλλα αν τις αλλαζω καθε εναν-δυο μηνες δεν θελω. Εχω διαβασει και τις δυο περιπτωσεις. Δεν ξερω τι ισχυει.

Β) ειναι 5-15 ευρω ακριβοτερο απο αλλες επιλογες οπως το Speedlink Torid, καποια Thrustmaster κ.α. Αυτα ειναι ιδιας ποιοτητας ή χανουν εμφανως καπου;

 

για δωστε τα φωτα σας.

 

Έχω καί το F510, καί το F710, καί το DS4, καί το XBOX360. Το F710 το χρησιμοποιούσα τα τελευταία 3 χρόνια και το τελευταίο καιρό είμαι με το DS4.

 

Το καλύτερο όλων των παραπάνω είναι το F510/F710. Τα γιατί τα έχω πεί πολλές φορές αναλυτικότατα στις προηγούμενες σελίδες.

 

Εφόσον το F510 δεν κατασκευάζεται πλέον, και εφόσον το είχες και ήσουν ικανοποιημένος, καλύτερα να πάς στο F710. Απλά να φροντίσεις το receiver να είναι στο ένα-ενάμιση μέτρο μακριά σου για να μήν έχεις διακοπές. Οι μπαταρίες κρατάνε πολύ καιρό, αλλά εξαρτάται από τη χρήση που θα του κάνεις. Αγόρασε μιά εξάδα ΑΑ μπαταρίες και δεν θα σε απασχολήσει το θέμα για πάρα πάρα πολύ καιρό.

 

Από την άλλη πιθανώς να μπορείς να επισκευάσεις το καλώδιο και να συνεχίσεις με το F510 σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με 30ευρω το ειχα παρει οχι δεν τρολαρο κλαιω ακομα το 40 για το φ710 που πηρα πρην 5χρονια

 

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Στα 50 ευρώ είναι και είναι τεράστιο ποσό για χειριστήριο τόσο χαμηλού επιπέδου.

 

 

@antemore: Αν δεν σε ενοχλεί να έχεις πολύ κοντά τον receiver, πάρε το F710. Τα άλλα που αναφέρεις έχουν βγάλει προβλήματα. Σε κάθε περίπτωση εγώ προσωπικά είμαι φουλ υπέρ του XBOX One gamepad, αλλά εκεί θα τα σκάσεις πιο χοντρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ένα μικρό update σχετικά με το XBOX One S gamepad και το Steam Link support: Μετά το τελευταίο beta firmware, πλέον το χειριστήριο δουλεύει άψογα ασύρματα με το Steam Link. Με αυτή την προσθήκη το XBOX One S gamepad για μένα είναι ένα βήμα πιο κοντά στην τελειότητα, η οποία θα επιτευχθεί πλήρως όταν θα αποκτήσει μαμήσια android υποστήριξη. Με 80 ευρώ (gamepad + μπαταρία) αποκτά κάποιος το εργονομικότερο gamepad της αγοράς, imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου προτινα το f710 το ειχα.θα σου ελεγα να παρεις ps3 οσο για του 360 καλο ειναι αλλα μετα απο ενα χρονο χρισης στο φιφα μονο μου χαλασε το L1

Τρολλαρεις μονο και μονο γιατι συγκρινεις ενα ασυρματο controller Με ενα ενσυρματο. Αν ηθελε ενσυρματο δεν θα ανεφερε ουτως ή αλλως το φθηνοτερο F310?Επισης δεν ξερω τι ακριβως προβλημα σου εβγαλε το controller(κατι που εχω δει να συμβανει σε ολα τα controller της αγορας ανεξαρτητου εταιριας)αλλα εχει 3χρονια εγγυηση....

 

Ασε που για να δουλεψει το ps3 controller πρεπει να κατεβασεις και προγραμμα(μικρο το κακο)ενω του Logitech ειναι απλα plug and play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά τώρα συζητάμε σοβαρά για PS3 gamepad εν έτει 2016; Και μάλιστα στις εξωφρενικές τιμές που παίζει; Μιλάμε για το πιο άθλιο dead zone που υπάρχει σε gamepad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...